شرکت‌‌های Protocol Labs و بنیادEthereum بر روی پروتکل VDF تحقیق می‌کنند

محققین حوزه بلاکچینی به صورت مداوم به دنبال توسعه راه‌‌های جدید برای ایمن کردن داده‌‌های کاربران هستند و در این راه‌‌ از پروتکل‌‌های مختلفی استفاده می‌‌کنند. VDF یکی از شیوه‌‌های نوین است که با استفاده از اصل تصادفی بودن امنیت خوبی را در مقابل انواع مختلفی از حملات سایبری فراهم می‌‌آورد و دو شرکت Protocol Labs و اتریوم قصد دارند تمام توان خود را برای گسترش هرچه بیشتر آن به کار ببرند.

0 92

بر اساس گزارش شرکت Protocol Labs در روز 19 آوریل، این شرکت قراردادی را با Ethereum foundation به امضاء رسانده است تا بر روی یک VDF (عملکرد تاخیر قابل تایید) جدید کار کنند.

VDF ها شیوه‌‌ای جدید از رمزنگاری هستند که می‌‌توانند از سیستم‌‌های متکی به تولید اعداد تصادفی در مقابل حملات مختلف محافظت کنند.

از موارد استفاده روزمره آنها می‌‌توان به انتخاب برنده بخت‌‌آزمایی بر روی بلاک چین اشاره کرد، چرا که VDF ها می‌‌توانند مانع از دخالت استخراج‌‌کنندگان شوند تا در امر برنده شدن اشخاص دخالت نکنند. دن بونه، یکی از محققینی که این مفهوم را ژوئن ماه گذشته در مقاله خود عنوان کرد، توضیح داد که VDF ها “راهی برای آهسته کردن چیزها بر اساس تاییدهای مختلف هستند.”

Protocol Labs اذعان داشته که تحقیقات اضافی برای بهبود آنها مورد نیاز هستند، چرا که تبهکاران هنوز هم قادرند از سخت‌‌افزارهای سفارشی استفاده کنند تا امنیت پروتکل‌‌های VDF را در هم بشکنند. این تیم توضیح داد:

این سرمایه گذاری در راستای ساختن نرخ‌‌های تصادفی تایید شده توسط عموم است و VDF ها ابزاری جدید را برای رمزنگاران و پروژه‌‌های غیرمتمرکزسازی فراهم آورده‌‌اند

این پست وبلاگی توضیح داد که موفقیت آنها یک توسعه بزرگ در امر رمزنگاری کاربردی و سیستم‌‌های توزیع‌‌شده می‌‌باشد. همچنین استفاده از آنها می‌‌تواند به مرزهایی فراتر از بلاک چین راه یابد.

Protocol Labs و Ethereum Foundations در حال برنامه‌‌ریزی می‌‌باشند تا تحقیقات جدیدی را برای بررسی امکان ایجاد توسعه سخت‌‌افزارهای بهینه جهت اجرای VDF ها انجام دهند. پست مذکور بیان می‌‌دارد که این پروژه باعث می‌‌شود “ناملایمتی‌‌های موجود در امر تایید جزئیات بر اساس سرعت و کیفیت سخت‌‌افزارها از میان برداشته شود.”

یک وب‌‌سایت جدیدی برای این پروژه به وجود آمده است و هردوی این سازمان‌‌ها اذعان می‌‌دارند که به دنبال پیشنهادات نهادهای آکادمیک و تولیدکنندگان می‌‌باشند. همچنین رقابت جدیدی برای تحقیق بر روی سریع‌‌ترین ساختار VDF به وجود آمده است.

در ماه فوریه، Ethereum Foundation این خبر را تکذیب کرده بود که قصد دارد 15 میلیون دلار بر روی توسعه VDF ها جهت استفاده در فرآیند انتقال خود به شبکه اثبات سهام (PoS) سرمایه گذاری کند. مقدار پولی که برای سرمایه گذاری‌‌ بر روی توسعه VDF ها اختصاص یافته است مشخص نیست.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.