شرکت‌‌های حامی صنعت بلاکچین

در این مقاله که توسط Gina Clarke نوشته و در سایت forbes.com منتشر شده است، به بررسی شرکت‌ها و استارت آپ های پیشرو و نوینی می‌پردازد که از فناوری بلاکچین استفاده و پشتیبانی می‌کنند.

0 112

وقتی که درباره بلاکچین‌‌ و کریپتوکارنسی می‌‌نویسید، احتمالا ایمیل‌‌های فراوانی مبنی بر پیشنهاد مصاحبه با CEO، پیش‌‌زمینه درباره ICOهای در حال ظهور و تمامی موارد مشابه آن دریافت خواهید کرد.

فکر کردم بررسی برخی از شرکت‌‌هایی که با من تماس گرفتند، جذاب باشد. برای همین نگاهی به فعالیت‌‌ها و خدمات آن‌‌ها انداختم.

از دیدن این همه صنعت با خدمات کامل و استارت آپ‌‌های پیش رو تعجب کردم (بسیاری از استارت آپ‌‌ها حتی به گوشتان هم نخورده) و برای همین، بررسی نسبتا دقیق‌‌تری انجام دادم تا بفهمم یک ICO موفق به چه چیزی نیاز دارد.

در واقع این صنعت فقط از شرکت‌‌های بلاکچین‌‌ تشکیل نشده است. خدمات حمایتی گرانبهایی وجود دارند که اکوسیستم را ساخته‌‌اند. صنعت بلاکچین‌‌ علی‌‌رغم وضعیت علمی‌‌تخیلی خود، هرگز یک گرگ تک و تنها نیست!

در دنیای فناوری مالی، شرایط واقعا دو حالت دارد: پیشرفت کن یا بمیر! بنابراین اینجا من ۳ گزینه برتر خود در صنعت کریپتو و بلاکچین‌‌ را معرفی می‌‌کنم. باور دارم که این سه گزینه از استانداردها فراتر رفته و خدمات حسابداری توکنی را تغییر می‌‌دهند.

خدمات حسابداری

آماده‌‌سازی و بررسی اسناد مالی کار آسانی نیست و در یک صنعت نسبتا جدید، برخی از این هزینه‌‌ها و خریدها ممکن است برای حسابدارانی که تا به حال با شرکت‌‌های کریپتو و بلاکچین‌‌ کار نکرده‌‌اند، کاملا بیگانه باشند. اینجا چند مورد از بهترین شرکت‌‌های حسابداری-کریپتوی موجود را معرفی می‌‌کنم که توانسته‌‌اند قد علم کنند.

طلایی

بازرگانی CPA (Commerce CPA) به کاربران کریپتوکارنسی و بیت کوین در فصول مالیاتی کمک می‌‌کند. کارکنان این شرکت با تعداد زیادی از ارزهای رمزنگاری شده مشهور مثل بیت کوین و اتریوم تا آلتکوین‌‌های کوچکتر مثل زی‌‌کش آشنا هستند و تیم آن‌‌ها برای حسابرسی، حسابداری و همچنین مشاوره به مشتریان کمک می‌‌کند.

نقره‌ای‌

تیم مالی آزران (Azran) در زمینه راه‌‌حل‌‌های حسابداری و بحث‌‌های مالیاتی، به عنوان پیشرو شناخته می‌‌شود. تیم آزران از ICO تا STO تا توزیع توکن رایگان، فهم عمیقی از فناوری‌‌های بلاکچین‌‌ و ارتباط آن با قوانین دارد.

برنزی

Crypto CPAs یک شرکت حسابداری است که به صورت تخصصی در بلاکچین‌‌ و کریپتوکارنسی فعالیت می‌‌کند. این شرکت در زمینه سرمایه گذاری‌‌های کریپتو و پروژه‌‌های ICO در خصوص مالیات و خدمات حسابداری به افراد کمک می‌‌کند.

کنفرانس‌‌ها (Conferences)

ساخت اجتماع یک بخش ضروری در کسب مخاطبین اصلی و تضمین بقای پروژه بلاکچین‌‌ به مدت چندین سال است؛ از این رو، شرکت‌‌ها رویدادهای بلاکچین‌‌ را به صورت همیشگی تنظیم می‌‌کنند، مخصوصا که عاشقان ارزهای رمزنگاری شده علاقه شدیدی به خرج کردن رقم‌‌های سنگین برای این رویدادها دارند.

طلایی

سازمان ملل متحد (UN)، همواره به فناوری بلاکچین‌‌ به عنوان راه‌‌حلی برای مشکلات اجتماعی نگاه می‌‌کند. برای کسانی که به دنبال ایده درباره توکنیزه شدن هستند، تالارهای گفتگوی سطح بالا مثل موارد ارائه شده از سوی UN، نظرهای بسیار ارزشمندی به همراه دارد. در هر حال، بهترین محصولات جهان مواردی هستند که به یک نیاز واقعی پاسخ می‌‌دهند.

نقره‌ای‌

سیلکون والی (Silicon Valley) با فناوری بسیار بزرگ خود، از رقبا عقب نمی‌‌ماند. حتی کسانی که فناوری آن‌‌ها را درک نمی‌‌کنند، پیوسته مشغول صحبت درباره آن هستند. در ۲۸-۲۹ نوامبر، رویداد جاه‌‌طلبانه “بزرگترین نمایشگاه و کنفرانس بلاکچین‌‌ جهان”، نام‌‌های بزرگ صنعت را گرد هم خواهد آورد.

برنزی

دوبی همیشه در تلاش بوده تا جایگاه خود را به عنوان یکی از رو به جلوترین شهرهای دنیا تثبیت کند. “گردهمایی بین‌‌المللی سران بلاکچین‌‌ در دوبی” در روز نهم آگوست در بیش از ۵۰۰۰ عضو، شامل موسسان چندین استارت آپ را در Atlantis the Palm Hotel گرد هم می‌‌آورد.

توسعه و پیشرفت‌‌

در صنعتی به تازگیِ بلاکچین‌‌ و کریپتوکارنسی، پیدا کردن افراد متخصص برای توسعه نرم‌‌افزار و سخت‌‌افزار مبتنی بر بلاکچین‌‌، سخت خواهد بود. خوشبختانه شرکت‌‌های زیادی در این صنعت وجود دارند که می‌‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

طلایی

Tecsynt به شرکت‌‌ها در ساخت نرم‌‌افزارهای مبتنی بر بلاکچین‌‌ تلفن‌‌های همراه کمک می‌‌کند. تیم Tecsynt به خوبی در فضای رمزنگاری و بلاکچین‌‌ جا افتاده و می‌‌تواند به مشتریان در زمینه توسعه نرم‌‌افزارها و تصمیم‌‌گیری‌‌ها کمک کند. Freemo، Hawkist و DermDash برخی از مشتریان Tecsynt هستند.

نقره‌ای‌

Toptal مشتریان خود را به منبعی از استعداد که می‌‌توانند نرم‌‌افزارها و سخت‌‌افزارهای مبتنی بر بلاکچین‌‌ را بسازند، متصل می‌‌کند. Toptal بعد از شنیدن اهداف پروژه، شبکه وسیع مهندسین بلاکچین‌‌ خود را به کار می‌‌گیرد و مشتریان را به توسعه‌‌دهندگان مناسب برای پروژه‌‌هایشان متصل می‌‌کند.

برنزی

Peerbits بازه وسیعی از خدمات توسعه بلاکچین‌‌ ارائه می‌‌کند: تیم آن‌‌ها همراه با متخصص‌‌های مجرب، از توسعه بلاکچین‌‌ خصوصی تا راه‌‌حل‌‌های توسعه کیف می‌‌تواند تمام مشکلات مشتریان خود را حل کند.

سرمایه گذاری

میزان پولی که به صنعت بلاکچین‌‌ تزریق می‌‌شود، شدیدا زیاد بوده است. حتی برخی از افراد پیش‌‌بینی می‌‌کنند که صرفا ارزش بازاری بیت‌‌کوین در آینده‌‌ای نزدیک، به چند تریلیون دلار خواهد رسید و افراد حرفه‌‌ای مالی از این فرصت آگاه شده‌‌اند.

همانطور که انتظار می‌‌رود، سرمایه‌‌گذاران سنتی هم وارد عرصه سرمایه گذاری در بلاکچین‌‌ شده‌‌اند و سرمایه آن‌‌ها همان مسئله‌‌ای است که نگرانی‌‌های بسیار زیادی را به فراموشی سپرده است.

طلایی

Protocol Ventures در سال ۲۰۱۷ از سوی کارآفرینان سریالی و سرمایه‌‌گذار بزرگ، ریک مارتینی آغاز شد. Protocol Ventures یک صندوق سرمایه بزرگ است که روی صندوق‌‌های پوشش ریسک رمزنگاری‌‌شده تمرکز و سرمایه گذاری دارد. این شرکت، ۱۰ صندوق پوشش ریسک را بر اساس عملکرد مورد انتظار و تاریخچه، کیفیت مدیران صندوق و کیفیت استراتژی سرمایه گذاری آن‌‌ها مشخص می‌‌کند و از آن‌‌ها به امید سود و بازدهی قابل قبول، حمایت می‌‌کند.

نقره‌ای‌

Pantera Capital یک سرمایه متمرکز بر روی بلاکچین‌‌ است که در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده و خود را به اولین شرکت سرمایه‌‌گذار بیت کوین در تاریخ تبدیل کرده است. آن‌‌ها سهام بزرگان صنعت، شامل Bitcoin.org، ShapeShift، Augur، Abra، Civic، Omisego و ریپل را در اختیار دارند.

برنزی

Eterna Capital که در لندن واقع‌‌شده توسط گروهی از تحلیلگران اسبق BlackRock با فهم بالایی از بازارهای سنتی و فناوری بلاکچین‌‌، شکل گرفت. این صندوق بر روی پروژه‌‌ها و تیم‌‌هایی که تاثیر اجتماعی بالایی دارند تمرکز کرده و به مدل تجاری آن‌‌ها کمک می‌‌کند.

آژانس‌‌های بازاریابی

علی‌‌رغم چیزی که برخی از افراد به آن معتقد هستند، موفقیت یا شکست یک شرکت همیشه به بهترین یا اولین بودن بستگی ندارد. بسیاری از اوقات موفقیت تحت تاثیر عوامل قابل تعیین کمتر مثل تجربه کاربری و ارتباطات اجتماع ایجاد می‌‌شود.

یک استراتژی بازاریابی موفق می‌‌تواند به استارت‌‌آپ‌‌ها کمک کند تا خود را به درون بازار برسانند، حتی اگر بازار با غول‌‌های صنعتی پر شده باشد. این مسئله در مورد صنعت بلاکچین‌‌ هم کاملا درست است. حفظ قدرت یک موسسه در صنعت، سرمایه‌‌گذاری ثابتی محسوب می‌‌شود که هرگز نباید آن را پیش از ICO و بعد از آن دست کم گرفت.

طلایی

Verma Media خود را به بالای لیست رسانده و در عرض یک سال، بیش از ۸۰ پروژه و ۲۲۰ میلیون دلار جمع کرده است. سابقه Verma Media آن را به یک نام معتبر در بین موسسان بلاکچین‌‌ تبدیل کرد. آژانس بازاریابی نامتمرکز یک بازاریابی تمام وقت و با تمام امکانات را ارائه می‌‌کند و مشتریان بزرگی مثل Consensus، Patron، Muirfield و Substratum را جذب کرده‌‌است.

نقره‌ای

Wachsman PR که در سال ۲۰۱۵ تاسیس شده، خود را با خدمات ارتباطات رسانه‌‌ای، مشاوره‌‌های استراتژی، تولید رویداد و ارتباطات بحران معرفی می‌‌کند. این موارد همیشه درگیر مسائلی مثل هک و مشکلات صنعت بلاکچین‌‌ بوده است. برخی از مشهورترین مشتریان Wachsman شامل Dash، Coindesk، Steemit و Bitfinex بحث‌‌برانگیز می‌‌شود که مورد آخر می‌‌تواند مهارت‌‌های کنترلی Wachsman را آزمایش کند!

برنزی

یک شرکت متمرکز بر روی بلاکچین‌‌ PR دیگر که ارزش دنبال کردن را دارد، Melrose است. این شرکت یک آژانس اهل کالیفرنیا است که از نظر مکانی در Silicon Beach واقع شده که ۵۰۰۰ شرکت استارت‌‌آپی دیگر هم در آنجا حضور دارند.

این شرکت با استارت آپ‌‌های زیادی در زمینه‌‌های AI، سلامت، تبلیغات و بازی‌‌های آنلاین همکاری کرده‌‌است. در بین مشتریان آن‌‌ها، SingularityNET، DAO.Casino و Blockdaemon حضور دارند.

قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند خون نرم‌‌افزارهای نامتمرکز محسوب می‌‌شوند. هر گونه اشکال در این کد می‌‌تواند سبب مشکلاتی برای شرکت و موسسان آن شود. این مشکلات شامل موارد قانونی، مالی و شهرت شرکت می‌‌شود. اما در همین زمان، توسعه‌‌دهندگان باتجربه بلاکچین‌‌ هم به سختی پیدا می‌‌شوند.

خوشبختانه، برخی افراد با ارائه خدمات از طریق شرکت‌‌ها، این کمبود را جبران کرده‌‌اند. و از آنجایی که این شغل‌‌ها شدیدا پیچیده و حیاتی هستند (در سطح هک چند میلیون دلاری)، باید این شغل را به متخصصین سپرد.

طلایی

Hosho.io با توجه به خدمات امنیتی مطمئن و سابقه خوب خود در حسابرسی قرارداد هوشمندانه، رتبه اول در این فهرست را کسب کرده است. این شرکت امنیتی بلاکچین‌‌ که از هکرهای کلاه‌‌سفید با تجربه تشکیل شده، همکار Ethereum Enterprise Alliance هم است.

نقره‌ای

Zeppelin Solutions که در آمریکا واقع شده، شبکه‌‌هایی با ارزش بیش از ۴.۵ میلیارد دلار در سیستم‌‌های خود ساخته است. صرف‌‌نظر از حسابرسی امنیتی برای نرم‌‌افزارهای نامتمرکز (Dappها)، این شرکت برای توسعه‌‌دهندگان جدید یک زیرساخت متن‌‌باز، با هدف ساده‌‌تر کردن ساخت نرم‌‌افزارهای پیچیده بلاکچین‌‌ ایجاد کرده است.

برنزی

شرکت تامین‌‌کننده Prolitus یک شرکت دارای گواهینامه ISO 9001 & ISO/IEC 27001:2013 و همکار گوگل و خدمات وبسایت آمازون می‌‌باشد. آن‌‌ها در حال حاضر در ایرلند، ایالات متحده امریکا و هند فعالیت می‌‌کنند.

استراتژی توکنومیک (Tokenomics)

فناوری بلاکچین‌‌ نه تنها سبب تولد صنایع موازی شد، بلکه خلق زمینه‌‌های جدیدی از مطالعات را هم ایجاد کرد. توکنومیک یکی از این زمینه‌‌ها محسوب می‌‌شود. این زمینه مسائل مختلفی مثل مکانیک، هدف و اقتصاد طراحی یک اکوسیستم توکن و همچنین ساختارهای مشوق درون آن را شامل می‌‌شود.

این مسئله یک جنبه حیاتی پیش از آغاز در یک علم کاملا جدید محسوب می‌‌شود، بنابراین متخصصین توکنومیک به سادگی پیدا نمی‌‌شوند و شدیدا کمیاب هستند.

طلایی

Yeoman’s Capital یک شرکت سرمایه گذاری است که توسط علاقه‌‌مندان ابتدایی بیت کوین ساخته شد. در وبسایت آن‌‌ها آمده: “ما فقط زمانی سرمایه گذاری می‌‌کنیم که بتوانیم تاثیر مهمی در قالب مشاور بگذاریم”. شرکت برای نشان دادن قصد و هدف خود می‌‌نویسد: “ما سخت کار می‌‌کنیم و از پول خود بهره کامل را می‌‌بریم.”

نقره‌ای

(International Blockchain Consulting (IBC با ارائه تحلیل‌‌گران، مشاوران و تکنولوژیست‌‌های بلاکچین‌‌، جایگاه شرکت خود به عنوان یکی از قوی‌‌ترین افراد حاضر در توکونمیک را اثبات کرده است.

برنزی

BlockchainSaw یک شرکت توسعه بلاکچین‌‌ است که حسابرسی قرارداد هوشمند، همان چیزی که صنعت شدیدا به آن نیاز دارد را فراهم می‌‌کند. برخلاف شرکت‌‌های سرمایه گذاری و مشاورانی که خدمات مشاوره ارائه می‌‌کنند، BlockchainSaw برای سازندگان توکن، کارهای سخت و طاقت‌‌فرسا را هم انجام می‌‌دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.