شرکت‌‌های بلاکچین‌‌ و کریپتو در مالت، در یافتن خدمات بانکی با مشکل مواجهند

طبق گزارش درگاه اخبار محلی Times of Malta در تاریخ 1 مارس، گزارش‌‌ها حاکی از این است که شرکت‌‌های بلاکچین‌‌ فعال در مالت برای افتتاح حساب‌‌های بانکی مشکل دارند.

0 84

Times of Malta با تعدادی از شرکت‌‌های حقوقی و شرکت‌‌‌‌های مالی تماس گرفت و این شرکت‌‌ها تایید کردند که بانک‌‌ها درخواستشان برای باز کردن حساب‌‌های بانکی را نمی‌‌پذیرند و می‌‌گویند که این فراتر از حد “ریسک پذیری” آنهاست. طبق گزارشات صورت گرفته این منابع گفتندکه بانک‌‌ها بین رمز ارز و بلاکچین تمایزی قائل نیستند.

طبق گزارشات صورت گرفته، وزیر پارلمانی خدمات مالی، سیلویو شمبری (Silvio Schembri) به Times of Malta گفت که برخی از بانک‌‌ها تمایل دارند برای شرکت‌‌های بلاکچین‌‌ حساب باز کنند، اما نه برای شرکت‌‌هایی که با کریپتوکارنسی مرتبط هستند. شمبری گفت که “باید تمایز روشنی بین اپراتورهای بلاکچین و اپرداتورهای کریپتو ایجاد شود”.

طبق گزارشات صورت گرفته شمبری به منظور” درک بهتر این صنعت”، با همکاری موسسات مالی یک سری کمپین‌‌های اطلاع رسانی را راه اندازی می‌‌کند. شمبری گفت:

درک کلی این است که وقتی صحبت از اپراتورهای کریپتو می‌‌شود، بانک‌‌ها از اپراتورها انتظار دارند که قبل از شروع فعالیت خود از MFSA (اداره خدمات مالی مالت) مجوز بگیرند – که این موضوع قابل درک است

 

مالت خود را به یک کشور سازگار با ارز دیجیتال و بلاکچین‌‌ تبدیل کرده و به عنوان جزیره بلاکچین‌‌ شناخته شده است. اخیرا MFSA مشاوره‌‌ای در مورد امنیت سایبری ارائه داد و عنوان کرد که بهتر است سیستم امنیتی سایبری این سازمان مطابق با استانداردهای بین المللی، از جمله دستورالعمل‌‌های بانکداری اروپا (EBA) پیش برود. این راهنما روی صندوق‌‌های حرفه‌‌ای که روی ارزهای مجازی سرمایه گذاری می‌‌کنند، صادرکنندگان، و همچنین عوامل و ارائه دهندگان خدمات برای قانون دارایی‌‌های مالی مجازی (VFAA) تمرکز دارد.

در ماه دسامبر گذشته، مالت و شش کشور عضو اتحادیه اروپا با انتشار ایک اعلامیه خواستار کمک در ترویج استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) در منطقه شدند. این سند به طور خاص به “آموزش، حمل و نقل، پویایی، حمل کالا، ثبت زمین، پوشاک، ثبت شرکت و مراقبت‌‌های بهداشتی” به عنوان خدماتی که می‌‌توانند توسط DLT “تبدیل” شوند اشاره دارد. این سند استفاده از فناوری بلاکچین‌‌ برای محافظت از حریم خصوصی شهروندان و موثرتر کردن رویه های اداری را نیز عنوان می‌‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.