شرکت‌های کریپتو هنوز هم در افتتاح حساب بانکی با مشکل مواجه هستند

بانک‌های بزرگ هنوز از ارائه خدمات بانکی به شرکت‌های کریپتو امتناع می‌کنند، چرا که علاقه‌ای به تخصیص منابع برای رسیدگی به دردسرهای متعاقب آن ندارند. اما در عوض، بانک‌های کوچکتر در پی تصاحب این بازار و همکاری با شرکت‌های رمز ارزی هستند.

0 84

رسانه بزرگ حوزه مالی، بلومبرگ در سوم مارس گزارش داد که شرکت‌های صنعت رمز ارز هنوز هم در افتتاح حساب بانکی با مشکل مواجه هستند.

این گزارش به شکایت سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried)، مدیر عامل شرکت معامله کمّی کریپتو Alameda Research اشاره می‌کند که گفته بود: «پاسخ معمول این است که به شعبه Chase محلی خود بروید، اما این برای کریپتو ممکن نیست.» بنکمن فراید همچنین افزود که خدمات‌رسانی به کسب‌وکارهای کریپتو برای بانک‌ها غیرقانونی نیست، اما «این کار دردسرهای زیادی به همراه دارد و بانک‌ها علاقه‌ای به تخصیص منابع برای رسیدگی به آن ندارند.»

بلومبرگ همچنین خاطرنشان می‌کند که در حالی که بانک‌های بزرگتر از خدمت‌رسانی به شرکت‌های صنعت کریپتو اجتناب می‌کنند، بانک‌های کوچکتر در تلاش برای تصاحب این بخش محروم از خدمات بازار هستند. در این گزارش، از بانک Silvergate سن دیگو به عنوان نمونه‌ای نام برده شده است که طی یک تقاضا برای عرضه اولیه سهام در نوامبر ۲۰۱۸ گفته بود که کسب‌وکارهای کریپتو تا ۴۰ میلیارد دلار وجه برای سپرده‌گذاری در اختیار دارند.

به گفته بلومبرگ، سانی سینگ (Sonny Singh)، مدیر عامل تجاری BitPay (یک پردازنده پرداخت که یک رئیس سابق کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده را به عنوان مشاور خود دارد) گفت که بسیاری از بانک‌ها دست رد به سینه این شرکت زده‌اند.

شرکت سرمایه گذاری، معامله و مشاوره بلاکچین NKB Group نیز یک دیگر از نمونه‌های ارائه شده توسط بلومبرگ است که برای برقراری روابط بانکی با مشکل مواجه بوده است. بر طبق گزارش‌ها، بن سبلی (Ben Sebley)، رئیس دفتر کارگزاری NKB گفته است:

«خودداری از ارائه خدمات پایه بانکی جنون‌آمیز بوده و مانع رشد این شده و شرکت‌ها را مجبور می‌کند که برای رفع مشکل به خلاقیت متوسل شوند […] بانک ها بیش از حد محتاطانه عمل می‌کنند.»

همانطور که Cointelegraph اخیرا گزارش داده بود،‌ شرکت‌های بلاکچینی در مالت نیز به تازگی در افتتاح حساب‌های بانکی با مشکل مواجه شده‌اند.

در عین حال، در پایان ماه فوریه، بانک سوییسی جولیوس بیئر (Julius Baer) به دنبال همکاری خود با استارتاپ بانک کریپتوی Seba Crypto، از برنامه خود برای ارائه دسترسی به خدمات دارایی دیجیتال به مشتریان خود پرده برداشت.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.