شرکت‌های برتر در زمینه پرداخت در گزارش سالانه فینتک فوربز (بخش اول)

چهار سالی است که نشریه‌ی اقتصادی فوربز (Forbes) فهرستی از ۵۰ شرکت مطرح در فناوری مالی یا همان فین‌تک را منتشر می‌کند که به عنوان فین‌تک ۵۰ (Fintech 50) شناخته می‌شود. این فهرست در زمینه‌های مختلفی از جمله امور مالی شخصی، سرمایه گذاری، شرکت‌های نوپا و غیره تهیه می‌گردد. در ادامه نگاهی به فهرست شرکت‌های برتر پرداخت در سال ۲۰۱۹ می‌اندازیم.

0 117

اوساما بیدیِر، بنیان‌گذار و مدیر عاملپوینت

اوساما بیدیِر، بنیان‌گذار و مدیر عاملپوینت، یک استارتاپ فین‌تک که کارت‌خوان‌های پایانه‌ی فروشی را می‌سازد که توسعه‌دهندگان واسطه می‌توانند اپلیکیشن‌هایی را بر روی آن ایجاد کنند.

طی سال ۲۰۱۸، اگر چه رمزارزها که قصد ایجاد تغییر در بانک‌های مرکزی را داشتند، از یک بازار نزولی حیرت‌آور رنج بردند اما بسیاری از شرکت‌های فین‌تک سعی کردند تا کاری کنند که سیستم‌های پرداخت سنتی پررونق‌تر شوند.

به گفته‌ شرکت مشاوره‌ی اَکسِنچر، سرمایه گذاری جهانی برای شرکت‌های پرداخت از ۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به ۱۲ میلیارد دلار در سال گذشته جهش زده است و این رقم حتی دور مالی ۱۴ میلیارد دلاری اَنت فایننشال را که یک غول خدمات مالی و پرداخت چینی است، لحاظ نکرده است. به گزارش CB Insights، در ایالات متحده، زیرمجموعه‌ی پرداخت‌ها ۱۵% از کل معاملات سرمایه گذاری فناوری مالی را به خود اختصاص داده است که بیش از هر بخش دیگری از فین‌تک است.

پس جای تعجب ندارد که ما امسال در فهرست Fintech 50 شاهد شرکت‌های پرداخت بیشتری نسبت به تمام این چهار سالی هستیم که این فهرست را تهیه می‌کنیم. این شرکت‌ها طیف وسیعی برگرفته از کسب و کارهایی که مبادلات پول را ارزان‌تر می‌کنند و شرکت‌هایی که کلاهبرداری در تجارت الکترونیک را کاهش می‌دهند تا کارت‌خوان‌های پایانه‌ی فروش هوشمندتری که مانند گوشی‌های هوشمند به اپلیکیشن‌ها اجازه می‌دهند تا بر روی آن‌ها ایجاد شوند را شامل می‌شود.

مواردی که در ادامه می‌آیند، ۱۲ شرکت پرداختی هستند که فهرست Fintech 50 نشریه‌ی فوربز (Forbes) در سال ۲۰۱۹ را تشکیل می‌دهند:

بولت

سانفرانسیسکو، ایالات متحده آمریکا

نرم‌افزار پرداخت بولت، که برای موبایل هم در دسترس است، برای سایت‌های تجارت الکترونیک امکان تحلیل فروش‌ها و جلوگیری از کلاهبرداری و مهم‌تر از همه، ضمانتی برای جبران هر خسارت ناشی از کلاهبرداری را در خود جای داده است. بولت ادعا می‌کند که قابلیت‌های یکپارچه‌ آن می‌توانند زمان پرداخت‌ را از یک دقیقه به ۳۰ ثانیه کوتاه کنند. در سال اول شروع کار این استارت‌آپ، کارکنان این شرکت از ۱۰ به ۷۵ نفر افزایش یافت.

منابع مالی: ۲۰ میلیون دلار از فاندرز فاند، اینتوئیت و دیگران

موفقیت‌ها: تا به حال صدها مشتری را بدست آورده و در حال پردازش نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار در فروش‌های یک سال است. کاربران آن شامل اهداف وسوسه‌انگیز برای کلاه‌برداری از جمله تاجران ساعت و الماس می‌باشند.

بنیان‌گذار و مدیر عامل: رایان برسلو، ۲۴ ساله که در سال ۲۰۱۴ برای آغاز بولت از رشته‌ی علوم کامپیوتر دانشگاه استنفورد انصراف داد.

نیان‌گذاران بِرِکس به ترتیب از چپ به راست، هنریکه دوبوگراس و پدرو فرانسِسچی

بنیان‌گذاران بِرِکس به ترتیب از چپ به راست، هنریکه دوبوگراس و پدرو فرانسِسچی

بِرِکس

سانفرانسیسکو، ایالات متحده آمریکا

یک کارت اعتباری سازمانی ارائه می‌کند که مشخصاً برای استارتاپ‌ها طراحی شده است و پذیرش متقاضیان و حدود اعتبار در آن تا حد زیادی مبتنی بر میزان پول نقد یک شرکت است، به جای آنکه به سابقه‌ی اعتبار شخصی یک کارآفرین مربوط باشد. امتیازات، پاداش‌های بالایی مثل اشتراک‌های نرم‌افزاری، هزینه‌های سفر و هم‌سفری را به دنبال دارند.

منابع مالی: ۲۱۵ میلیون دلار از وای کامبینیتور، DST Global و گرین‌اوکس کپیتال

آخرین ارزش‌گذاری: ۱.۱ میلیارد دلار

موفقیت‌ها: دست‌یابی به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار تنها در ۲۲ ماه

‌بنیان‌گذاران: مدیرعامل هنریکه دوبوگراس، ۲۳ ساله و مدیر ارشد عملیات پِدرو فرانسِسچی، ۲۲ ساله، هر دو متولد برزیل و از تحصیل‌کردگان مهندسی کامپیوتر دانشگاه استنفورد

مدیرعامل فلای‌وایر مایک ماسارو

مدیرعامل فلای‌وایر مایک ماسارو

فلای‌وایر

بوستون، ایالات متحده آمریکا

به کالج‌ها، بیمارستان‌ها و کسب و کارها کمک می‌کند تا سرعت دریافت شهریه و دیگر پرداخت‌هایی که با ارزهای خارجی صورت می‌گیرند را با هزینه‌ی ۲% تا ۳% (نصف هزینه‌ای که بانک‌ها دریافت می‌کنند) بالا ببرند. نرم‌افزار آن مسیریابی پیچیده‌ی ارز را به کار برده و تراکنش‌ها را طی دو روز انجام می‌دهد.

منابع مالی: ۱۴۲ میلیون دلار از بِین کاپیتال ونچرز، اف-پرایم کپیتال متعلق به فیدلیتی، اسپارک کاپیتال و دیگران.

آخرین ارزش‌گذاری: ۷۰۰ میلیون دلار

موفقیت‌ها: ۴ میلیارد دلار را در سال ۲۰۱۸ پردازش کرد و ۹۰۰ مشتری با تحصیلات بالا دارد، از جمله ۷ مشتری از هشت آیوی لیگ

بنیان‌گذار: ایکِر مارکِید

مدیر عامل: مایک ماسارو، ۴۰ ساله، که در سال ۲۰۱۲ به فلای‌وایر ملحق شد تا بازاریابی و فروش را رهبری کند و یک سال بعد به عنوان مدیرعامل انتخاب شد.

فورتر

نیویورک سیتی، ایالات متحده

نرم‌افزار یادگیری ماشین این شرکت همه چیز را از موقعیت و سابقه‌ی مرورگر یک خریدار بالقوه تا نوع ابزار مورد استفاده‌ی او را در نظر می‌گیرد تا تصمیم بگیرد که آیا باید یک خرید آنلاین از کارت اعتباری را به عنوان کلاهبرداری رد کند یا خیر. در سال ۲۰۱۸، فورتر پایگاه مشتریان خود را سه برابر کرد و ۱۰۰ خرده‌فروش از جمله نورداستورم را پشت سر گذاشت.

منابع مالی: ۱۰۰ میلیون دلار از سکویا کپیتال، شرکای سرمایه گذاری اسکِیل،مارچ کاپیتال و دیگران

موفقیت‌ها: سالانه بیش از ۵۵ میلیارد دلار را در تراکنش‌های آنلاین پردازش می‌کند؛ ۱۸۰ میلیون خریدار، خریدی را انجام دادند که توسط فورتر تأیید شده است.

بنیان‌گذاران: مدیرعامل مایکل رایتبلت، ۳۶ ساله؛ رئیس هیات مدیره لیرون دمری، ۳۶ ساله و تحلیلگر ارشد الون شِمِش، ۴۱ ساله. هر سه برای یک شرکت ضد کلاهبرداری فعالیت می‌کردند که به مالکیت پِی‌پال در آمد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.