شرکای بایننس در‌ شناسایی مشتریان و مقابله با پولشویی

بایننس اخیراً از همکاری با Refinitiv خبر داده که سرویسی برای شناسایی مشتریان (KYC) است. این همکاری، که به موجب آن بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز دنیا را قادر می‌سازد تا از اپلیکیشن خودکار شناسایی مشتریان Refinitiv استفاده کند، حدود یک ماه پس از آغاز همکاری با شرکت Chainalysis شکل گرفت.

0 87

در ادامه توضیحات تیم بایننس را درمورد این همکاری‌ها و اهدافشان می‌خوانید:

ما در بایننس همواره در پی آنیم تا به مسئولیت‌مان برای اطمینان یافتن از تمامیت این پلتفرم و محافظت از آن در برابر عوامل مخرب پایبند بمانیم. با وجود میلیون‌ها کاربری که در پلتفرم بایننس وجود دارد، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مطمئن شویم که پلتفرم‌مان امنیت، قابلیت اعتماد و کارآمدی خود را حفظ کند. بنابراین هر شراکتی را به دقت بررسی می‌کنیم تا ببینیم چه دستاوردی برای بایننس خواهد داشت.

Refinitiv: بزرگ‌ترین سرویس‌دهنده‌ی جهانی تعهد

Refinitiv، که قبلاً با نام بخش کسب و کار مالی و ریسکِ تامسون رویترز (Thomson Reuters) شناخته می‌شد، اکنون یکی از بزرگ‌ترین ارائه‌کنندگان زیرساخت و اطلاعات بازارهای مالی در جهان است. این شرکت به بیش از ۴۰ هزار موسسه در بیش از ۱۹۰ کشور خدمت‌رسانی می‌کند، و حالا دامنه‌ی فعالیت‌های خود را به اکوسیستم بایننس هم رسانده است.

راهکار شناسایی-مشتری-به-عنوان-سرویس (KYC-as-a-Service) که توسط Refinitiv ارائه می‌شود، مشتریان را با هدف بهبود و پذیرش سازمانی مشاهده و شناسایی کرده و تحت نظارت قرار می‌دهد. علاوه بر این، بایننس از سرویس World-Check این شرکت استفاده خواهد کرد که شامل فرآیند ساده‌ای برای شناسایی مشتری و یکپارچه‌سازی اطلاعات مربوط به هویت‌های قانونی از بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه، و در ۶۰ زبان مختلف است.

این سرویس برای پوشش جهانی بایننس مناسب است و با پشت سر گذراندن آزمایش‌های مختلف از بیش از ۱۰۰ قانون‌گذار و موسسه‌ی مالی به اثبات رسانده که از انعطاف‌پذیری کافی برخوردار است. با این سرویس، فرآیند مشاهده برای پذیرش سازمانی، شناسایی مشتریان، و ریسک‌های شخص ثالث ساده‌سازی شده و ما را قادر می‌سازد تا پروسه‌ی تایید را با سرعت بیشتر و با کارآمدی بهتری انجام دهیم.

Chainalysis: مشهور در زمینه‌ بررسی بلاک چین و متخصص تجزیه و تحلیل

یکی از چالش‌های بزرگ دنیای رمز ارزها حفظ پول‌هایی است که برای سرپا نگه داشتن تمامیت دارایی‌های در جریان سیستم به شکل غیرقانونی از خارج از سیستم به دست آمده‌اند. همکاری بایننس و Chainalysis نیز به همین خاطر شکل گرفته است.

ماه گذشته، Chainalysis از راهکار ضد-پولشویی و بازرسانه‌ی خود در پلتفرم بایننس رونمایی کرد. یکپارچگی Chainalysis KYT (KYT به معنای شناسایی تراکنش‌ها) که راهکاری برای نظارت آنی بر تراکنش رمز ارزهاست، تدابیر موجود برای مبارزه با پولشویی و فرصت‌های تازه برای ورود به بازارهای جدید را تقویت می‌کند.

Chainalysis KYT سرویس‌های رمز ارزی را با استفاده از قابلیت‌هایی نظیر شناسایی الگو، الگوریتم‌های اختصاصی، و میلیون‌ها مرجع متن باز شناسایی و دسته‌بندی می‌کند. این نرم‌افزار برای تراکنش‌هایی که مشکوک به فعالیت‌های پولشویانه باشند به صورت آنی هشدار صادر می‌کند.

بایننس و شرکا: تلاش برای حرکت به سوی ایمن‌ترین پلتفرم ممکن

یکی از ارزش‌های اصلی پلتفرم بایننس امنیت است، و ما همیشه تلاش می‌کنیم تا سیستم‌های خود را بهبود ببخشیم. این به معنای تشویق شرکای ما از جمله Refinitiv و Chainalysis برای همکاری با یکدیگر و با متخصصان داخلی ماست که در زمینه‌ی مقابله با پولشویی فعالیت می‌کنند. هدف ما ترکیب کردن ابزارهای داخلی شرکت با توانمندی‌های این شرکاست.

وی ژو (Wei Zhou)، مدیرعامل بایننس، می‌گوید:

مبارزه با عوامل مخرب از طریق تلاش جمعی میسر می‌شود. ما به سختی در برابر پولشویی و فعالیت‌های مشکوک ایستاده‌ایم، و امیدواریم که بتوانیم به این صنعت کمک کنیم تا AML/CFT (اقدامات مربوط به مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم) را جدی بگیرد.

وی اذعان دارد که به‌رغم سرمایه گذاری عظیم بایننس، از نظر نیروی انسانی و فن‌آوری، در سیستم‌های KYC و AML، حوزه‌ی رمز ارزها هنوز جوان است و مجرمان به دنبال سوراخی در سیستم برای نفوذ به آن هستند. از این رو، ما به خاطر منافع خودِ کاربران رویکرد فعالانه‌ای برای شناسایی و از بین بردن پولشویی اتخاذ کرده‌ایم.

و البته، هدف نهایی ما از همکاری با Refinitiv و Chainalysis حرکت به سوی یک فضای معاملاتی مثبت، منصفانه و مطابق قانون است. با این کار می‌توانیم بر پیشبرد هدف اصلی‌مان که اشاعه‌ آزادی پول در سراسر جهان است، متعهد بمانیم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.