شبکه TON تلگرام رسما در اواخر اکتبر راه اندازی خواهد شد

پس از مدت‌ها انتظار تلگرام اعلام کرد که شبکه باز تلگرام یا به اختصار TON در اواخر اکتبر (اوایل آبان ماه) شروع به کار خواهد کرد.

0 130

در متن پیامی که روز ۲ اکتبر توسط خبرنامه رسمی TON منتشر شد آمده است که به سرمایه گذاران اصلی اطلاع داده شده که فعالیت شبکه بلاک چین تلگرام در اواخر ماه اکتبر (آبان ماه) آغاز می‌شود.

نرم افزار تولید کلید TON در اختیار این سرمایه گذاران قرار داده شده است که برای دریافت توکن‌های گرام (GRM) تلگرام لازم است تا ۱۶ اکتبر کلید‌های عمومی خود را به تلگرام اعلام نمایند. منبع کد TON بطور کامل در سایت Github قابل دسترس عموم است.

در این اطلاعیه به این نکته اشاره شده که شبکه TON مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج آن مثبت بوده است.

پیام‌رسان تلگرام در اوایل ماه سپتامبر با عرضه یک مرورگر آزمایشی TON و نرم افزارهای نود موفق به توسعه نسخه آزمایشی کیف پول توکن گرام (Gram) برای سیستم عامل iOS شد.

سازگاری TON با اتریوم و قرارداد های هوشمند

طبق گزارشات، این شبکه با بلاک چین اتریوم همخوانی دارد، در نتیجه کاربران قادر خواهند بود از قرارداد های هوشمند اتریوم خود در شبکه TON نیز استفاده کنند. گفته می‌شود استارت‌آپ نرم افزاری TON Labs که با نظارت سرمایه گذاران توکن‌های تلگرام اداره می‌شود، موفق به توسعه کامپایلر Solidity برای بلاک چین TON شده است. Solidity نام یک زبان برنامه نویسی است که عمدتا برای توسعه قرارداد های هوشمند اتریوم بکار می‌رود.

هفته گذشته و طی رقابتی که برای کدنویسی قراردادهای هوشمند TON برگزار شد، شرکت کنندگان با ابزارهای موجود در توزیع بلاک چین TON ، برای دست یابی به پاداشی به ارزش ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار شانس خود را محک زدند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.