تعداد مشتریان سازمانی شبکه پرداختی RippleNet از مرز ۲۰۰ گذشت

تعداد مشتریان سازمانی RippleNet به میزان قابل توجهی افزایش یافته‌‌اند. این شرکت با هدف سرویس‌‌دهی به شرکت‌‌های مختلف تاسیس شد تا بتوانند پرداخت‌‌های بین‌‌المللی خود را به شیوه‌‌ای راحت و فوری به انجام برسانند. به گفته برد گارلینگهاوس، ارز فیات نیز به مانند رمز ارزها ممکن است دچار بی‌‌ثباتی شوند و استفاده از کریپتوها برای تراکنش‌‌های مالی بهترین گزینه ممکن است.

0 85

شرکت کریپتو و بلاکچینی ریپل ۸ ژانویه گزارش داد که ۱۳ نهاد مالی دیگر در شبکه پرداختی RippleNet ثبت‌‌نام کرده‌‌اند و همین امر تعداد کلی مشتریان را به بیش از ۲۰۰ رسانده است.

این سازمان‌‌های مالی جدید در کشورهایی مانند سوئد، انگلستان و کویت قرار دارند و به صورت کلی شرکت‌‌هایی از ۴۰ کشور دنیا در این شبکه ثبت‌‌نام کرده‌‌اند. پست وبلاگی ریپل بیان می‌‌دارد که ۵ شرکت جدید – JNFX، SendFriend، Transpaygo، FTCS و Euro Exim Bank – از ارز دیجیتالی ریپل (XRP) برای پرداخت‌‌های بین‌‌المللی استفاده خواهند کرد.

همچنین شرکت‌‌هایی مانند CIMB یا Olympia Trust Company از فناوری ریپل برای توافقات فوری و پرداخت‌‌های شفاف‌‌تر استفاده خواهند کرد.

مدیرعامل ریپل، برد گارلینگهاوس در پست مذکور اذعان داشت که RippleNet از سال گذشته شاهد اضافه شدن دو یا سه مشتری در هر هفته بوده است و تعداد پرداخت‌‌های انجام‌‌گرفته در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۳۵۰ عدد افزایش داشته است.

در مصاحبه با CNBC، گارلینگهاوس در مورد این نگرانی رایج صحبت کرد که پرداخت‌‌های کریپتویی به دلیل بی‌‌ثبات بودن رمز ارزها جایگزین بسیار ضعیفی برای ارز فیات هستند. وی پاسخ داد که ارزهای خارجی نیز می‌‌توانند کاملا بی‌‌ثبات باشند و اضافه کرد:

تراکنش‌‌های Swift به صورت متوسط به سه روز زمان نیاز دارند. با استفاده از این سرویس‌‌ها، ریسک بی‌‌ثباتی ارزها را قبول می‌‌کنیم و در عین حال آخر هفته‌‌ها هیچ کاری نمی‌‌توان انجام داد

بر اساس گزارشات، فرآیند اثبات مفهوم بلاکچین SWIFT با تمرکز بر حساب‌‌های نوسترو در مارس ۲۰۱۸ با موفقیت به پایان رسید – نوسترو به حساب‌‌های بانکی اطلاق می‌‌شود که در بانک‌‌های خارجی و با ارز یک کشور دیگر نگه داشته می‌‌شوند. در پایان ماه نوامبر، SWIFT India با یکی از شرکت‌‌های فین‌‌تک (فناوری مالی) همکاری کرد تا یک شبکه دفتر کل توزیع شده (DLT) را به منظور افزایش کارآیی و امنیت محصولات مالی امتحان کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.