شبکه لایتنینگ از 4000 نود عبور کرد

شبکه اصلی (mainnet) بیت کوین با اجرای شبکه لایتنینگ، در دستاوردی تازه توانست برای اولین بار از 4000 نود عبور کند.

0 83

شبکه لایتنینگ با ظرفیت 118 BTC

اطلاعات به دست آمده از منابع مانیتورینگ، آخرین رشد در دومین لایه بیت کوین را که برای پرداخت‌های سریعتر و ارزانتر طراحی شده، تایید می‌کنند. در زمان کنفرانس مطبوعاتی در تاریخ 13 نوامبر، شبکه لایتنینگ دارای 4026 نود یا گره بود که از این تعداد، 2910 نود عمومی بودند ( البته تعداد زیادی نود پنهان نیز وجود دارند).

شبکه اصلی دارای ظرفیت( 112.5 BTC ($709,000 است و بزرگترین تک نود در این شبکه، کمی کمتر از 16 BTC از این مقدار را فراهم می‌کند.

در روز سه شنبه، میزان ظرفیت شبکه به 118 BTC ($743,000) رسید که این رقم یک رکورد جدید برای شبکه اصلی (mainnet) بود.

شبکه لایتنینگ هنوز یک مفهوم آزمایشی است. درحالیکه توسعه دهندگان آن به جای تمرکز بر استفاده آساتنر برای کاربران، هنوز در مرحله کار روی امنیت و مقاومت آن هستند، این شبکه ازنظر فنی و پروتکل اجماع همواره در حال پیشرفت است.

پس از یک نشست که در ماه سپتامبر در ملبورن استرالیا برگزار شد، الکس باسوورث ( مسئول توسعه زیرساخت شبکه و مدیرعامل درگاه پرداخت Yalls.org، روز دوشنبه اعلام کرد که کدام بخش‌های ارتقایی، طبق توافق جامعه این شبکه، اجرا خواهند شد.

همزمان با انتشار نسخه بعدی شبکه لایتنینگ، به طور کلی 30 تغییر اجرا خواهند شد. این تغییرات شامل پرداخت‌های چند روشه، کانال‌های دو پرداختی و پایانه‌های پنهان، به همراه ویژگی‌های فنی بیشتر می‌شوند.

استلار تا سال 2019 شبکه لایتنینگ را اضافه می‌کند

در حالیکه این تکنولوژی برای لایت کوین نیز فعال است، این هفته استلار نیز برای راه اندازی آن تا پیش از پایان سال 2018 اقدام کرده است.

مسئولین شبکه استلار، در یک پست در وبلاگ خود اعلام کردند که متوجه افزایش تقاضا برای کانال‌های انجام تراکنش با حریم خصوصی بالاتر شده و در نتیجه برای اجرای شبکه لایتنیگ اقدام کرده‌اند.

آنها در ادامه گفتند:

لایتنینگ در طولانی مدت تاثیر شگرف و مثبتی بر امنیت و مقیاس پذیری استلار خواهد گذاشت.

ما مدتی است که متوجه پتانسیل لایتنینگ برای بهبود استلار شده‌ایم و اخیرا با همکاری با تیم مشاوه استلار و جرمی روبین، توسعه دهنده Bitcoin Core، برای بهینه سازی برنامه اجرایی خود اقدام کرده‌ایم.

این آلتکوین طی هفته اخیر با پشت سر گذاشتنEOS ، به جمع 5 ارز رمز برتر از نظر سرمایه بازار پیوست.

شبکه لایتنینگ بیت کوین را می‌توان به این شکل تصویر سازی کرد:

شبکه لایتنینگ

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.