سیندیکاتور ( Cindicator ) چیست؟ آشنایی با پیش‌بینی بازار به وسیله هوش ترکیبی

سیندیکاتور یادگیری ماشین و تحلیل بازار را به منظور مدیریت دارایی و تحلیل مالی با هم ترکیب می‌کند. تیم Cindicator مدل پیش‌بینی انسانی/ماشینی خود را هوش ترکیبی (Hybrid Intelligence) نام‌گذاری کرده است، چون هوش مصنوعی را با نظرات تحلیل‌گران “برای مدیریت کارآمد سرمایه‌ در بازار مالی سنتی و ارز رمزنگاری‌شده” ترکیب می‌کند. هوش ترکیبی سیندیکاتور در واقع به دنبال ترکیب قدرت هوش انسان با قدرت پردازشی یادگیری ماشینی است تا بتواند تحلیل‌های دقیق‌تری از روند بازارهای سرمایه و چگونگی سرمایه‌گذاری در آن ارائه کند. در این پلتفرم افراد صاحب نظر بابت تحلیل‌ها، پیش‌بینی‌ها و ارائه سبدهای سرمایه‌گذاری پاداش دریافت می‌کنند و افراد مبتدی نیز می‌توانند با پرداخت کارمزد، هم از هوش انسانی و هم از تحلیل‌های صورت گرفته توسط هوش ماشینی بهره‌مند شوند.

0 139

Cindicator چیست؟

سیندیکاتور (Cindicator) یادگیری ماشین (machine learning) و تحلیل بازار را به منظور مدیریت دارایی و تحلیل مالی با هم ترکیب می‌کند. تیم سیندیکاتور مدل پیش‌بینی انسانی/ماشینی خود را هوش ترکیبی (Hybrid Intelligence) نام‌گذاری کرده است، چون هوش مصنوعی را با نظرات تحلیل‌گران “برای مدیریت کارآمد سرمایه‌ در بازار مالی سنتی و ارز رمزنگاری‌شده” ترکیب می‌کند.

اکوسیستم Cindicator شامل بیش از 50 هزار تحلیل‌گر مالی با تخصص‌های ارزی، بورس و بازار ارز رمزنگاری‌شده است. از این تحلیل‌گران در پلتفرم پروژه سوال‌هایی پرسیده می‌شود و پاسخ‌های آنان با استفاده از یادگیری ماشینی وزن‌دهی و تعدیل می‌شود. سپس این هوش مصنوعی تحلیل‌های بازار را به گونه‌ای دسته‌بندی می‌کند که اعضای سیندیکاتور بتوانند توسط ابزارهای تبادل از آن بهره ببرند.

اعضای جامعه‌ی سیندیکاتور و پیش‌بینی‌کنندگان آن عملیات‌های خود را با استفاده از اپلیکیشن این پلتفرم مدیریت می‌کنند و شرکت Cindicator هم با تامین مالی مناسب کمک آن‌ها را جبران می‌کند. شرکت در ماه سپتامبر سکه‌ی خود را پیش‌فروش کرد که به دلایل قانونی آمریکایی‌ها نتوانستند در آن شرکت کنند اما اپلیکیشن آن از سال 2015 کار می‌کند.

مدل Cindicator هم‌اکنون تنها برای بررسی روند بازار و پیش‌بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما همانطور که در توضیحات پروژه آماده است، اپلیکیشن‌های تئوریک برای تحلیل علمی، راه‌حل‌های تجاری و شرکتی و پیش‌بینی رویدادهای سیاسی دارد.

حالا که استخوا‌ن‌های بحث را کنار هم گذاشتیم، بیایید تن و بدنش را هم کامل کنیم.

روش کار سیندیکاتور

همانطور که در بالا به طور مختصر اشاره کردیم، مدل Cindicator از دو بخش اصلی تحلیل انسانی و هوش مصنوعی تشکیل شده است. هوش مصنوعی سیندیکاتور پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران را برای ارائه پیش‌بینی‌های دقیق به کاربران پردازش می‌کند. هوش ترکیبی آن در واقع به دنبال کنترل کردن قدرت هوش انسان با قدرت رایانشی یادگیری ماشینی است تا تحلیل‌های دقیق‌تری ارائه کند.

بنابراین می‌توانیم به اکوسیستم Cindicator به عنوان یک ساختار سه‌گانه نام ببریم. تحلیل‌گران حرفه‌ای زمینه‌ی این اکوسیستم را فراهم می‌کنند، هوش مصنوعی محصول مستحکمی را بر این زمینه خواهد ساخت و دارندگان توکن سیندیکاتور هم با به کار گرفتن محصول نهایی از این کار سود می‌برند.

سیندیکاتور چیست؟
سیندیکاتور چیست؟
سیندیکاتور چیست؟
سیندیکاتور چیست؟

بخش اول: انسان

پتلفرم Cindicator یک مجموعه‌ی 52 هزار نفری از تحلیل‌گران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای دارد. این تحلیل‌گران ستون‌فقرات بدنه‌ی Cindicator هستند که بدون آن کل سیستم کار نخواهد کرد.

تحلیل‌گران در سیستم Cindicator از تلاش‌های ذهنی خود، تحلیل بازار و پیش‌بینی مالی کسب درآمد می‌کنند. تیم پروژه این لایه از اکوسیستم را بستر هوش جمعی نام‌گذاری کرده است. این بستر پیش‌بینی‌های مختلفی را از نقاط مختلف جمع می‌کند تا مانع پیش‌بینی شخصی و جانب‌دارانه شود و تفکر جمعی به وجود بیاورد.

اپلیکیشن سیندیکاتور به منظور جمع‌آوری پاسخ‌ها به طور روزانه پرسش‌هایی را برای تحلیل‌گران خود مطرح می‌کند. از هر تحلیل‌گر طبق حوزه‌ی تخصص‌اش پرسش‌هایی پرسیده می‌شود. به عنوان مثال اگر شما یک سها‌م‌ دارید که از Cindicator استفاده می‌کنید شاید از شما پرسیده شود که “قیمت S&P در پایان این هفته چقدر خواهد بود؟” یا “آیا سهام نتفلیکس پیش از اینکه به 255 دلار برسد به زیر 250 سقوط خواهد کرد؟” با این‌ حال اگر یک معامله‌گر فعال ارز دیجیتال هستید شاید پرسش‌هایی مثل “آیا قیمت اتریوم در دو روز آینده 10 درصد رشد می‌کند یا کم می‌شود؟” یا “آیا استلارلومنس (Stellarlumens) تا آخر این ماه به 5 ارز برتر بازار از لحاظ ظرفیت بازار راه پیدا می‌کند؟” مواجه شده باشید.

سیندیکاتور چیست؟
سیندیکاتور چیست؟

تحلیل‌گران در پلتفرم هوش جمعی تشویق به ارائه‌ی فکرشده‌ترین و دقیق‌ترین پیش‌بینی‌هایشان می‌شوند چون به پاسخ‌های صحیح پاداش داده می‌شود. رده‌بندی‌ها هم می‌تواند بر اساس دقت پیش‌بینی بالا و پایین شود و همه‌ی رده‌بندی‌ها هم به صورت ماهانه پایان می‌یابد. در پایان هر ماه از طرف استخر مجازی سرمایه‌ی Cindicator به پرامتیازترین پیش‌بینی‌های هر ماه جایزه نقدی داده می‌شود. سپس رده‌بندی‌ها دوباره از نو شروع شده و وارد ماه بعدی می‌شود.

بخش دو: ماشین

هوش مصنوعی پیش‌بینی‌های جمع‌آوری شده از هوش جمعی را پردازش می‌کند. سپس یادگیری ماشینی (ML) این داده‌های خام را در کنار داده‌های بازار به صورت هزاران مدل درمی‌آورد تا حرکت بازارهای مالی را به صورت دقیق‌تر پیش‌بینی کند.

هوش مصنوعی برای انجام این کار آنچه که وزن اطمینان هر تحلیل‌گر نامیده شده است را محسابه می‌کند. این محسابه از دقت جمعی و سوابق پیش‌بینی‌های تحلیل‌گر، میزان سود یا ضرر هر معامله‌ی پیش‌بینی‌شده و مدل پیش‌بینی گرفته می‌شود که احتمال وقوع پیش‌بینی را با دیگر پیش‌بینی‌گران مقایسه می‌کنند. یادگیری ماشینی این پلتفرم پویا است و همیشه مدل‌هایش را برای استفاده‌ی حداکثری از داده‌های جمع‌آوری شده تکامل می‌بخشد. این کار شامل آزمایش چندین راهبرد و فرضیه‌ی معامله و آزمایش مدل‌های متعدد برای اتخاذ تصمیم در بازار در حال تغییر می‌شود.

مدل‌هایی که اساس یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی Cindicator را جمع‌آوری می‌کنند به دو دسته مدل‌های فوق‌پیش‌بینی و مدل عقل جمعی تقسیم می‌شوند.

سیندیکاتور با استفاده از مدل‌های فوق‌پیش‌بینی، پیش‌بینی‌کنندگان و پیش‌بینی‌هایشان را به دسته‌هایی تقسیم می‌کند. هوش مصنوعی برای فرمول‌بندی کردن این دسته‌ها، پیش‌بینی‌کنندگان را بر اساس شباهت‌های پیش‌بینی‌شان گروه‌بندی می‌کند. هوش مصنوعی به الگوهای رفتاری این گروه‌ها مثل چگونگی بروز اشتباه در تحلیل‌گران یا چگونگی واکنش وی به تغییر روندهای بازار هم دقت می‌کند.

Cindicator با مدل عقل جمعی مدل‌های متعددی را توسط پیش‌بینیِ پیش‌بینی‌کنندگان می‌سازد. این تحلیل ترکیبی به تحلیلی واقعی از روندهای بازار تبدیل می‌شود و استحکام هر مدل توسط میزان موفقیت آنان برای جدا کردن داده‌های دقیق و غیردقیق تایید می‌شود.

بخش 3: جامعه

پس از اینکه هوش مصنوعی سیندیکاتور داده‌های خام را در مدل‌های یادگیری ماشینی پردازش کرد، دارندگان توکن Cindicator می‌توانند از ثمره‌ی کار هوش ترکیبی بهره ببرند.

دارندگان توکن بسته به تعداد توکنی که در اختیار دارند می‌توانند به محصولات تحلیلی پلتفرم، شاخص‌ها، سیگنال‌های خرید و سیستم رده‌بندی دسترسی داشته باشند. این شامل شاخص‌های احتمال برای رویدادهای بازار، شاخص‌های بازار، تحلیل بازار و منابع معاملاتی مانند ربات‌ها و APIها می‌باشد.

ربات 1.0 Cindicator و ربات 2.0 کریپتومتر از نمونه‌های این خدمات هستند. این ربات‌ها شاخص‌های معاملاتی واقعی، هشدارها و رده‌بندی دارایی و دیگر خدمات را برای کاربران فراهم می‌کنند.

سیندیکاتور چیست؟
سیندیکاتور چیست؟

دارندگان توکن می‌توانند بر اساس سهم‌‌شان در Cindicator به خدمات پیچیده‌تری از طریق توکن CND دسترسی داشته باشند. دارندگان توکن کارمزد عملکرد را با توجه به موفقیت تحلیل پیش‌بینی سیندیکاتور پرداخت می‌کنند. این کارمزدها بعدا به استخرهای مالی واریز می‌شود که برای پرداخت به پیش‌بینی‌کنندگان پلتفرم هوش جمعی اختصاص می‌یابد. این استخرها از محل سبد سهام سرمایه‌گذاری شرکت بر اساس مدل‌های یادگیری ماشینی آن و پرداخت‌های کاربران برای ابزارها و تحلیل‌های خاص دوباره پر می‌شوند.

بازارهای Cindicator

پیش‌فروش سیندیکاتور در ماه سپتامبر آغاز شد که و در سه‌ماهه‌ی آخر 2017 قیمتی بین 0.01 تا 0.02 داشت. درماه ژانویه 0.05 دلار قیمت داشت و در 7 ژانویه به 0.20 رسید.

سیندیکاتور چیست؟
سیندیکاتور چیست؟

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.