سیاست گذار پولی بانک مرکزی اروپا کریپتو را یک “یک داستان خیالی” نامید

بلومبرگ 7 ژانویه گزارش داد که یکی از اعضای شورای مدیریت بانک مرکزی اروپا (ECB) هشدار داده است که “حباب [کریپتوکارنسی] در حال فروپاشی است”.

0 79

آردو هانسون (Ardo Hansson) – فرماندار بانک مرکزی استونی – در سخنرانی خود در یک کنفرانس در ریگا، لتونی، اظهار داشت که ارزهای دیجیتالی به عنوان یک «چیز بدردنخور» از دور خارج خواهد شد. این مقام رسمی هشدار داد که “این حباب در حال فروپاشی است و شاید ما فقط باید ببینیم که این فروپاشی چگونه اتفاق می‌‌افتد و چه زمانی به تعادل جدیدی می‌‌رسیم.”هانسون افزود:

من فکر می‌کنم چند سال بعد به الان نگاه می‌‌کنیم و می‌‌گوییم که چگونه می‌‌توانستیم در موقعیتی قرار بگیریم که چنین داستان خیالی عجیبی را باور کنیم

طبق گزارشات صورت گرفته هانسو به لزوم تمرکز بر محافظت از سرمایه گذاران حوزه کریپتو تایید کرد و اشاره کرد که امکان استفاده از ارزهای دیجیتال برای فعالیت های غیرقانونی وجود دارد. فرماندار بانک مرکزی نیز بر نگرانی‌‌های مربوط به ثبات مالی به سبب افزایش ارتباط بین دارایی‌‌های دیجیتال و بخش مالی تحت نظارت سنتی تأکید کرد.

همانطور که قبلا گزارش شده است، سیاست گذار ECB از انتقاداتی که توسط رییس بانک مرکزی اروپا، ماریو دراگی (Mario Dragi در مورد ایجاد یک رمز ارز ملی استونی، استکوین (Estcoin) مطرح شده بود پشتیبانی کرد. دراگی در آن زمان گفت که “هیچ یک از کشورهای عضو اتحادیه نمی‌‌توانند ارز خود را معرفی کند؛ ارز این منطقه یورو است.”

در ماه نوامبر، یکی از اعضای کمیته اجرایی ECB Benoit Coeure نیز بیت کوین (BTC) را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت که “تعداد کمی به یاد می‌‌آورند که ساتوشی [ناکاموتو] بلاک اولیه (genesis block) را با عنوان خبری” تایمز ” در ژانویه سال 2009 که در مورد کمک مالی بانک‌‌های بریتانیا بود تعبیه کرد. از بسیاری از لحاظ، بیت کوین چنگال شیطان بحران مالی است. ”

در مخالفت با بیانیه Coeure، والدس دمبرووسکیس (Valdis Dombrovskis) معاون رئیس جمهور کمیسیون اروپا در ماه سپتامبر اعلام کرد که اتحادیه اروپا بر توسعه طبقه بندی دارایی‌‌های کریپتو و نقشه برداری رگولاتوری تمرکز خواهد کرد. دمبرووسکیس در آن زمان گفت که دارایی‌‌های کریپتو “اینجا هستند تا بمانند” و با وجود “آشفتگی اخیر”، بازار کریپتو همچنان “رشد می‌کند”.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.