سکه ترون چیست : آشنایی با کوین TRX

ترون (Tron) یک پلتفرم نامتمرکز سرگرمی و اشتراک محتوا است که از فناوری بلاک چین (blockchain) و همتا به همتا (P2P) بهره می‌‌گیرد و چهره‌‌ی نسل آینده‌‌ی رسانه‌‌های اجتماعی خواهد بود که امکان تولید و اشتراک محتوا در هر کجای جهان و با همه‌‌ی افراد را فراهم می‌‌آورد. سکه‌‌ی ترون با وجود رهبری جوان و پر انرژی همچون جاستین سان به سمت فتح قله‌‌ها پیش می‌‌رود. جاستین سان به عنوان بنیان‌‌گذار ترون یکی از پرنفوذترین افراد در دنیای رمزنگاری است. شبکه‌‌ی ارتباطات درجه یک جاستین سان در کنار چشم‌‌انداز وی از آینده‌‌ی ترون، دستاوردهای بزرگی را به ارمغان خواهد آورد. در ادامه با همه آنچه که باید درمورد ترون و جاستین سان بدانید، آشنا خواهید شد.

2 607

سکه ترون چیست: آشنایی با کوین TRX

از میانه‌‌ی دسامبر تا اوایل ژانویه، ترون (Tron) یا TRX بیش از 2,000% رشد پیدا کرد. نام ترون مانند بمبی منفجر شد و به گوشی بسیاری رسید. اما ممکن است شما با ترون آشنایی نداشته باشید؟

در این صورت شما را به خواندن این مطلب آموزشی دعوت می‌‌کنیم. در پایان مطلب هر‌‌ آن‌‌چه را باید بدانید مطالعه کرده‌‌اید و به تمامی پرسش‌‌هایتان پاسخ داده شده است. اکنون می‌‌خواهیم از ابتدا شروع و موارد زیر را به شما معرفی کنیم:

 • تیم ساخت و توسعه
 • کاربردهای بالقوه
 • مزایای استفاده از این سکه
 • و البته، امنیت آن

فهرست مطالب

 1. ترون چیست؟
 • ترون چیست: شراکت در ترون
 • ترون چیست: بنیاد ترون
 • ترون چیست: جاستین سان
 1. چگونه می‌‌توان از ترون استفاده کرد؟
 2. نحوه‌‌ کار تراکنش‌‌ها به چه صورت است؟
 3. پتانسیل ترون
 4. آیا ترون امن است؟
 5. چگونه از ترون سو استفاده می‌‌شود؟
 6. نتیجه ‌‌گیری

ترون چیست؟

ترون (Tron) یک پلتفرم نامتمرکز سرگرمی و اشتراک محتوا است که از فناوری بلاک چین (blockchain) و همتا به همتا (P2P) بهره می‌‌گیرد. شما می‌‌توانید آن را به صورت چهره‌‌ی نسل آینده‌‌ی رسانه‌‌های اجتماعی ببینید که امکان تولید و اشتراک محتوا در هر کجای جهان و با همه‌‌ی افراد را فراهم می‌‌آورد. ترونیکس (Tronix) ارز رایج در بلاک چین ترون است. در ازای محتوا به شما رمز ارز پرداخت می‌‌شود. این پول را معمولا با نام اختصاری TRX می‌‌شناسند. کسانی که از رسانه‌‌های اجتماعی و دیگر اشکال سرگرمی آنلاین استفاده می‌‌کنند، پس از به کار گرفتن ترون خوشحال خواهند شد.

به لطف اکوسیستم ارز رمزنگاری شده‌‌ی ترون نه تنها می‌‌توانید محتوای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، بلکه به عنوان سازنده‌‌ی محتوا درخور پاداش خواهید بود و در مقابل تولید محتوا و دیتا آن را دریافت خواهید کرد. این شیوه کاملا با نحوه‌‌ی کار شرکت‌‌های رسانه اجتماعی مشهور همچون فیسبوک در تضاد است، زیرا این شرکت‌‌ها محتوای شما را تبدیل به منبع درآمد برای خود می‌‌کنند. آن‌‌ها معمولا این کار را بدون اطلاع کاربران انجام می‌‌دهند و از سودهای حاصل از آن بهره‌‌مند می‌‌گردند. زمانی که از ارز رمزنگاری شده‌‌ی ترون استفاده می‌‌کنید، اختیار دیتای شما در دست خودتان است و در ازای آن پاداش دریافت می‌‌کنید.

ترون چیست: شراکت در ترون

TRX در حال حاضر شرکای بزرگی دارد که یکی از آن‌‌ها oBike است. oBike بزرگ‌‌ترین شرکت اشتراک دوچرخه در جنوب شرقی آسیا و مقر آن در سنگاپور واقع شده است. این شرکت برای خود توکن‌‌هایی به نام oCoin تهیه کرده است. این توکن ژانویه‌‌ی امسال در شبکه‌‌ی ترون فعال شد. oCoin در دنیای واقعی کاربرد دارد و می‌‌توان از آن برای خرید وسایل حمل و نقل در پلتفرم oBike استفاده کرد. این شرکت به کاربران خود امکان می‌‌دهد تنها به واسطه‌‌ی سوار شدن بر دوچرخه‌‌های oBike توکن oCoin دریافت کنند.

از دیگر شرکای اصلی ترون می‌‌توان به غول حوزه‌‌ی نیمه‌‌رسانا یعنی شرکت Bitmain اشاره کرد. این شرکت طراح و تولید کننده‌‌ی اصلی تراشه‌‌های ASIC است که برای استخراج بیت کوین به کار می‌‌روند. Antminer S9 یکی از محبوب‌‌ترین محصولات شرکت Bitmain است که در جامعه‌‌ی استخراج کنندگان بیت کوین طرفداران زیادی دارد.

Zag- S&W یکی دیگر از شرکای ترون، یک موسسه‌‌ی حقوقی بین‌‌المللی برجسته است که عمدتا پیرامون قوانین تجاری و شراکتی فعالیت می‌‌کند. شراکت با این موسسه‌‌ یک نقطه‌‌ی قوت بزرگ محسوب می‌‌شود، زیرا Zag- S&W بخشی از Legal 500 است که شبکه‌‌ای عظیمی در برخی از بزرگ‌‌ترین کمپانی‌‌های جهان در اختیار دارد. شراکت با این موسسه پشتیبانی فراگیر در زمینه‌‌ی تراکنش دارایی‌‌های دیجیتالی، عملیات‌‌ها، مدیریت ریسک و سازگاری حقوقی در حوزه‌‌های مختلف را به ارمغان می‌‌آورد. هرچه ترونیکس در فهرست صرافی‌های بیشتری قرار گیرد، نیاز به پشتیبانی حقوقی از آن بیشتر می‌‌شود. با این تفاسیر چنین شراکتی بسیار راهبردی محسوب می‌‌شود. انجام این حرکت از سوی بنیاد غیر انتفاعی صاحب ترون اصلا جای شگفتی نیست.

ترون چیست: بنیاد ترون

بنیاد ترون یک موسسه‌‌ی غیرانتفاعی است که مقر اصلی آن در قطب صنعتی جنوب شرقی آسیا یعنی سنگاپور واقع شده است. این بنیاد عمدتا کار مدیریت شبکه‌‌ی رمزنگاری شده‌‌ی ترون را دنبال می‌‌کند و اصولی از قبیل آزادی، عدالت و شفافیت در پشتیبانی از تیم توسعه‌‌ ترون را سرلوحه‌‌ی کار خود قرار داده است.

مقررات و رعایت آن‌‌ها برای تیم اصلی بنیاد ترون از بیش‌‌ترین اهمیت برخوردار است. آن‌‌ها تاییده‌‌ دیوان حسابداری و مقررات صنفی را در اختیار داشته و بر اساس قوانین شرکتی سنگاپور فعالیت می‌‌کنند.

هنوز نمی‌‌دانید ترون چیست؟ آشنایی با بنیان‌‌گذار ترون در درک این رمز ارز به شما کمک می‌‌کند.

ترون چیست: جاستین سان

رئیس بنیاد ترون مرد جوانی به نام جاستین سان (Justin Sun) است. این مدیر 27 ساله نسبت به سن خود از سابقه‌‌ی خیره‌‌ کننده‌‌ای برخوردار است. او در ابتدا اپلیکیشن Peiwo را تولید کرد که در حال حاضر 10 میلیون کاربر دارد. جاستین سان این اپ را به نخستین برنامه‌‌ی استریم زنده‌‌ی دریافت رمز ارز تبدیل کرد. اپ Peiwo یکی از پیشگامان جامعه‌‌ی محتوای صوتی آنلاین در جهان به شمار می‌‌رود.

مجله‌‌ی فوربز (Forbes) سان را در جایگاه سی‌‌ام از افراد آسیایی زیر 30 سال قرار داده است. جاستین سان همچنین شاگرد جک ما (Jack Ma) موسس گروه علی بابا است و در کنار او پرورش یافته است. جک ما خود شخصا سان را انتخاب کرد تا در دانشگاه معتبر هوپان (Hupan University) به وی آموزش دهد. میزان پذیرش این دانشگاه از پرینستون امریکا کمتر است. جاستین سان همچنین از دانشگاه پنسیلوانیا نیز فارغ تحصیل شده است. در حالی که رابطه‌‌ی علی بابا و ترون هنوز به درستی روشن نیست، برخی از توسعه دهندگان برجسته‌‌ی علی بابا این مجموعه را برای پیوستن به ترون ترک کرده‌‌اند؛ مساله که خود باعث ابهام بیشتر شده است.

جاستین سان افزون بر جک ما زیر نظر چهره‌‌های برجسته‌‌ای آموزش دیده است که از جمله‌‌ی آن‌‌ها می‌‌توان به فِنگ لی (Feng Li) و تیم برنرز لی (Berners-Lee) اشاره کرد. فنگ لی مشاور ریپل (Ripple) و سرمایه‌‌گذار ارشد کوین‌‌بیس (Coinbase) است. تیم برنرز لی نیز به سرمایه‌‌گذاری در شبکه‌‌ی جهانی وب (World Wide Web) شهرت دارد.

افزون بر این تیم، شمار افراد پرنفوذ در دنیای رمزنگاری که به موفقیت سکه TRX باور دارند مدام بیش‌‌تر می‌‌شود، از جمله‌‌ی این افراد می‌‌توان به هاکر نون (Hacker Noon) اشاره کرد.

چگونه می‌‌توان از ترون استفاده کرد

بزرگ‌‌ترین مزیت استفاده از ارز رمزنگاری شده‌‌ی ترون این است که هنرمندان و سازندگان محتوا از سراسر جهان مالک آن‌‌چه تولید می‌کنند خواهند شد. ترون یک جنبش آینده دار محسوب می‌‌شود که برخی آن را «وب سوم» می‌‌نامند. وب سوم یا web 3.0 ممکن است در وهله‌‌ی نخست پدیده‌‌ای متعلق به آینده به نظر برسد و باعث می‌‌شود مردم به صورت یک شبکه‌‌ی باز و نامتمرکز از اینترنت استفاده کنند و این نوع استفاده از اینترنت همان چیزی است که از ابتدا هدف ایجاد اینترنت بود.

در حین دوران دات‌‌کام اینترنت از مسیر اصلی و نامتمرکز خود خارج شد. غول‌‌های رسانه اجتماعی در سیلیکون ولی روی شالوده‌‌ای که در اختیار آن‌‌ها قرار داده شده بود زیرساختی بنا کردند و با این‌‌کار اینترنت را طوری تغییر دادند که غول‌‌های فناوری از داده‌‌های کاربران پول هنگفتی به جیب بزنند. موسسه‌‌ی کمبریج آنالیتیکا (Cambridge Analytica) یک نمونه‌‌ی بارز در این زمینه است. اما در وب سوم، ترون قدرت را به دستان کاربران بازمی‌‌گرداند تا آن‌‌ها کنترل داده‌‌های خود را در اختیار داشته باشند.

شما به واسطه‌‌ی استفاده از شبکه‌‌ی ترون اینترنت را به سمت مسیر اصلی خود می‌‌برید. داده‌‌ها را در کنترل می‌‌گیرید و اختیار افشاء کردن دیتا و پول درآوردن از آن در دست شما قرار دارد. از دید یک توسعه‌‌دهنده، ترون یک پدیده‌‌ی ویژه است، زیرا سازندگان ترون آن را به گونه‌‌ای گسترش می‌‌دهند که امکان استفاده از هر زبان سطح بالایی را برای قراردادهای هوشمند فراهم می‌‌آورد. این بدان معناست که توسعه‌‌دهندگان در آینده قادر خواهند بود از هر زبان برنامه‌‌نویسی که می‌‌خواهند استفاده کنند و به کمک آن تولیدات خود را روی یک زیرساخت متن باز نرم‌‌افزاری ایجاد نمایند.

یکی از بزرگ‌‌ترین محصولاتی که تاکنون در ترون ساخته شده cryptopuppies است. ترون پس از انتشار cryptopuppies سعی کرد با این‌‌کار به استقبال سال نوی چینی برود که سال سگ بود. پاپی‌‌های ترون هنوز هم با قیمتی معادل 18 دلار به فروش می‌‌رسند. این از نمونه محصولات موفق در شبکه‌‌ی ترون است.

نحوه‌‌ی کار تراکنش‌‌ها به چه صورت است؟

به منظور درک بهتر شبکه نگاهی به چگونگی انجام تراکنش‌‌های پول TRX خواهیم داشت. تراکنش‌‌های سکه‌‌ی ترون همچون بسیاری از پول‌‌های دیجیتال در یک دفتر ثبت همگانی انجام می‌‌شود. می‌‌توان در این دفتر ثبت تاریخ‌‌ تک تک تراکنش‌‌ها را پیگیری کرد و به نخستین تراکنش رسید. مدل تراکنشی به کار رفته در TRX شبکه همان مدل تراکنشی است که بیت کوین استفاده می‌‌کند. تنها تفاوت دو مدل این است که ترون شیوه‌‌ی بیت کوین را بهبود بخشیده و امنیت بیشتری ایجاد کرده است. مدل به کار رفته در TRX را UTXO می‌‌نامند.

در مدل UTXO یک خروجی اولیه وجود دارد که حاوی مقدار پول ارسال شده به آدرس کاربر TRX به همراه یک سری قوانین که مقدار مشخصی از مبلغ را قفل می‌‌کند. محصول نهایی یک خروجی است که آن را UTXO می‌‌نامیم.

اما برای درک کامل TRX نیازی نیست اطلاعات زیادی در مورد مدل UTXO داشته باشید. این اطلاعات بیش‌‌تر برای توسعه‌‌دهندگان و همچنین علاقمندانی مفید است که اطلاعات خوبی دارند.

بهتر است شما نگاه کلی‌‌تری داشته باشید و به استفاده از خدماتی بپردازید که ترون به مردم ارائه می‌‌دهد. این خدمات افراد را قادر می‌‌سازد بار دیگر کنترل دیتای خود را به دست گیرند و در عین حال به استفاده از رسانه‌‌های اجتماعی ادامه دهند.

پتانسیل ترون

سکه ترون چیست: آشنایی با کوین TRX

رابطه‌‌ی جاستین سان با جک ما این پرسش را در ذهن ایجاد می‌‌کند آیا ممکن است این دو شرکت در آینده ادغام شوند و یا به یک سمت و سو حرکت کنند. چنین خبری قطعا تاریخی خواهد بود و مسلما باعث اوج گیری ترونیکس می‌‌شود؛ ترونیکسی که همین حالا هم یک راه مناسب و رضایت بخش برای موفقیت محسوب می‌‌شود. ترون هنوز یک برند جدید است و در ابتدای راه قرار دارد. با این وجود نباید بیش از حد معقول در مورد آن خوشبین بود.

ترون ممکن است موفق به رشد نشود. دلیل این مساله به نحوه‌‌ی مدیریت ارتباطات از سوی جاستین سان برمی‌‌گردد. این شیوه‌‌ی مدیریت گاهی باعث عصبانیت سرمایه‌‌گذاران شده است. سان به بیان خبرهایی مشهور است که محتوای آن‌‌ها اعلام یک خبر بزرگ در آینده است. این شیوه مسلما باعث خشم بسیاری از دست‌‌اندرکاران می‌‌شود. همچنین به باور مردم سان بیش از اندازه جوان است و شاید برای اداره‌‌ی بلاک چینی در ابعاد ترون از پختگی کافی برخوردار نباشد. دیگر جنبه‌‌ی منفی ترون و جاستین سان در اوایل سال 2018 آشکار شد. خبری پخش شد که می‌‌گفت ترون از برخی کدهای اتریوم استفاده می‌‌کند و حق کپی‌‌رایت اتریوم را زیر پا می‌‌گذارد. رفته رفته نادرستی این خبر آشکار شد. در آن زمان شایعاتی وجود داشت که جاستین سان مقداری از سکه‌‌های خود به ارزش 1.2 میلیارد دلار را نقد کرده است. بعدا مشخص شد این شایعه واقعیت ندارد.

برخی بر این باورند که چنین شایعاتی بخشی از یک تلاش سازمان‌‌یافته است که قصد دارد با حربه‌‌ی ایجاد ترس و واهمه به شهرت سان لطمه بزند. شهرت سان معمولا زمانی زیر سوال می‌‌رود که مردم می‌‌پرسند: « کوین ترون چیست؟» و این در حالی است که رمز ارز ترون در نخستین سال خود قرار دارد، بنابراین شایعاتی مانند این‌‌ها به مرور زمان از بین خواهد رفت. نگاهی به جِد مَک‌‌کِیلِب (Jed McCaleb) از استلار (Stellar) بیندازید. هنگامی که خبر شراکت استلار با IBM منتشر شد همه Mt. Gox را به فراموشی سپردند. ترون هم حالا نخستین روزهای خود را سپری می‌‌کند.

آیا ترون امن است؟

اگر از ترون استفاده می‌‌کنید بهتر است بدانید که شهرت این پلتفرم تا به امروز خبر از اعتبار بالای آن می‌‌دهد. در بودجه‌‌ی ترون مساله‌‌ی امنیت به عنوان اولویت در نظر گرفته شده و این رویکرد از نیرویی که اخیرا جذب مجموعه شده کاملا مشخص است؛ جورج گواُ (Jorge Guo) مهندسی است که در زمینه‌‌ی امنیت فعالیت دارد و بسیاری خواهان به خدمت گرفتن او هستند. او از شرکت‌‌هایی همچون گوگل، کوال‌‌کام (Qualcomm) و هواوی (Huawei) درخواست همکاری دریافت کرده است. گواُ حالا مسئولیت کل تحقیق و توسعه در بخش امنیت ترون را بر عهده گرفته است. او در بحث «سکه ترون چیست» به پاسخ دادن به پرسش‌‌های مربوط به امنیت کمک می‌‌کند.

هنگامی که پای نگهداری از TRX در میان است، باید هوشمندانه عمل کنید.

نگهداری از TRX را باید به چشم نگهداری از یک رمز ورود امنیتی ببینید. ذخیره‌‌ی سکه‌‌ها از حساسیت بالایی برخوردار است. یکی از گزینه‌‌های شما این است که سکه‌‌های خود را در کیف پولی مانند myetherwallet.com نگه دارید. اگر از کیف پول استفاده می‌‌کنید حتما کلید خصوصی خود را در جایی بنویسید. اگر این کار را انجام ندهید ممکن است سکه‌‌های خود را برای همیشه از دست بدهید.

از آن‌‌جایی که ارزهای رمزنگاری شده نامتمرکز هستند، سایت‌‌هایی مانند myetherwallet.com به هیچ وجه اطلاعات شما را ذخیره نمی‌‌کنند. آن‌‌ها از نام کاربری و رمز عبور شما بکاپ و نسخه‌‌ی پشتیبان ندارند. اگر رمز عبور خود را فراموش کنید، نمی‌‌توانید با ارسال ایمیل آن را تغییر دهید. باید حتما کلید خصوصی را که در هنگام ثبت‌‌نام به شما داده شده در اختیار داشته باشید. این تنها راه وارد شدن به حساب کاربری است.

ترون به مانند هر دارایی دیجیتالی دیگری ممکن است غارت شود و به لحاظ امنیتی قابل نفوذ است. این ریسکی است که باید در عصر دیجیتال بپذیرید. می‌‌توانید از شیوه‌‌های امنیتی ابتدایی استفاده کنید، برای نمونه کلیدهای خصوصی خود را با استفاده از یک کیف پول سخت‌‌افزاری ذخیره کنید. این شیوه‌‌ها باعث می‌‌شود بهتر بتوانید از خود محافظت کنید. هنگامی که پای سوءاستفاده از TRX در میان است، شما می‌‌توانید بزرگترین دشمن خودتان باشید. همچون دیگر رمز ارزها می‌‌توانید از ترون برای انجام برخی کارهای غیرقانونی همچون گریز از مالیات و تجارت غیرقانونی استفاده کنید. (خوب است بدانید که TRX جاستین سان تا سال 2021 قفل خواهد بود به همین خاطر او نمی‌‌تواند همچون مدیران کت و شلوار پوش وال استریت به سرمایه‌‌ی خود دست بزند).

چگونه از ترون سوءاستفاده می‌‌شود

TRX به مانند دیگر ارز رمزها و به طور کلی دارایی‌‌های دیجیتال در مسائل مربوط به پنهان کردن پول و گریز از مالیات کاربرد دارد. در حقیقت به گزارش مقاله‌‌ای که از سوی Motley Fool منتشر شده، 36% از دارندگان بیت کوین قصد دارند امسال کلاهبرداری مالیاتی انجام دهند.

بر طبق قاعده هرچه ارزهای رمزنگاری شده افزایش پیدا کنند، مجال استفاده‌‌ی مجرمانه از آن‌‌ها کمتر خواهد شد. با گذشت زمان مفاهیمی همچون KYC (مشتری خود را بشناس) در شناسایی و تایید افرادی که از پول‌‌های دیجیتالی استفاده می‌‌کنند کاربرد بیش‌‌تری پیدا می‌‌کند. KYC برای شناسایی دارندگان دارایی دیجیتال مناسب است و از سوی دیگر برای دارندگان مفید است، زیرا آنان را از مشروعیت پلتفرمی که از آن استفاده می‌‌کنند مطمئن می‌‌سازد.

در ترون امکان معامله‌‌ی درونی وجود دارد؛ درست هما‌‌ن‌‌گونه که در سکه‌‌های دیجیتال دیگر رایج است. به جز شایعه‌‌ی نادرست برداشت یک میلیارد دلار از TRX جاستین سان توسط او، دیگر خبر غیر معمولی در زمینه‌‌ی معامله‌‌ی درونی در ترون منتشر نشده است. برداشت پول توسط سان نباید شما را به این نتیجه برساند که ترون رمز ارز بدی است. این مساله در بحث شناخت ترون حائز اهمیت است. با توجه به ابعاد مختلف، TRX به طور کلی ارز معتبر و قدرتمندی است. فناوری و پرسنلی که پشت ترون قرار دارد هیچ مشکل خاصی ندارند. تیم ترون به کمک توسعه‌‌دهندگانی از شرکت علی بابا و دیگر غول‌‌های فناوری به آرامی در حال شکل گرفتن است. جاستین سان جوان است اما این بدان معناست که او هم نسل ارزهای رمزنگاری شده است و مخاطب جوان را می‌‌شناسد. قطعا ارزش دارد که ارز ترون را زیر نظر بگیریم.

نتیجه‌‌گیری

سکه ترون چیست: آشنایی با کوین TRX

سکه‌‌ی ترون با وجود رهبری جوان و پر انرژی همچون جاستین سان به سمت فتح قله‌‌ها پیش می‌‌رود. جاستین سان به عنوان بنیان‌‌گذار ترون یکی از پرنفوذترین افراد در دنیای رمزنگاری است. او می‌‌تواند با جک ما، موسس گروه علی بابا و به بنیان‌‌گذار شبکه‌‌ی جهانی وب ارتباط تلفنی داشته باشد. این مساله در کنار حلقه‌‌ی درونی همکاران او نشان می‌‌دهد که سان تا چه حد نیرومند است. هنگامی که به دنبال پاسخ دادن به پرسش « ترون چیست» هستید به یاد جاستین سان بیفتید.

آیا تا کنون این نقل و قول را شنیده‌‌اید که می‌‌گوید: دوستانت را به من نشان بده تا بگویم چطور آدمی هستی. این گفته در مورد آموزش کسب و کار هم مصداق دارد. شبکه‌‌ی ارتباطات درجه یک جاستین سان در کنار چشم‌‌انداز وی از آینده‌‌ی ترون، دستاوردهای بزرگی را به ارمغان خواهد آورد. این پروژه هنوز هم بسیار تازه است و ما بسیار هیجان داریم تا ببینیم چه آینده‌‌ای در انتظار ترون است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. سلمان

  سلام
  من مقداری ترون خریدم و داخل همون ولتیه که تووی خود سایت tronbox.co هست قرار داره.چجوری میتونم مقداری از ترونم رو به حساب کس دیگه انتقال بدم؟؟؟؟

  1. مدیر سایت

   ترون باکس یک پلتفرم متن باز مبتنی بر بلاک چین ترون هست که توسط جامعه خود ترون توسعه داده میشه و بیشتر توسط توسعه دهندگان آشنا به ترون مورد استفاده قرار میگیره. اطلاعات بیشتری درباره کیف پول یا ابزارهای اون لازم هست ارائه کنید. سوالاتتون رو از بخش پرسش و پاسخ فینمگ، فینکیو (https://finmag.ir/finq/) بهتر میتونید مطرح کنید و پاسخ بگیرید.