سه نوع دستگاهplug-and-play که گره‌‌های بلاکچین‌‌ را به همه خانه‌‌ها می‌‌برند

دستگاه‌‌های نود بلاکچین‌‌ که قابلیت پلاگین و اجرا را دارند، به گونه‌‌ای هستند که مصرف کنندگان می‌‌توانند آن را خریداری کرده و در خانه از آن استفاده کنند. با این خلاقیت، به انعطاف‌‌پذیری و استحکام شبکه‌‌های کریپتو افزوده شده است. شبکه‌‌های کریپتو، از چندین نود موجود در شبکه، بها یا ارزش خود را به دست می‌‌آورند. بنابراین هرچیزی که مقرون به صرفه بودن آن، منجر به افزایش نودهای یک شبکه شود، به عنوان یک محرک ارزش در دراز مدت شناخته می‌‌شود.

0 81

این دستگاه‌‌ها را در سه نوع خواهیم دید:

نوع اول: برای طرفداران حقیقی

شاید بهترین مثال، Casa Node باشد که تقریبا ارزان (300 دلار) است و شما با کمی تلاش می‌‌توانید رشد شبکه لایتنینگ و آینده بیت کوین را پشتیبانی کنید.

حجمی از ROI در انجام یک نود مانند این وجود ندارد. در حقیقت در این زمینه، اساسا چیزی وجود ندارد.

این یک پروژه پر از اشتیاق و ارتباط احساسی است ولی برای جذب موج بعدی طرفداران و پیروان، بسیار حائز اهمیت است.

نوع دوم : توسعه‌‌دهنده on-ramping

نوع دوم، شکل تازه‌‌ای مانند Avado به خود می‌‌گیرد. این یک دستگاه است که از پیش با نود دریافتی از شبکه، پیکر‌‌بندی شده و با SingularityNet یا ARK یا صدها سایت دیگر در ارتباط است. این موضوع برای توسعه‌‌دهندگان، ارزش بسیار زیادی دارد، به ویژه برای پروژه‌‌هایی که قصد ندارند زمان زیادی را صرف پیکربندی نودهایشان پیش از شروع آماده‌‌سازی و آزمایش اپلیکیشن‌‌ها کنند.

نوع سوم : ROI برای مصرف‌‌کنندگان خانگی

هدف اصلی نوع سوم دستگاه از پیش پیکربندی‌‌شده، مصرف‌‌کنندگان خانگی هستند که ROI را وعده می‌‌دهد. یک مثال در این باره، Coinmine است.

دستگاه Coinmine به مردم، یک راه پلاگین و اجرا برای مشارکت در پروتکل‌‌های استخراج مبتنی بر اثبات کار مانند Ethereum, Monero و Zcash ارائه می‌‌دهد. شما هرکدام را که بخواهید، برای استخراج انتخاب می‌‌کنید و می‌‌توانید بین همه آن‌‌ها با یک اپلیکیشن در موبایل خود گردش داشته باشید.

قیمت‌‌ها برای این دستگاه‌‌ها کاهش یافته است. انتظار می‌رود که در آینده موارد بیشتری از این نوع را ببینیم. کاندیداهای آشکار این مطلب شامل Gladius می‌‌شود که در جست‌‌وجوی نفوذ بیشتر در پهنای باند بدون استفاده خانگی برای جلوگیری از حملات DDoS و ساخت CDN، OpenGarden (شبکه WiFi) یا Althea (نمایندگی غیرمتمرکز بر پایه ISP) است. شبکه‌‌های ذخیره‌‌سازی مانند Storj ، Sia و FileCoin می‌‌توانند تجربه جدیدی را رقم بزنند.

OEM ها به رشد شبکه کمک خواهند کرد

مهندسان کامپیوتر واجد شرایط و علاقه‌‌مندان فنیِ زیادی وجود ندارند که به آماده‌‌سازی زیرساخت‌‌های غیر متمرکز برای ساخت زیرساخت نامتمرکز مورد نیاز وب 3.0 کمک کنند. این درحالی است که تیم‌‌های پروژه‌‌ای زیادی در حال ساخت چیزهای ساده‌‌تری هستند تا از وابستگی کامل از کتاب‌‌خانه‌‌های پایتون و ساخت نصب‌‌کننده‌‌هایی مانند مک و ویندوز، فاصله بگیرند. این تیم‌‌ها نیازمند تمرکز روی عملکرد، امنیت پروتکل و مدیریت در افزایش رشد نود هستند.

زمانی که مصرف‌‌کنندگان، نصبی ساده و سودمند و راهی برای کسب درآمد داشته باشند، قیمت شبکه‌‌ها افزایش می‌‌یابد؛ همانطور که تعداد طرفداران و دارندگان توکن افزایش می‌‌یابد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.