سقوط قیمت بیت کوین و احتمال ریزش بیشتر تا ۱۰،۵۰۰ دلار

قیمت بیت کوین در حفظ سطح حمایتی ۱۱،۵۵۰ دلار شکست خورد و از ساعت ۱۷ روز گذشته (سه شنبه ۴ شهریور) وارد روند نزولی شد. با سقوط قیمت بیت کوین، این رمز ارز بار دیگر قیمت ۱۱۱۰۰ دلار را تجربه کرد و اکنون بسیار پایینتر از میانگین متحرک ۱۰۰ روزه خود واقع شده است. در حال حاضر خرس‌های بازار افت قیمت به زیر سطح حمایت ۱۱۰۰۰ دلار را برای بیت کوین پیشبینی می‌کنند.

1 149

طی هفته گذشته، بازار BTC/USD در تلاش بود تا قیمت بیت کوین را به بالاتر از سطح ۱۱،۸۰۰ و ۱۲،۰۰۰ دلار سوق دهد؛ اما این تلاش ناکام ماند و قیمت بیت کوین به سرعت به پایینتر از محدوده حمایتی ۱۱،۶۵۰ دلار سقوط کرد. در ادامه، قیمت پایینتر از محدوده حمایت ۱۱،۵۵۰ دلار و بسیار پایینتر از میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته خود در نوسان بود. در هنگام نگارش این خبر، قیمت چند بار اصلاح شده و اکنون بالاتر از سطح حمایت ۱۱،۲۵۰ دلار معامله می‌شود. از جمله عوامل سقوط قیمت بیت کوین، می‌توان به افزایش فشار فروش توسط نهنگ های بازار اشاره کرد.

در روند نزولی اخیر (از ۱۱،۷۸۹ تا ۱۱،۱۲۲ دلار) ، قیمت بیت کوین یک بار از سطح ۲۳.۶ % اصلاحی فیبوناتچی عبور کرده و اکنون درست زیر خط مقاومت ۱۱،۴۰۰ دلار، در حال نوسان است.

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین – منبع: tradingview.com

 

همچنین در تایم فریم یک ساعته، یک خط روند نزولی با محدوده مقاومتی ۱۱،۴۰۰ دلار تشکیل شده است که در صورت عبور قیمت از این محدوده، با مقاومت سنگین در سطوح قیمت ۱۱،۵۰۰ و ۱۱،۵۵۰ مواجه خواهد شد. در صورت تداوم روند بازگشتی قیمت و عبور از مقاومت ۱۱،۵۵۰ دلاری، بسیار محتمل است که گاوها کنترل بازار را مجدداً در دست گیرند و بیت کوین به روند صعودی خود بازگردد.


آیا شاهد ضررهای بیشتر خواهیم بود؟


اگر بیت کوین نتواند از خط مقاومت ۱۱،۵۵۰ دلار عبور کند، احتمال ضررهای بیشتر وجود دارد. در این صورت اولین سطح حمایت مورد انتظار، ۱۱،۱۰۰ دلار خواهد بود. پس از آن نیز مقاومت اصلی در قیمت ۱۱،۰۰۰ دلار رخ خواهد داد و و در صورت عبور قیمت به پایینتر از این سطح، شاهد ریزش شدید قیمت تا ۱۰،۵۰۰ دلار خواهیم بود.


مروری بر اندیکاتورها


  • MACD یک ساعته: اندیکاتور MACD در ناحیه نزولی نوسان می‌کند.
  • سطوح اصلی حمایت: ۱۱،۱۰۰ و به دنبال آن ۱۱،۰۰۰ دلار.
  • سطوح مقاومت اصلی: ۱۱،۴۰۰ ، ۱۱،۵۰۰ و ۱۱،۵۵۰

منبع: newsbtc.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] سقوط قیمت بیت کوین و احتمال ریزش بیشتر تا ۱۰،۵۰۰ دلار اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]