سرمایه گذاری یکی از ثروتمندترین افراد جهان روی بیت کوین‌‌

بیت کوین‌‌، حامیان و منتقدان بسیاری دارد، اما این که یکی از ثروتمندترین افراد جهان که در اینجا، میلیارد هنگ‌‌کنگی، لی کا-شینگ (Li Ka-shing) است، تمام تلاش خود را برای حمایت از این فناوری نوپا به کار ببرد، بسیار غیرمعمول و منحصربفرد است. لی که 90 ساله است و به سوپرمن معروف است، از طریق شرکت سرمایه گذاری ریسک پذیر Horizon Ventures خود، در پلتفرم بیت کوین‌‌ و ارز رمزنگاری شده‌‌‌‌ آتی بکت (Bakkt)، سرمایه گذاری کرده است.

0 104

هفته‌‌ی قبل، بکت، در یک پست وبلاگی، اعلام کرد که در دوره‌‌ تأمین بودجه‌‌ سری آ خود، 182.5 میلیون دلار گردآوری نموده که Horizon Ventures، بخشی از آن را تقبل کرده بود.

سرمایه‌‌گذاران بیت کوین‌‌ و رمز ارزها که زمستان و دوره رکود بازار کریپتو را پشت سر گذاشته‌‌اند، تا حدودی توسط شروع مثبت سال 2019 ترغیب شده‌‌اند و افراد بسیاری، با اشتیاق در انتظار بورس‌‌های سهام جهانی بزرگی هستند که قراردادهای آتی بیت کوین‌‌ و پلتفرم بیت کوین‌‌ به‌‌شدت سبقت‌‌گرفته‌‌ی بکت را ارائه می‌‌کنند.

پلتفرم بیت کوین‌‌ بکت که به وسیله‌‌ی مالک بازار بورس نیویورک (New York Stock Exchange)، یعنی بورس بین‌‌ قاره‌‌ای (Intercontinental Exchange) و همچنین، مشارکت‌‌ها با کافی‌‌شاپ زنجیره‌‌ای استارباکس (Starbucks) و شرکت کامپیوتری بسیارمؤفق مایکروسافت (Microsoft)، در حال توسعه‌‌یافتن است، در نظر دارد که از چهارماهه‌‌ی اول امسال، معامله‌‌ی قراردادهای آتی بیت کوین‌‌ را ارائه دهد و شرایط را برای آغاز به کار بیت کوین‌‌ و ارزهای رمزنگاری شده در یک بازار خرده‌‌فروشی وسیع‌‌تر، ساده‌‌تر سازد.

در روزهای آتی سال جاری، بکت، امکان خرید، فروش، ذخیره‌‌سازی و صرف رمز ارزها از طریق فضای ابری مایکروسافت را برای افراد فراهم خواهد کرد، در حالی که استارباکس، به آن‌ها اجازه خواهد داد که برای انجام خرید، بیت کوین‌‌ و سایر ارزهای رمزنگاری شده را به دلار ایالات متحده تبدیل کنند.

Li Ka-shing, bitcoin, bitcoin price, image

لی کا-شینگ، رسما بازنشستگی خود را به عنوان رئیس سی‌کی هاچیسون (CK Hutchison) در ماه می اعلام کرد.

با این وجود، این اولین عرض اندام لی در دنیای بیت کوین‌‌ و کریپتو نیست. لی که براساس فهرست میلیاردرهای سالانه‌‌ی فوربز (Forbes)، دارای ثروتی به میزان حدودا 34.9 میلیارد دلار می‌‌باشد، در سال 2013، در پردازشگر پرداخت‌‌های بیت کوین‌‌، یعنی بیت‌‌پی (Bitpay)، و در سال 2016، از طریق Horizon Ventures، در ارائه‌‌کننده‌‌ی فناوری بلاکچین، یعنی بلاک‌‌استریم (Blockstream)، سرمایه‌‌گذاری نمود.

سال گذشته، لی با میلیاردر بریتانیایی و مؤسس ویرجین (Virgin)، سر ریچارد برانسون (Sir Richard Branso)، شریک شد. وی یکی از چندین سرمایه‌‌گذاری بود که 30 میلیون دلار در بیت‌‌پی سرمایه گذاری کردند.

در سراسر سال 2018، قیمت بیت کوین‌‌، در حال کاهش بوده است و در ماه‌‌های اخیر، دچار چالش شده است، زیرا سرمایه‌‌گذاران، با اثر باقی مانده از دوره‌‌ی افزایش قیمت شکوهمند بیت کوین‌‌ در سال 2017 که در کمتر از 12 ماه، قیمت را از کمتر از 1.000 دلار در آغاز سال به تقریبا 20.000 دلار سوق داد، دست و پنجه نرم می‌‌کنند.

bitcoin, bitcoin price, chart

امسال، قیمت بیت کوین‌‌، آغاز مثبتی را داشته است، اما همچنان فاصله‌‌ی بسیاری تا بالاترین قیمت‌‌های همیشگی خود دارد. کوین‌‌دسک (COINDESK)

بسیاری از سرمایه‌‌گذاران و معامله‌‌گران بیت کوین‌‌، در حال رو کردن به چیزهایی مانند یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین‌‌ ایالات متحده به منظور افزایش قیمت هستند، اما اخیرا، این انتظارات تا حدودی کاسته شده‌‌اند، زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، درباره‌‌ دستکاری احتمالی قیمت سختگیری می‌‌کند.

دوقلوهای وینکل‌‌واس (Winklevoss) که از طریق فیسبوک به شهرت رسیدند و اکنون، به فعالیت در عرصه بیت کوین‌‌ و رمز ارزها مشغول شده‌‌اند، در حال تأسیس صرافی خاص خود هستند. آن‌ها از شبکه‌‌ی اجتماعی ردیت (Reddit)، برای بیان احتمال موافقت مقام نظارتی ایالات متحده با یک ETF بیت کوین‌‌ در روزهای آتی سال جاری، استفاده نمودند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.