سرمایه گذاری در بیت کوین

بیت کوین در سال‌های اخیر به دلیل بالا رفتن سرسام آور قیمت آن بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته و به بازار وسوسه برانگیزی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. اما برای سرمایه گذاری در بیت کوین ابتدا باید آن را بشناسید و با نحوه عملکرد و ویژگی‌های آن آشنا شوید. این راهنما به شما در این زمینه کمک می‌کند و به شما می‌گوید که چه زمانی برای سرمایه گذاری در بیت کوین مناسب است، چطور در بیت‌کوین سرمایه گذاری کنیم و بهترین راه برای سرمایه گذاری در بیت‌کوین چیست.

0 253
بیت کوین
بیت کوین

فهرست مطالب

1. درآمدی بر بیت‌کوین به‌عنوان سرمایه‌‌گذاری

 •  بیاید در مورد بیت‌کوین صحبت کنیم
 • سرمایه‌‌گذاری بیت‌کوین
 • مزایای سرمایه‌‌گذاری در بیت‌کوین
 • معایب سرمایه‌‌گذاری در بیت‌کوین

2. سرمایه‌‌‌‌گذاری کوتاه‌‌مدت یا سرمایه‌‌گذاری بلندمدت؟

 • سرمایه‌‌گذاری کوتاه‌‌مدت (دقیقه، روز، هفته)
 • سرمایه‌‌گذاری بلندمدت (یا نگه‌‌داشتن) (یک سال به بالا)

3. چطور در بیت‌کوین سرمایه‌‌‌‌گذاری کنیم

 • بیایید در مورد امنیت صحبت کنیم
 • کیف پول‌‌های آنلاین (کم‌‌امنیت‌‌ترین گزینه)
 • کیف پول‌‌های نرم‌‌افزاری (گزینه‌‌ی امن‌‌تر)
 • کیف پول‌های سخت‌‌افزاری (امن‌‌ترین گزینه)
 • چطور در بیت‌کوین سرمایه‌‌گذاری کنیم: استخراج بیت‌کوین
 • چطور در بیت‌کوین سرمایه‌‌گذاری کنیم: روش کوین‌‌بیس
 • چطور در بیت‌کوین سرمایه‌‌گذاری کنیم: ناشناس
 • چطور در بیت‌کوین سرمایه‌‌گذاری کنیم: خودپرداز (ATM)

4. سخن پایانی

درآمدی بر بیت کوین به‌عنوان سرمایه گذاری

بیت‌کوین موضوع داغ سال 2017 و امسال یعنی 2018 است. به نظر می‌‌رسد تا پایان سال همه دیگر بیت‌کوین را بشناسند. هر کسی هم که نمی‌‌دانست بیت‌کوین چیست، شروع به پرسیدن در مورد آن کرده و روش سرمایه‌‌گذاری در آن را جویا می‌شد، اما چرا؟

خب جواب این سوال ساده است!

قیمت بیت‌کوین در طی چند سال گذشته رشد سرسام‌‌ آوری داشته است. درواقع بیت‌کوین آن‌قدر رشد داشته است که دیگر سرمایه گذاری‌‌ها (اوراق سهام، اوراق قرضه و …) بیهوده به نظر می‌‌رسند. بیایید رشد بیت کوین را با شرکت آمازون مقایسه کنیم. آمازون در طی 5 سال گذشته رشد خیلی بزرگی داشته است و در صدر جدول بهترین شرکت‌‌ها با عملکرد عالی قرار داشته است. اگر شما 5 سال پیش یک سهم آمازون را خریداری می‌‌کردید 274 دلار پول می‌‌دادید. همان سهم در حال حاضر 1500 دلار قیمت دارد.

بیایید آن را با بیت کوین مقایسه کنید. اگر می‌‌دانستید چطور در بیت‌کوین سرمایه گذاری کنید و 6 سال پیش یک بیت‌کوین می‌‌خریدید، تنها 45 دلار پول می‌‌دادید. حالا (پس از 5 سال) همان بیت‌کوین نزدیک به 7000 دلار قیمت دارد. حالا می‌‌فهمید چرا بقیه سرمایه گذاری‌‌ ها بیهوده هستند؟

آنچه باید بدانید این است که آیا الان زمان خوبی برای سرمایه گذاری در بیت‌کوین است یا خیر، چطور در بیت‌کوین سرمایه گذاری کنیم و اگر سرمایه‌‌گذاری کنیم، بهترین راه برای سرمایه گذاری در بیت کوین چیست.

برای دانستن اینکه آیا بیت‌کوین سرمایه‌‌گذاری خوبی است باید کمی در مورد بیت‌کوین اطلاعات کسب کنید. سرمایه‌‌گذاری در چیزی که در مورد آن چیزی نمی‌‌دانید ایده خوبی نیست.

پس همیشه قبل از سرمایه‌‌گذاری تحقیق زیادی بکنید و با مشاوران مالی صحبت کنید.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتالی است. مثل پولی که هر روزه خرج می‌‌کنیم، می‌‌توانیم از بیت‌کوین هم برای خرید، فروش و معامله با دیگران بهره بگیریم. وقتی بیت‌کوین می‌‌خرید (که نحوه خرید آن را هم در بخش “چطور در بیت‌کوین سرمایه‌‌گذاری کنیم” در پایین توضیح می‌‌دهیم) آن را در یک کیف پول دیجیتالی ذخیره می‌‌کنید.

می‌‌توانید درست مثل یک حساب بانکی، بیت‌کوین را از کیف پول دیجیتالی‌‌تان به کیف پول دیجیتالی افراد دیگر بفرستید. به این تراکنش بیت‌کوین می‌‌گویند. همه تراکنش‌‌ها در بلا‌‌کچین بیت‌کوین ذخیره می‌‌شوند که نوعی تکنولوژی برای امن نگه‌داشتن بیت‌‌کوین‌‌ از دست هکرهاست.

هدف بیت‌کوین از بین بردن کنترل یک شرکت واحد (بانک‌‌ها، پی‌‌پال و غیره) روی پول شماست. شما با بیت‌کوین کنترل کاملی بر پولتان دارید. همه‌‌ی تراکنش‌‌های بیت‌کوین بر روی یک شبکه‌‌ی بدون واسطه که تحت تملک هیچ‌‌ فرد واحدی نیست تایید می‌‌شود.

سرمایه گذاری در بیت‌کوین

همان‌طور که در بالا هم گفتیم، ثابت شده است که بیت‌کوین یکی از بهترین سرمایه گذاری‌‌ها در ده سال گذشته بوده است. اگرچه بسیاری از مردم به بیت‌کوین شک دارند اما این ارز رمز سال ‌به ‌سال به رشد خود ادامه داده است.

بیایید به نحوه رشد بیت‌کوین از زمان خلق آن در سال 2009 نگاهی بیاندازیم:

تولد بیت‌کوین: بیت کوین برای اولین بار در سال 2010 با قیمت 0.06 دلار خریداری شد. درست می‌‌بینید، 0.06 دلار، حتی ارزان‌‌تر از یک شکلات! پس اگر در سال 2010 مبلغ 20 دلار در بیت‌کوین سرمایه‌‌‌‌گذاری می‌‌کردید، می‌‌توانستید 333 بیت‌کوین بخرید. آن 333 بیت‌کوین در حال حاضر بیش از 2 میلیون دلار ارزش داشتند. شرط می‌‌بندیم الان آرزو کردید که ای کاش در آن زمان می‌‌دانستم چطور در بیت‌کوین سرمایه گذاری کنم، درست است؟

2011: بیت‌کوین در سال 2010 رشد سریعی داشت و سال 2011 را با قیمت 0.30 دلار شروع کرد. هرچه به آخر 2011 نزدیک شدیم، به قیمت 6.10 دلار نزدیک شد. این به معنای رشد کلی 2000 درصد بود! در آن زمان بیت کوین برای خرید چیزهای غیرقانونی در فضای دارک ‌‌وب مورد استفاده قرار می‌‌گرفت.

نکته: تراکنش‌‌های بیت کوین ناشناس هستند. این به مردم اجازه می‌‌دهد تا در هنگام پرداخت بیت کوین ناشناس باقی بمانند. مشهورترین سایتی که برای فروش آنلاین چیزهای غیرقانونی به ازای بیت‌کوین شناخته شده بود، جاده ابریشم یا “Silk Road” نام داشت. این سایت برای سازنده‌‌اش عاقبت خوشی نداشت.

2013: این سال، سال “پرداخت با بیت کوین” بود. کسب‌‌ و کارها شروع به پذیرفتن بیت‌کوین به‌عنوان یک گزینه پرداخت کردند و بیت‌کوین به ظرفیت بازاری 1 میلیارد دلار رسید. تا پایان سال 2013، بیت‌کوین به قیمت 817 دلار رسید!

ظرفیت بازاری: ظرفیت بازاری بیت‌کوین به قیمت همه‌‌ی بیت‌‌کوین ‌‌های موجود گفته می‌‌شود.

2014: سال 2014 برای قیمت بیت‌کوین سال چندان خوبی نبود. تا پایان 2014 قیمت بیت‌کوین به 300 دلار سقوط کرد. با این ‌وجود در این سال بود که مایکروسافت پذیرش پرداخت‌‌های بیت‌کوین را شروع کرد. از آن زمان می‌‌توانید از بیت کوین برای خرید بازی‌‌های ایکس‌‌باکس، اپلیکیشن‌‌ها و ویدیوها از مایکروسافت استفاده کنید. این برای بیت کوین گام مهمی بود.

2017: بدون شک 2017 سالی بود که بیت‌کوین منفجر شد. وال‌‌استریت و بانک‌‌های بزرگ سرمایه گذاری شروع به وارد کردن سرمایه به بیت کوین کردند. سیل عظیمی از مردم به دنبال بیت‌کوین بودند و این ارز رمز هرروز در رأس خبرها بود. قیمت بیت‌کوین واقعاً بالا رفته بود و از 985 دلار شروع شد و تا نزدیک 20 هزار دلار هم بالا رفت.

خب همان‌طور که می‌‌بینید سرمایه گذاری در بیت کوین بسیاری را ثروتمند کرد. حتی شاید بخواهید الان در بیت کوین سرمایه گذاری کنید چون خیلی‌‌ها را ثروتمند کرده است و باید حتماً مزایا و معایب آن را بدانید. پس قبل از شروع بحث درباره‌‌ی سرمایه‌‌گذاری در بیت‌کوین بیایید کمی در مورد مزایا و معایب آن صحبت کنیم.

مزایای سرمایه گذاری در بیت‌کوین

تنها 21 میلیون سکه بیت ‌کوین ساخته شده است

معنی این جمله برای شما چیست؟ خب بهش فکر کنید. هرچه بیت‌کوین محبوب‌‌تر شود، افراد بیشتری خواهان خرید آن خواهند بود. اگر بیت‌کوین بیشتری ساخته نشود، تقاضا هم برای آن بالا می‌‌رود و قیمت آن افزایش پیدا می‌‌کند.

سودآوری هنگفت از سرمایه گذاری

بیت‌کوین بازگشت سرمایه‌‌ای برایتان فراهم می‌‌کند که در هیچ جای دیگری نمی‌‌توانید پیدا کنید.

سهولت سرمایه گذاری

سرمایه‌‌گذاری در بیت‌کوین آسان است. هر جا بخواهید می‌‌توانید آن را خرید و فروش کنید. نیازی به امضای قرارداد ندارید، می‌‌توانید خودتان این کار را انجام دهید.

کاربردهای بیت کوین

بیت کوین کاربردهای زیادی دارد. دلایلی که چرا مردم بیت‌کوین را به سیستم بانکداری سنتی ترجیح می‌‌دهند:

 • اجازه‌‌ی ارسال آسان پول بین مردم را فراهم می‌‌کند.
 • برای پرداخت‌‌های بین‌‌المللی سریع‌‌تر و ارزان‌‌تر است.
 • مردم به‌جای بانک کنترل پول خود را در اختیار دارند
 • تراکنش‌‌های ناشناس آن یعنی حریم خصوصی مردم حفظ می‌‌شود.

معایب سرمایه گذاری در بیت کوین

نوسان (قیمت آن همیشه در حال بالا و پایین رفتن است)

وقتی درباره روش سرمایه‌‌گذاری در بیت‌کوین فکر می‌‌کنید باید همیشه معایب سرمایه‌‌گذاری را هم در نظر بگیرید. قیمت بیت‌کوین همیشه در حال تغییر است اما این تغییرات قیمت کوچک نیستند. مثلاً پس از اینکه قیمت بیت‌کوین در 17 دسامبر 2107 به بالاترین سطح خود یعنی 19.839 هزار دلار رسید، ناگهان در 112 دسامبر به 12.015 هزار دلار سقوط کرد. این یعنی 7.824 هزار دلار ضرر در 5 روز!

مقررات دولتی

شاید این مورد برایتان سوال باشد. خب تراکنش‌‌های ناشناس بیت‌کوین می‌‌تواند باعث مشکلات زیادی برای دولت‌‌های محلی شود. بیت‌کوین امکان پرداخت پول برای فعالیت‌‌های غیرقانونی را بدون وجود ID فراهم می‌‌کند. بیت‌کوین می‌‌تواند به‌عنوان راهی برای فرار مالیاتی کسب ‌‌و کارها و افراد به کار گرفته شود.

مقیاس ‌پذیری محدود

بیت کوین در حال حاضر در هر ثانیه تنها 3 تا 7 تراکنش انجام می‌‌دهد. بنابراین با محبوب‌‌تر شدن بیت‌کوین، مدت زمانی که شبکه‌‌ی بیت‌کوین برای تایید یک تراکنش نیاز خواهد داشت طولانی‌‌تر خواهد شد. اگر این مشکل به‌زودی حل نشود، کارمزد ارسال بیت‌کوین بالا خواهد رفت و زمان ارسال آن نیز افزایش پیدا می‌‌کند. شاید این باعث شود دیگر به این فکر نکنید که چطور باید در بیت‌کوین سرمایه‌‌گذاری کنید، بلکه این سوال به ذهنتان خطور کند که آیا اصلاً باید در بیت‌کوین سرمایه‌‌گذاری کنیم؟

متأسفانه به نظر می‌‌رسد که سازنده بیت‌کوین (ساتوشی ناکاموتو) به این فکر نکرده بود که این مسئله به دردسر بزرگی تبدیل شود.

عدم امنیت

به این دلیل که بیت‌کوین توسط یک شرکت واحد کنترل نمی‌‌شود، درصورتی‌که اشتباهی مرتکب شوید هیچ‌کس نمی‌‌تواند به شما کمک کند. به‌عنوان مثال، اگر رمز عبور کیف پول بیت‌‌کوینتان را فراموش کنید، جایی برای تماس گرفتن و بازیابی رمز عبورتان وجود نخواهد داشت. شاید بپرسید که اگر اتفاقی برای شخص اشتباهی بیت‌کوین بفرستم، چه می‌‌شود؟ خب جواب این است که بیت‌‌کوین‌‌تان را برای همیشه از دست خواهید داد.

حالا که مزایا و معایب سرمایه گذاری در بیت‌کوین را پوشش دادیم، باید تفکر بهتر و روشن‌‌تری نسبت به خطرات سرمایه‌‌گذاری در بیت‌کوین داشته باشید. روشن است که بیت‌کوین می‌‌تواند پول زیادی برایتان بیاورد اما روشن است که می‌‌تواند ضرر زیادی هم به شما برساند.

سرمایه گذاری کوتاه ‌‌مدت یا سرمایه گذاری بلند مدت؟

خب، آیا باید در بیت کوین سرمایه گذاری بلند مدت انجام دهید یا کوتاه‌‌ مدت؟ اگر به رشد بیت‌کوین در 5 سال گذشته نگاه کرده باشید، متوجه می‌شوید که نگه‌داشتن بیت‌کوین به مدت طولانی بهترین گزینه است.

بااین‌حال پیش از اینکه روش سرمایه گذاری در بیت‌کوین را یاد بگیرید، باید راهبرد روشنی در مورد سرمایه‌‌‌‌ گذاری در ذهن داشته باشید. ما به شما کمک می‌‌کنیم تا درک بهتری از آنچه برایتان بهتر است پیدا کنید.

سرمایه گذاری کوتاه‌‌ مدت (دقیقه، روز، هفته)

سرمایه گذاری کوتاه ‌‌مدت نیازمند زمان زیادی است و وقتی قیمت‌‌ها به آن سمتی که شما می‌‌خواهید نمی‌‌روند، بسیار استرس‌‌‌‌زا است چون دارید پولتان را از دست می‌‌دهید. بااین‌حال، وقتی همه‌چیز آن‌طور که شما می‌‌خواهید پیش می‌‌رود، می‌‌توانید پول زیادی به دست بیاورید و از آن لذت ببرید.

سرمایه گذاری کوتاه‌‌ مدت را تنها به کسانی پیشنهاد می‌‌کنیم که زمان زیادی را صرف تحلیل نمودارها کرده و تحقیقات بازاری انجام می‌‌دهند. قیمت بیت‌کوین خیلی سریع بالا و پایین می‌‌شود، پس باید همیشه چشمتان به نمودارها باشد و یک برنامه قوی داشته باشید.

به شما توصیه می‌‌کنیم که بدون گذراندن آموزش‌‌های کافی سراغ سرمایه گذاری کوتاه ‌‌مدت نروید. همیشه هم قبل از سرمایه‌‌گذاری با مشاوران مالی صحبت کنید.

سرمایه گذاری بلند مدت (HODL) (یک سال به بالا)

اصطلاح HODL یا نگه‌داشتن برای تمام عمر اصطلاحی است که همیشه در دنیای کریپتو مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. به عبارت ساده‌‌تر این یعنی سرمایه خود را نگه دارید‌‌. نگه‌داشتن بلند مدت بیت‌کوین نه‌تنها بهترین راه برای سود در مدت زمان بیش از 5 سال است، بلکه کم ‌‌هزینه ‌‌ترین نیز هست.

پس به جای اینکه کل روز را جلوی کامپیوترتان بنشینید و نمودارها را تحلیل کنید، می‌‌توانید راحت و آسوده تکیه دهید و شاهد بالا رفتن قیمت بیت‌کوین باشید. اما یادتان باشد که هرگز آن‌قدر سرمایه گذاری نکنید که توانایی از دست دادن آن را نداشته باشید. هیچ سرمایه گذاری‌‌ تضمین‌‌شده نیست.

تا حالا باید ذهنیت درستی از سرمایه گذاری کردن یا نکردن در بیت‌کوین به دست آورده باشید.

چطور در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم

“چطور در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟” این پرسش محبوب مبتدی‌‌هاست. می‌‌دانیم که پیدا کردن گزینه‌‌ای که برایتان بهترین گزینه باشد چقدر سخت است. اما نترسید! به همین دلیل است که می‌‌خواهیم کمک‌‌تان کنیم.

بیایید در مورد امنیت صحبت کنیم

قبل از همه‌چیز باید یک کیف پول بیت‌کوین داشته باشید. کیف پول بیت‌کوین مثل همان کیف پولی است که ارز محلی‌‌تان را در آن می‌‌گذارید، تنها تفاوت‌‌شان این است که کیف پول بیت‌کوین دیجیتالی است.

کیف پول‌‌های آنلاین (کم‌‌امنیت‌‌ترین گزینه)

کیف پول‌‌های آنلاین باید تنها یک گزینه ذخیره‌‌سازی موقت بیت‌کوین باشند. تنها در صورت لزوم باید در این کیف پول‌‌ها بیت‌کوین نگه دارید. استفاده از این کیف پول‌‌ها اگرچه آسان است اما امنیت پایینی دارند. نگه‌داشتن بیت‌کوین در کیف پول آنلاین یعنی شما به سایتی که از آن استفاده می‌‌کنید اعتماد کرده‌‌اید.

coinbase و Xapo ازجمله کیف پول‌‌های آنلاین هستند.

کیف پول‌‌های نرم ‌‌افزاری (گزینه‌‌ی امن‌‌تر)

کیف پول‌‌های نرم‌‌افزاری مثل اپلکیشن‌‌هایی هستند که روی کامپیوتر یا موبایل‌‌تان نصب می‌‌کنید. آن‌‌ها امنیت مناسب و دسترسی کاملی به کلیدهای عمومی و خصوصی‌‌تان فراهم می‌‌کنند. راه‌‌اندازی آنان ساده است و رایگان هستند.

Exodus و Jaxx از جمله کیف پول‌‌های نرم‌‌افزاری هستند.

کیف‌‌ پول‌‌های سخت‌‌افزاری (امن‌‌ترین گزینه)

کیف پول‌‌های سخت‌‌افزاری گزینه پیشنهادی ما برای ذخیره‌‌سازی بیت‌ کوین است. می‌‌توانید بیت‌‌کوین‌‌هایتان را به صورت آفلاین و روی یک وسیله کوچک سخت‌‌افزاری نگه‌‌داری کنید. شما این سخت‌‌افزار را با USB به کامیپوترتان متصل و بیت‌‌کوین‌‌هایتان را به آن وارد می‌‌کنید.

با این حال برای داشتن این کیف پول‌‌ها باید هزینه کنید. بیشتر کیف پول‌‌های سخت‌‌افزاری قیمتی بیش از 1 میلیون تومان دارند و خرید آن را تنها در صورتی پیشنهاد می‌‌کنیم که قصد سرمایه‌‌گذاری با مبلغ بالا را دارید.

Trezor و Ledger Nano S از جمله کیف پول‌‌های سخت‌‌افزاری هستند.

چطور در بیت‌‌کوین سرمایه‌‌گذاری کنیم: استخراج بیت‌‌کوین

پرسش “استخراج بیت‌‌کوین چیست؟” کمی گیج‌‌کننده است، اینطور نیست؟

با وجود دشواری آن سعی می‌‌کنیم آن را به ساده‌‌ترین شکل یاد بگیریم.

استخراج بیت‌‌کوین فرآیندی است که با استفاده از کامیپوترهای مخصوص انجام می‌‌شود. این‌‌ها کامپیوترهایی هستند که برای تایید تراکنش‌‌ها در بلاکچین بیت‌‌کوین طراحی شده‌‌‌‌اند. کامپیوترها برای تایید تراکنش‌‌ها باید مسائل ریاضی را حل کنند. اولین کامپوتری که بتواند مسئله را حل کند بیت‌‌کوین پاداش می‌‌گیرد. درست مثل این است که استخراج‌‌کنندگان طلا، طلا پاداش بگیرند. کامپیوترها استخراج‌‌کننده هستند. بنابراین این هم پاسخی به پرسش روش استخراج بیت‌‌کوین است.

آسان به نظر می‌‌رسد، درست است؟ هزاران کامپیوتر سعی در تایید تراکنش‌‌ها دارند و این تنها یک معنا دارد، رقابت بیش از حد! پس اگر می‌‌خواهید خودتان بیت‌‌کوین استخراج کنید باید مقدار زیادی پول برای کامپیوترهایتان خرج کنید تا رقبایتان را شکست دهید.

با این حال، گزینه‌‌های دیگری هم برای استخراج بیت‌‌کوین وجود دارند. رایج‌‌ترین گزینه برای استخراج‌‌کنندگانی که وقت زیادی ندارند، پیوستن به استخر استخراج بیت‌‌کوین است.

استخر استخراج بیت‌‌کوین، همانطور که از نام آن پیداست گروهی یا استخری از کامپیوترهاست که با هم برای تایید تراکنش‌‌های بیت‌‌کوین کار می‌‌کنند. همه‌‌ی کامپیوترهای حاضر در استخر استخراج بیت‌‌کوین، نیروی رایانشی خود را برای کمک به تایید تراکنش‌‌ها ترکیب می‌‌کنند.

بیایید فرض کنیم که شما به یک استخر استخراج بیت‌‌کوین پیوسته‌‌اید و 5 درصد نیروی رایانشی آن استخر را تامین می‌‌کنید. وقتی استخر شما تراکنشی را تایید کند، 5 درصد بیت‌‌کوین مال شما می‌‌شود.

پیشنهاد ما این است که اگر دوست دارید استخراج بیت‌‌کوین را شروع کنید، عضو یک استخر استخراج شوید.

استخراج بیت‌‌کوین همیشه هم سودآور نیست و راه‌‌اندازی آن 2000 تا 5000 دلار هزینه می‌‌برد.

چطور در بیت‌‌کوین سرمایه گذاری کنیم: روش کوین ‌‌بیس

این روش برای مبتدیان بهترین راه سرمایه گذاری در بیت‌‌کوین به حساب می‌‌آید.

کوین‌‌بیس (Coinbase) در حوزه رمز ارزها یکی از بزرگ‌‌ترین صرافی‌‌های جهان است. این صرافی امکان خرید بیت‌‌کوین با استفاده از کارت بانکی را فراهم می‌‌کند. وب‌‌سایت آن بسیار کاربرپسند و جالب و ساختن یک حساب در آن بسیار ساده است.

کوین‌‌بیس امکان خرید نه تنها بیت‌‌کوین بلکه اتریوم، لایت‌‌کوین و بیت‌‌کوین کش را نیز فراهم می‌‌کند.

چطور در بیت‌‌کوین سرمایه‌‌گذاری کنیم: ناشناس

یکی از چیزهایی که مردم درباره بیت‌‌کوین دوست دارند این است که اطلاعات‌‌تان را همیشه شخصی نگه می‌‌دارد. پس برای کسانی که می‌‌خواهند همیشه شخصی بمانند، خرید بیت‌‌کوین در یک پلتفرم همتا به همتا بهترین گزینه است.

اگر برایتان سوال است که چطور به شکل ناشناس در بیت‌‌کوین سرمایه گذاری کنید، یک خوبی دیگر پلتفرم‌‌های همتا به همتا این است که نیازی به پرداخت کارمزد به واسطه‌‌ها نیست. در واقع کارمزد 0 درصد است.

با این حال وقتی از این وب‌‌سایت‌‌ها خرید می‌‌کنید دقت داشته باشید. بعضی از فروشندگان بیت‌‌کوین قصد سرقت بیت‌‌کوین شما را دارند، پس همیشه به این دقت کنید که فروشنده در حساب خود از بازخورد مثبت 100 درصدی برخوردار باشند.

پلتفرم پیشنهادی ما برای معامله‌‌ی همتا به همتا، LocaBitcoins است. می‌‌توانید با استفاده از این پلتفرم شرایط خرید بیت‌‌کوین خودتان را تنظیم کنید. بعضی از فروشندگان از شما مشخصات هویتی می‌‌خواهند و بعضی ‌‌هم آن را نمی‌‌خواهند.

LocalBitcoins به شما گزینه‌‌های زیر را می‌‌دهد:

 • کسانی را که نزدیک شما زندگی می‌‌کنند پیدا کنید و سپس آنان ملاقات و با پول نقد از آن‌‌ها خرید کنید.
 • پول خود را به حساب بانکی فروشنده واریز کنید. می‌‌توانید به بانک محل زندگی‌‌تان بروید و آن را به شماره حسابی که فروشنده به شما داده است واریز کنید.
 • با استفاده از انتقال بانکی، پول پرداخت کنید. با استفاده از اطلاعات حسابی که فروشنده به شما می‌‌دهد به حساب او پول انتقال دهید.

چطور در بیت‌‌کوین سرمایه‌‌گذاری کنیم: خودپرداز یا ATM

همانطور که برای پول نقد از خودپرداز استفاده می‌‌کنید، اکنون امکان استفاده از خودپرداز برای بیت‌‌کوین هم فراهم شده است. تنها تفاوت آنها در این است که نمی‌‌توانید از خودپرداز بیت‌‌کوین برای برداشت پول استفاده کنید. می‌‌توانید تنها برای خرید بیت‌‌کوین از آن استفاده کنید. بهترین چیز درباره خودپردازهای بیت‌‌کوین این است که استفاده از آنها ساده است و می‌‌توانید از پول نقد هم در آن‌‌ها استفاده کنید. این یکی از ساده‌‌ترین روش‌‌ها برای سرمایه گذاری در بیت‌ کوین است.

تعداد خودپردازهای بیت کوین کم است، پس باید ببینید که آیا خودپردازی در نزدیک شما هست یا نه. می‌‌توانید از اینجا خوپردازهای بیت‌‌کوین را رصد کنید. بعضی از خودپردازهای بیت‌‌کوین از شما کارت شناسایی می‌‌خواهند اما در اکثر آن‌‌ها نیازی به ارائه آن نیست.

پیشنهاد می‌‌کنیم که جزییات کیف پول‌‌ بیت‌‌کوین‌‌تان را هم همراهتان داشته باشید تا با خودپرداز به طور مستقیم به کیف پول‌‌تان بیت‌‌کوین واریز کنید. اگر این کار را نکنید، خودپرداز بیت‌‌کوین خودش برایتان یک کیف پول درست می‌‌کند و کلیدهای خصوصی و عمومی‌‌تان را هم روی رسیدتان چاپ می‌‌کند.

سخن پایانی

حالا باید بدانید که آیا بیت‌‌کوین برای‌‌ شما یک گزینه مناسب برای سرمایه‌‌گذاری است یا نه. اگر هست، می‌‌دانید که چطور آن را انجام دهید.

بیت کوین ثابت کرده است که طی سال‌‌های گذشته یک سرمایه گذاری خیلی خوب است، اما چه کسی می‌‌تواند بگوید که رشد آن ادامه پیدا می‌‌کند؟ پاسخ این پرسش به فرد سوال‌‌کننده بستگی دارد. حرف‌‌ها و گزینه‌‌های خیلی زیادی درباره آینده بیت‌‌کوین وجود دارد.

اگر قصد سرمایه‌‌گذاری دارید، عالی است، به دنیای کریپتو خوش آمدید. چیزهای خیلی هیجان‌‌انگیزی در اینجا اتفاق می‌‌افتد. فقط یادتان باشد، تنها آن مقدار پولی را سرمایه‌‌گذاری کنید که توانایی از دست دادنش را داشته باشید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.