سرمایه گذاری‌‌ وزارت نیروی ایالات متحده بر روی پروژه‌‌های بلاکچینی

وزارت نیروی ایالات متحده اعلام کرده است که مبالغی را جهت سرمایه گذاری‌‌ بر روی پروژه‌‌های مختلف سرمایه گذاری‌‌ اختصاص داده و در این میان به فناوری بلاکچین توجهی ویژه خواهند کرد. چنین به نظر می‌‌رسد که آن‌ها می‌‌خواهند انتقال اطلاعات را با استفاده از این فناوری بهینه سازند.

0 80

وزارت نیروی آمریکا اعلام کرده است که مبلغ 4.8 میلیون دلار را بر روی پروژه‌‌های تحقیق و توسعه (R&D) سرمایه گذاری‌‌ خواهد کرد و در این میان پروژه‌‌های بلاکچینی از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار هستند.

این سرمایه گذاری‌‌ از طرف بخش انرژی‌‌های فسیلی وزارت نیرو و به منظور توسعه پروژه‌‌های مرتبط با “آموزش و تحقیق دانشگاهی” صورت می گیرد.

به گفته مقامات این وزارت، پروژه‌‌های این طرح به منظور دستیابی به اهداف مختلفی انجام می‌‌شوند که از میان آن‌ها می‌‌توان به توسعه فناوری‌‌های پایه برای منابع خانگی به‌‌صرفه‌‌تر و تورین‌‌های برقی بهتر اشاره کرد.

یکی از حوزه‌‌های مورد نظر آن‌ها بلاکچین می‌‌باشد که قادر است “پردازش‌‌ داده‌‌ها و اطلاعات دیگر را در شبکه‌‌های توزیع‌‌شده برای سیستم‌‌های تولید نیروی مبتنی بر سوخت‌‌های فسیلی بهتر سازد”.

پروژه‌‌های دیگر که ضرورتا دارای فناوری بلاکچین نیستند به تحقیق در مورد منابع رایانشی پیشرفته برای نیروگاه‌‌ها می‌‌پردازند که جهت ایجاد نتایج تحلیلی، بهبود فرآیندهای استفاده مجدد از آب و تحقیق در مورد علوم فیزیکی و بیولوژیکی استفاده می‌‌شوند.

این وزارت اعلام کرد که پروژه‌‌های تحقیق و توسعه را به این منظور تامین مالی خواهد کرد که بتواند “ریسک و هزینه” فناوری‌‌های مبتنی بر انرژی فسیلی را کاهش دهد و همچنین استفاده از منابع فسیلی در ایالات متحده را پایدارتر کند.

این اولین باری نیست که وزارت نیروی آمریکا در نظر دارد از فناوری بلاکچین برای پیشرفت‌‌های فناوری استفاده کند. ژانویه 2018، وزارت نیرو با شرکت BlockCypher توافقنامه‌‌ای را امضاء کرد تا راه‌‌های جدیدی را برای صورت دادن تراکنش‌‌های انرژی در عرض چندین بلاکچین پیدا کنند.

همچنین در ژوئیه 2018، این وزارت حدود 1 میلیون دلار به شرکت نوپای بلاکچینی Grid7 کمک کرد که با هدف بهبود توسعه شبکه‌‌های انرژی غیرمتمرکز انجام شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.