سرمایه گذاران توکن‌های اثبات سهام می‌‌توانند از سهام‌‌گذاری برای بازده بیشتر در بازار خرسی استفاده کنند

بازار خرسی رمزارزها تاکنون شرکت‌‌ها و سرمایه‌‌گذاران زیادی را دچار مشکلات فراوانی کرده است. اما مقاله جدید بلومبرگ اذعان می‌‌دارد که سرمایه‌‌گذاران فعال در پروتکل‌‌های اثبات سهام (PoS) می‌‌توانند سود زیادی را از طریق سهام گذاری (Staking) دارایی‌‌های خود به دست آورند.

0 88

بر اساس یکی از مقالات بلومبرگ، سرمایه گذاران توکن‌های اثبات سهام (PoS) می‌‌توانند از یک روش منحصربه‌‌فرد جهت رهایی از بازار خرسی استفاده کنند و این روش سهام‌‌گذاری (Staking) دارایی‌‌های خود در پلتفرم ارز مورد نظر است.

در بلاکچین‌‌هایی که از سیستم اثبات سهام استفاده می‌‌کنند – برخلاف اثبات کار (PoW) – گره‌‌های حاضر در شبکه می‌‌توانند به جای استخراج بلاک‌‌ها در فرآیند تایید کردن آنها نقش داشته باشند. یک الگوریتم خاص گره‌‌های اعتبارسنج را بر اساس توکن‌‌های سهام‌‌گذاری شده در کیف پول خود انتخاب می‌‌کند؛ به عبارت دیگر، این توکن‌‌ها برای رقابت جهت اضافه کردن بلاک بعدی به زنجیره مورد استفاده قرار می‌‌گیرند.

بر طبق گزارش بلومبرگ، سهام‌‌گذاری توکن‌‌ها در شبکه اثبات سهام می‌‌تواند بسته به سپرده‌‌های شخص سود 5 تا 150 درصدی را در بر داشته باشد. این کار به سرمایه‌‌گذاران فرصت می‌‌دهد بر اساس دارایی‌‌های خود سودزایی کنند، به شرط اینکه سرمایه‌‌های خود را برای تداوم – و احتمالا سودآوری از – یک شبکه بلاکچینی به کار ببرند.

کایل سامانی، شریک مدیریتی شرکت سرمایه‌‌گذاری رمزارز Multicoin Capital Management، اذعان داشت:

علی‌‌رغم شرایط بازار، این نوع سرمایه گذاری می‌‌تواند سود زیادی در بر داشته باشد. اگر می‌‌خواهید به صورت بلندمدت عمل کنید، شاید باید به فکر سهام‌‌گذاری باشید

بلومبرگ گزارش می‌‌دهد که شرکت‌‌های متخصص در حوزه سهام‌‌گذاری دارایی‌‌ها در شرایط بازار خرسی بسیار بیشتر می‌‌شوند. پاول ورادیتاکیت، یکی از شرکای شرکت سرمایه‌‌گذاری رمزارزی Pantera Capital، عنوان کرد که نه تنها شرایط بازار، بلکه افزایش روزافزون محبوبیت پروتکل‌‌های اثبات سهام نیز این روند را تقویت می‌‌کند:

“از آنجا که پروتکل‌‌های PoS بیشتری در حال ظهور می‌‌باشند، قابلیت سهام‌‌گذاری توکن‌‌ها و به دست آوردن سود از آنها روشی بسیار عالی برای کسب درآمد ثابت است”.

بر طبق مقاله بلومبرگ، سهام گذاری در یک صنعت نه چندان بالغ می‌‌تواند ریسک‌‌های زیادی را به دنبال داشته باشد. سرمایه‌‌گذاران نمی‌‌توانند پس از سهام‌‌گذاری بلافاصله از توکن‌‌های خود برای داد و ستد استفاده کنند و به همین خاطر ممکن است فرصت نقد کردن آنها در بهترین شرایط ممکن را از دست دهند. همچنین شک و شبهه‌‌های زیادی در این مورد وجود دارد که پاداش‌‌های به دست آمده از این راه ممکن است در آینده از طرف قانون‌‌گذاران به عنوان اوارق بهادار محسوب شوند.

به علاوه، آرون براون از بلومبرگ اذعان داشت که

سهام‌‌گذاری به درجه‌‌ای از اطمینان نیاز دارد، برخلاف چیزی که در پروتکل اثبات کار می‌‌بینیم. تجربه شخصی خودم ثابت می کند که هرگاه رمزارزها به اعتماد نیاز داشته باشند، باید حتما انتظار فاجعه داشت. اگرچه ممکن است مشکلات موجود به عنوان هک معرفی شوند، اما اغلب تخلفات و غفلت‌‌های زیادی از جانب افراد مورد اعتماد صورت می‌‌گیرد

همانطور که قبلا گزارش شد، استارت‌‌آپ سهام‌‌گذاری رمزارز Staked – که به دنبال سرمایه‌‌گذاران سازمانی توکن‌‌های PoS می‌‌باشد – به تازگی اعلام کرد که جمع‌‌آوری سرمایه آن به میزبانی Pantera Capital با جمع‌‌آوری 4.5 میلیون دلار به پایان رسیده است. از شرکت‌‌کنندگان در این رویداد می‌‌توان به شرکت‌‌هایی مانند Coinbase Ventures، Digital Currency Group و Winklevoss Capital اشاره کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.