سرمایه‌ گذاری در رمز ارز ها

سرمایه‌ گذاری در ارزهای رمزنگاری‌ شده بسیار محبوب شده است و اکنون شاهد آن هستیم که عده بسیاری از سرمایه‌ گذاران به دنبال آن هستند تا سهمی از سود بازار ارزهای رمزنگاری‌ شده را داشته باشند. سرمایه‌ گذاری بدون تحقیقات در این بازار پرنوسان ممکن است کمی خطرناک باشد و موجب از دست رفتن سرمایه شود، پس بهتر است قبل از وارد شدن در این بازار در مورد آن تحقیق کنید و نحوه ورود به این بازار را بدانید. در این مطلب به بررسی برخی مسائل پرداخته شده است که دانستن آن برای شروع سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال لازم است.

0 154

سرمایه‌ گذاری در رمز ارز ها

آیا باید در رمز ارز ها سرمایه‌ گذاری کنم؟

ارزهای رمزنگاری‌شده اکنون یکی از بهترین تصمیمات برای سرمایه‌ گذاری محسوب می‌شوند. دلایلی برای این موضوع وجود دارد:

 1. افزایش سود خالص: کاهش نگران کننده ارزش بسیاری از ارزهای رایج، باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال راهی دیگری برای استفاده از پول خود باشند. در نتیجه آن‌ها ارزهای رمزنگاری‌شده را یک جایگزین بهتر می‌دانند.
 2. تکنولوژی: تکنولوژی پشت رمزارزها عالی است. این تکنولوژی به شما ارزی ارائه می‌کند که می‌تواند صرف نظر از محل زندگیتان مورد استفاده قرار گیرد، مگر اینکه دولت شما اجازه استفاده از آن را ندهد.
 3. سابقه: از زمان بیت کوین که اولین ارز رمزنگاری شده بود و در سال ۲۰۰۸ آغاز شد، سرمایه‌ گذاران رمز ارزها از افزایش وحشتناک قیمت‌های این ارز در گذر زمان به شدت بهره برده‌اند. بنابراین سرمایه‌ گذاری در دارایی‌های رمزنگاری به شما شانس بهبود شرایط اقتصادی را می‌دهد.
سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری شده
سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری شده

خطرهای آن چیست؟

باید چند مسئله را قبل از سرمایه‌ گذاری در نظر داشته باشید:

 1. اتهامات حبابی: برخی از کارشناسان تجاری باور دارند که رمز ارزها یک حباب هستند و با گذشت زمان هرگز جایگاه خوبی پیدا نخواهند کرد. به عنوان مثال، مدیر عامل جی پی مورگان، جیمی‌دیمون یکی از این افراد است. سرمایه‌ گذاران در اقتصادهای سنتی تصور می‌کنند که چون ارزهای رمزنگاری‌شده از سوی هیچ نهادی پشتیبانی نمی‌شوند و به میزان بالایی از نوسان دارند، نمی‌توانند با پول فیات رقابت کنند و بنابراین هرگز نمی‌توانند جایگزین آن شوند.
 2. نوسان: این مورد یک نگرانی بزرگ است. با نوسانات شدید شما ممکن است کلی پول به جیب بزنید اما دقیقا بر عکس آن، ممکن است همه چیز را هم در یک لحظه از دست بدهید. برای دیدن مثالی از این مورد، نوسانات قیمت بیت کوین در سه ماهه گذشته را مشاهده کنید.
سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری شده
سرمایه‌ گذاری در ارزهای رمزنگاری شده

۳- جنبه‌های قانونی: هنوز تمام کشورهای جهان،رمز ارزها را به عنوان یک ارز به رسمیت نشناخته‌اند. شما ممکن است قادر نباشید که یک کیف ارزی رمزنگاری‌شده در بسیاری از کشورها باز کنید تا بتوانید خواروبار خود را با رمز ارزها پرداخت کنید. همچنین اگر بخشی از درآمد شما از طریق ارزهای رمزنگاری‌ شده باشد، ممکن است مشکلاتی با اعلام مالیات به دولت‌ها داشته باشید زیرا که هنوز قوانین پیرامون این ارزها به طور کامل از سوی دولت‌ها وضع نشده است.

روی کدام ارز رمزنگاری‌ شده باید سرمایه‌ گذاری کنم؟

سوال سختی است!

فاکتورهای زیادی قبل از سرمایه‌ گذاری وجود دارد که باید به آن ها دقت کنید. بیایید به مهمترین آن ها نگاهی بیاندازیم.

 1. پذیرش: قبل از اینکه روی یک دارایی رمزنگاری‌شده سرمایه‌ گذاری کنید، ببینید که چند کشور در جهان این ارز را به رسمیت شناخته‌اند و به عنوان یک مورد قانونی در بورس‌ها آن را می‌پذیرند.
 2. قابلیت حمل: یک سکه دیجیتالی باید قابل حمل باشد. باید بتوانید آن را به سادگی و بدون دردسر از یک مکان به فضای دیگری ببرید.
 3. امنیت: این سکه باید حتما امن هم باشد. امنیت یک ویژگی برای تمام ارزهای قانونی است. از دلار آمریکا تا پوند انگلیس، امنیت یک ویژگی معمول است. بنابراین یک رمز ارز هم باید امنیت داشته باشد.

طی سال‌های گذشته، رمز ارزها زیادی آغاز شده‌اند که بسیاری از آن‌ها آینده ای روشن و با ارزش پیش روی خود داشته اند. بیایید به مهمترین آن ها نگاهی داشته باشیم:

 • بیت کوین: بیت کوین تبدیل به ارزشمندترین ارز رمزنگاری شده برای سرمایه‌ گذاری شده است. بیت کوین بازگشت سرمایه (ROI) بالایی دارد. با این حال، همانطور که قبلا هم اشاره شد، بیت کوین هم نسبت به نوسانات مصون نیست.
 • اتریوم: اتریوم دومین سکه بزرگ دیجیتالی در بازار سرمایه و قیمت‌های فعلی است.
 • لایت کوین: لایت کوین یکی از با ثبات‌ترین رمز ارزها تا به امروز بوده است. در حقیقت، معمولا سرمایه‌ گذاران رمزنگاری به لایت کوین، “دارایی متعادل در بازار رمزنگاری‌شده” می‌گویند، هر چند که با خبر ممنوعیت ICOی چین این سکه هم تحت تاثیر قرار گرفت.
 • سکه‌های رمزنگاری شده دیگری هم هستند که پتانسیل سرمایه‌ گذاری در آن‌ها وجود دارد. تصمیم دقیق خود را قبل از خرید آن‌ها بگیرید.

چگونه در دارایی‌های رمزنگاری شده شروع به سرمایه‌ گذاری کنیم؟

مراحل زیر را انجام دهید:

 1. تصمیم بگیرید که روی چه چیزی می‌خواهید سرمایه‌ گذاری کنید: اولین قدم در سرمایه‌ گذاری، تصمیم‌گیری بین رمز ارزها است. از آنجایی که بیش از هزار ارز رمز وجود دارد، تصمیم‌گیری بین ارزها بسیار حیاتی خواهد بود .
 2. کمی‌ پول برای سرمایه‌ گذاری کنار بگذارید. همه چیز نیاز به برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری دارد. بنابراین قدم دوم تصمیم‌گیری بر روی این موضوع است که چه میزان می‌خواهید برای دارایی‌های رمزنگاری‌شده به صورت هفتگی یا ماهانه هزینه کنید. میزانی که می‌خواهید سرمایه‌ گذاری کنید را کنار بگذارید و منتظر بمانید تا زمان مناسب برای سرمایه‌ گذاری فرا برسد.
 3. در یک کیف ارزی رمزنگاری شده ثبت نام کنید. شما به آدرس کیفی نیاز دارید که بتوانید با آن درخواست، دریافت و خرید سکه را انجام دهید. انواع مختلفی از کیف‌ها همانند کیف بیت کوین، کیف اتریوم و غیره وجود دارند.
 4. به یک بورس بپیوندید: حالا که در یک کیف ارزی رمزنگاری‌ شده ثبت‌نام کردید، باید به یک بورس بروید زیرا که این بورس فضایی است که شما در آن معامله خواهید کرد. بورس‌های زیادی مثل HitBTC، بیت فاینکس (Bitfinex)، بیت‌رکس (Bitrex)، کوین‌بیس (Coinbase) ، بیت‌استامپ (Bitstamp)، باینانس (Binance) و غیره وجود دارند، که می‌توانید در آن‌ها ثبت‌نام کنید.
 5. سکه‌های رمزنگاری‌شده خود را بخرید: بعد از ساخت یک اکانت در بورس، اکنون زمان خریدن است. اگر نمی‌دانید چگونه باید این کار را انجام دهید، با تیم پشتیبانی تماس بگیرید و آن ها با خوشحالی شما را راهنمایی خواهند کرد.
 6. سکه‌های خود را به فضای ذخیره سخت‌افزاری آفلاین منتقل کنید. فضای ذخیره سخت‌افزاری آفلاین به شما کمک خواهد کرد تا سکه‌های خود را از سرورهای اینترنتی خارج و از هک شدن آن‌ها جلوگیری کنید.

لطفا در نظر داشته باشید که سرمایه‌ گذاری روی دارایی های رمزنگاری شده خطرناک است و شما حتما باید قبل از گرفتن هر گونه تصمیم، تحقیقات شخصی خود را انجام دهید.

نگاه ها و نظرات نوشته شده در این متن، صرفا نظرات نویسنده یا گردآورنده آن است و الزاما نظر این وبسایت را بازگو نمی‌کند. هر سرمایه‌گذاری در این تجارت شامل خطر خواهد بود و شما حتما باید قبل از گرفتن هر گونه تصمیم، تحقیقات شخصی خود را انجام دهید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.