سرقت ۵۷۱ میلیون دلار توسط هکرهای کره شمالی

با وجود این که فناوری بلاک چین از انواع تمهیدات امنیتی استفاده می‌کند، یک چیز واضح است: این که صرافی‌های ارز رمز در مقابل حملات سایبری آسیب‌پذیر هستند و هکرها از این نقطه ضعف‌ها بسیار استفاده کرده‌اند. هرچند، هیچ گروه هکری تا کنون به اندازه گروه بدنام کره‌ای به نام «Lazarus» موفق نبوده‌اند. این گروه از سال ۲۰۱۷ بیش از نیم میلیارد دلار ارز رمز را به سرقت برده‌اند.

0 65

گزارش Group-IB

این اطلاعات از گزارش جدید Group-IB به دست آمده‌اند که به طور گسترده به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه امنیت سایبری شناخته می‌شود. این شرکت که در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده و جوایزی را نیز دریافت کرده است، با ماموریت موفقیت‌آمیز خود در حفاظت از المپیک ۲۰۱۴ سوچی (در رابطه با برند، فروش بلیط و غیره…) و همچنین توقف تلاش‌ها برای سرقت آثار برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های رسانه‌ای در دنیا مانند سونی، پارامونت و فاکس شناخته می‌شود.

گزارش Group IB که برای اولین بار در The Next Web منتشر شد، همچنین به موارد دیگری از قوی‌ترین گروه‌های هکر اشاره می‌کند که احتمال دارد تمرکز خود را از بانک‌ها به صرافی های ارز رمزنگاری شده تغییر دهند. با در نظر گرفتن این که بیش از ۷۰۰ میلیون دلار طی نیمه اول سال به سرقت رفته است، شکی نیست که هک کردن صرافی های ارز رمز در صورت موفقیت بسیار پر سود خواهد بود. بسیاری می‌پرسند که تا چه حد می‌توان از این حملات پیشگیری کرد. Coincheck، یک صرافی ارز رمز ژاپنی که بیش از ۵۰۰ میلیون دلار از آن سرقت شد، اذعان می‌کند که «ما به تعداد کافی افرادی را برای کنترل‌های داخلی، مدیریت و ریسک سیستم اختصاص ندادیم».

cryptocurrency North Korea hackمنبع: Group IB/The Next Web

در مورد گروه Lazarus

گروهی بدنام از هکرها که با نام گروه Lazarus شناخته می‌شوند (همچنین با نام HIDDEN COBRA نیز فعالیت می‌کنند)، بسیار زیرک هستند و هنوز نمی‌توان حدس زد که این گروه چند نفر عضو دارد. در هر حال، حملاتی از سال ۲۰۰۹ به بعد به آن‌ها نسبت داده می‌شود. آن‌ها برای تعدادی از حملات رده‌بالای خود شناخته می‌شوند، مشهورترین آن‌ها سرقت از یک بانک بنگلادشی در سال ۲۰۱۶ بود که منجر به از دست رفتن بیش از ۸۰ میلیون دلار شد. احتمالا آن‌ها بیشتر شهرت خود را به هک Sony Pictures مدیونند.

مدتی است که Lazarus تمرکز خود را بر ارز رمزنگاری شده معطوف کرده است، و اخیرا از یک کمپین بدافزار به نام AppleJesus استفاده می‌کند که به طور خاص کابران مک را هدف قرار می‌دهد. بسیاری باور دارند که این گروه هکر به دلیل تلاش ایالات متحده برای منزوی کردن این کشور در سیستم مالی جهانی به بهانه برنامه هسته‌ای آن، ارز رمز را هدف قرار داده است، و از آن‌جایی که ارز رمز‌ها توسط هیچ بانک و دولتی کنترل نمی‌شوند، اهداف راحتی برای این گروه هستند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.