سخنرانی آدام بک در مورد مزایای بلاک چین‌‌ در جریان نشست گروه 20

آدام بک (Adam Back) که از افراد بسیار نام‌‌آشنای انجمن بیت کوین به حساب می‌‌آید، در آخرین روز نشست گروه 20 حاضر شد و نکاتی را در مورد مزایای بلاک چین‌‌ برای نهادهای مالی مختلف بیان کرد. وی اذعان داشت که این فناوری می‌‌تواند نیاز به واسطه‌‌های مختلف را از میان بردارد و بانک‌‌ها می‌‌توانند به صورت مستقیم با یکدیگر در ارتباط باشند.

0 95

آدام بک (Adam Back)، سازنده سیستم هش‌‌کش اثبات کار (hashcash proof of work) و یکی از اولین اشخاصی که بر روی بیت کوین فعالیت می‌کرد، نکاتی را در مورد کاربرد مثبت از فناوری بلاک چین‌‌ در نشست گروه 20 مطرح کرد. کوین‌‌تلگراف ژاپن سخنان آدام بک را در گردهمایی وزیران اقتصادی و رئیسان بانک‌‌های مرکزی در روز 8 ژوئن گزارش داد.

بک که در صندلی کناری رئیس بانک مرکزی هلند نشسته بود، اذعان داشت که بلاک چین‌‌ قدمی دیگر در راستای شبکه‌‌ باز است. وی عنوان کرد که نهادهای مالی مزایای زیادی را از این فناوری به دست خواهند آورد، چرا که دیگر نیاز نیست انتقالات بین‌‌المللی از طریق بانک‌‌های واسطه صورت گیرند.

بک همچنین در جریان سخنرانی خود با عنوان “مدیریت چند سهامی برای سیستم‌‌های مالی توزیع شده” در شهر فوکو اوکای ژاپن بیان کرد که بیت کوین و دارایی‌‌های رمز ارز دیگر همانند “پول الکترونیکی برای دنیای اینترنت هستند.” وی اضافه کرد:

تصور نمی‌‌کنم که رمز ارزها قدرت کافی برای تغییر سیاست‌‌های پولی ارزهایی رایج مانند یورو و ین را در اختیار داشته باشند.

جونی مورای (Junei Murai)، پروفسور دانشگاه توکیو، سخنان بک را تایید کرد. وی اذعان داشت:

عالی خواهد بود اگر سهام‌‌داران مختلف دور یکدیگر جمع شوند و به ایجاد یک سیستم مالی غیرمتمرکز بپردازند.

سازمان خدمات مالی ژاپن (FSA) آدام بک را به عنوان یک سایفرپانک اسطوره‌‌ای توصیف کرد که قادر بوده است بحث‌‌های مفیدی را در مورد نقش رمز ارزها و بلاک چین‌‌ در آینده پیش بکشد. بک همچنین موسس و مدیرعامل شرکت توسعه بلاک چین‌‌ Blockstream است.

بعد از نشست گروه 20، اطلاعیه‌‌ای مشترک توسط رهبران گروه 20 امضاء شد که از هیات ثبات مالی (FSB) و همچنین نهادهای قانون‌‌گذار جهانی درخواست کرد ریسک‌‌های موجود در فضای رمز ارزها را به شیوه‌‌ای دقیق‌‌تر مورد نظارت قرار دهند – و هشدار داد که اگرچه رمز ارزها می‌‌توانند مزایایی را برای سیستم اقتصادی فراهم آورند، اما در عین حال پول‌‌شویی و تامین مالی تروریسم می‌‌تواند از عوارض آنها باشد.

طرفداران رمز ارزها پیش از آغاز این نشست هشدار داده بودند که “باید در استراتژی‌‌های آینده گروه 20 به توازن میان حریم خصوصی و پیروی از قانون توجه ویژه داشت.”

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.