سختی استخراج شبکه بیت کوین‌‌ به بالاترین حد خود رسید

آخرین آمارها از وب‌‌سایت BTC.com نشان می‌‌دهند که سختی (Difficulty) شبکه بیت کوین‌‌ به بالاترین حد خود از زمان به وجود آمدن این رمز ارز رسیده است. همین مسئله نشان می‌‌دهد که افراد بیشتری در این بلاک چین حاضر بوده و مشغول استخراج هستند که به نوبه خود، افزایش امنیت شبکه بیت کوین‌‌ را نشان می‌‌دهد. متخصصین حوزه رمز ارز بر این باورند که افزایش سختی شبکه بیت کوین‌‌ می‌‌تواند تداوم بازار گاوی رمز ارزها را تضمین کند.

0 112

داده‌‌های BTC.com نشان می‌‌دهند که سختی استخراج شبکه بیت کوین‌‌ به 7.46T رسیده است. این رقم حتی از رکورد قبلی یعنی 7.45T نیز فراتر رفته است که در اوایل اکتبر 2018 به دست آمد.

رسیدن به سختی شبکه بیشتر در شبکه بیت کوین‌‌ به این معنی است که بلاک چین آن هم‌‌اکنون بیش از هر زمانی ایمن است. سختی (Difficulty) به میزان تلاش مورد نیاز توسط استخراج‌‌کنندگان برای حل معادلات رمزنگاری برای استخراج بلاک‌‌های موجود در شبکه اشاره دارد.

Bitcoin Difficulty Reaches New ATH

علاوه بر این، این میزان سختی باعث زایل کردن روایت “مارپیچ مرگ استخراج” (Mining Death Spiral) می‌‌شود که در اواخر سال 2018 توسط رسانه‌‌های مختلف مطرح شد. چنین ترس‌‌های بی‌‌اساسی توسط جنگ داخلی بیت کوین‌‌‌‌ کش (Bitcoin Cash Civil War) در نوامبر 2018 تشدید می‌‌شدند که بخشی از منابع استخراج شبکه بیت کوین‌‌ را به سمت هارد فورک‌‌های آن می‌‌کشاند.

همانطور که Bitcoinist روز پنج‌‌شنبه 30 مه گزارش داد، نرخ هش این شبکه نیز در حال نزدیک شدن به رکوردی جدید است. چنین اعداد خارق‌‌العاده‌‌ای بدین معنی می‌‌باشند که فعالیت‌‌ در شبکه بیشتر شده است و حتی جالب‌‌تر آنکه چنین چیزی پس از یک دوره 15 ماهه از بازار خرسی اتفاق می‌‌افتد که شاهد ریزش قیمت بیت کوین‌‌ تا 80 درصد بودیم.

شبکه ایمن‌‌تر باعث تداوم بازار گاوی می‌‌شود

اگر نرخ هش شبکه را به عنوان معیار امنیت در نظر گیریم، رسیدن بیت کوین‌‌ به بالاترین میزان سختی شبکه می‌‌تواند گواهی دیگر بر تداوم بازار گاوی باشد. مارپیچ مرگ استخراج زمانی اتفاق افتاد که قیمت بیت کوین‌‌ در سال 2018 به مبلغ 3,100 دلار کاهش پیدا کرد.

با توجه به حرکت هم‌‌راستای قیمت و خصوصیات فنی، بازیگران بزرگ‌‌تر ترغیب خواهند شد بیت کوین‌‌ بخرند تا قیمت آن بالاتر رود. مکس کیسر (Max Keiser)، یکی از طرفداران نام‌‌آشنای بیت کوین‌‌، چنین دیدگاهی را روز پنج‌‌شنبه در یکی از توییت‌‌های خود عنوان کرد:

با توجه به اینکه بازیگران بزرگ‌‌تر سعی خواهند کرد در این راستا حرکتی انجام دهند، نرخ هش بالا خواهد رفت، امنیت بالا خواهد رفت، قیمت بالا خواهد رفت. 100,000 دلار، آماده باش.

سختی استخراج شبکه بیت کوین‌‌ به بالاترین حد خود رسید

قیمت بیت کوین‌‌ در حال حاضر پس از بازگشت از سطح 9,000 دلار به تدریج در حال بالا رفتن است. با این وجود، چنین کاهش قیمتی غیرعادی نیست. در طی بازار گاوی 2017، بیت کوین‌‌ هشت بار با چنین افت قیمتی روبرو شد، اما باز هم در اواسط دسامبر 2017 به قیمت 20,000 دلار رسید.

با توجه به اینکه 8,100 دلار نقطه مقاومت قبلی بیت کوین‌‌ بود، اگر این رمز ارز نتواند خود را در سطح بالاتر از 8,000 دلار نگه دارد، ممکن است 6,400 دلار هدف بعدی باشد.

مایکل نووگراتز (Michael Novogratz)، مدیرعامل Galaxy Digital، روز پنج‌‌شنبه در مصاحبه با بلومبرگ اذعان داشت که انتظار دارد بیت کوین‌‌ تا پایان سال در بازه 7 تا 10 هزار دلار باقی بماند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.