سختی استخراج بیت کوین برای اولین بار در چند ماه گذشته 10% افزایش پیدا کرد

بیت کوین در آغاز سال میلادی جدید نشانه‌‌هایی از پیشرفت دوباره را از خود نشان می‌‌دهد و سختی استخراج 10 درصد افزایش داشته است. چنین چیزی می‌‌تواند به تثبیت بلاکچین بیت کوین و روند صعودی آن کمک بسیار شایانی کند. بسیاری از صاحب‌‌نظران عقیده دارند که قدرت فنی بیت کوین بسیار بالا بوده و به همین دلیل می‌‌تواند از پس هر شرایطی بربیاید.

0 76

هم‌‌اکنون بیت کوین بعد از برگشتن نرخ هش در ماه گذشته و با استفاده از افزایش سختی استخراج در حال تثبیت کردن فعالیت‌‌های شبکه است.

بیت کوین در حال نظارت بر خود است

داده‌‌های منتشرشده از منبع آماری Blockchain and Bitcoin Wisdom تایید می‌‌کنند که آخرین تنظیمات سختی شبکه بیت کوین 10 درصد به سمت بالا بوده است.

“سختی شبکه” به میزان سهولتی گفته می‌‌شود که استخراج‌‌کنندگان می‌‌توانند معادلات را حل کنند و یک بلاک متشکل از تراکنش‌‌ها را در بلاکچین بیت کوین معتبر سازند.

CHART

همانطور که Bitcoinist گزارش داد، از ماه ژوئیه تا کنون شاهد کاهش مداوم سختی شبکه بوده‌‌ایم، چرا که قیمت بیت کوین در حال نزول بوده و استخراج‌‌کنندگان برای شرکت در کار استخراج و جلوگیری از ایجاد ضرر به هزینه‌‌های کمتری نیاز داشتند.

اگرچه در هفت سال گذشته بی‌‌سابقه بوده است، ولی سال 2018 شاهد پنج بار کاهش سختی شبکه بود: یک بار در ژوئیه، یک بار در اکتبر، یک بار در نوامبر و دو بار در دسامبر.

بزرگترین این تغییرات در 3 دسامبر اتفاق افتاد که برابر با 15.1 درصد بود. در آن زمان، زوج معاملاتی بیت کوین/دلار آمریکا برابر با 3837.94 دلار بود و زیر بار شدید گزارش رسانه‌‌ها قرار داشت، چرا که گزارش می‌‌شد استخراج کنندگان به دلیل سودآوری ناچیز در حال ترک فضای کریپتو هستند.

طرفداران بیت کوین از آن زمان بر این باور بوده‌‌اند که بیت کوین دچار مشکل نشده و کارآفرین نام‌‌آشنا آلیستیر میلن این گونه ادعاها را FUD (ایجاد ترس، تردید و شک) خواند. وی همچنین داده‌‌های جدید نرخ هش را در 31 دسامبر منتشر کرد.

Bitcoin

سانگ: ماکسیمالیست‌‌ها حق داشتند

نرخ هش از ماه آگوست در حال کاهش بود، اما سختی شبکه کمتر در میانه‌‌ دسامبر باعث تغییر جهت آن شد و بسیاری از افراد به توانایی بیت کوین برای محافظت از خودش بدون هیچ سازمان مرکزی پی بردند.

با گذر زمان، صاحب‌‌نظران کمتری انتظار دارند که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت‌‌ افزایش زیادی داشته باشد، اما قدرت فنی این رمز ارز می‌‌تواند دلیلی برای خوشحالی باشد.

Lightning Network، راه‌‌حل مقیاس‌‌پذیری بیت کوین، ماه گذشته رکورد جدیدی را از لحاظ ظرفیت و همکاری افراد ثبت کرد.

در یکی از پست‌‌های وبلاگی منتشرشده در روز دوشنبه، توسعه‌‌دهنده بیت کوین جیمی سانگ ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین را به عنوان ویژگی اصلی جدا شدن آن از آلتکوین‌‌ها در سال 2019 معرفی کرد.

وی نوشت: “چیزی که سال گذشته به ما نشان داد این بود که ماکسیمالیست‌‌های بیت کوین تمام این مدت حق داشتند”.

بیت کوین به دلیل غیرمتمرکز بودن متفاوت است. مزایای غیرمتمرکز بودن معمولا بسیار ظریف بوده و از این رو به راحتی نادیده گرفته می‌‌شوند، اما آن‌ها وقعی هستند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.