سایه‌‌ تعطیلی دولت ترامپ بر سر وال استریت؛ این تعطیلی چگونه روی کریپتو تاثیر می‌‌گذارد؟

با سومین تعطیلی دولت در سال جاری، مناقشات موجود بر سر دیوار مرزی مد نظر رئیس جمهور ترامپ موجب بروز اختلافات حزبی جدید در واشنگتن شده است. این تعطیلی جزئی، که خطر گسترش آن تا تعطیلات پیش رو نیز وجود دارد، در پی بدترین سقوط هفتگی یک دهه‌‌ گذشته، دردسر جدید برای وال استریت به وجود آورده است. برای سرمایه گذاران رمز ارز، قدرت نگهداری دارایی‌‌های غیر مرتبط می‌‌تواند در آینده نزدیک آشکار شود.

0 86

دولت ایالات متحده به آرامی تعطیل می‌‌شود

یکی از مناقشات سنا در مورد تأمین بودجه دیوار مرزی مد نظر رئیس جمهور ترامپ به مبلغ ۷/۵ میلیارد دلار موجب تعطیلی برخی از بخش‌‌های دولت در روز شنبه شد و هر دو حزب یکدیگر را برای عدم ارائه‌‌ راه حلی برای این مشکل سرزنش کردند. رئیس جمهور از این اتفاق با عنوان «تعطیلی دموکرات‌ها» که «می‌‌تواند یک وضعیت طولانی مدت باشد» یاد کرد و به وقفه‌‌ای طولانی در عملکرد دولت فدرال اشاره کرد. در حالیکه دموکرات‌‌ها، ترامپ را به راه انداختن یک “قشقرق” متهم کردند.

ترامپ که تعطیلات کریسمس خود را به تاخیر انداخته است، صبح روز شنبه در توئیتر گفت که دولت او با دموکرات‌‌ها در مورد یک معامله بودجه جدید که دیوار “امنیت مرزی مورد نیاز” را در بر می‌‌گیرد، در حال مذاکره است.

 

“من در کاخ سفید هستم و سخت کار می‌‌کنم. گزارش‌‌های خبری مربوط به تعطیلی دولت و سوریه عمدتا جعلی هستند. ما در مورد دیوار امنیت مرزی (در مقابل گروه‌‌های خلافکار، مواد مخدر، قاچاق انسان و غیره) که به شدت مورد نیاز است با دموکرات‌‌ها مذاکره می‌‌کنیم، اما ممکن است این وضعیت طول بکشد. /در مورد سوریه هم از ابتدا در حال مذاکره بودیم …”

تامین سرمایه مورد نیاز برای ساخت دیوار در روز پنجشنبه در مجلس نمایندگان تصویب شد، اما در مجلس سنا یک جبهه دموکرات با آن مخالفت کرد.

شرایط سخت سرمایه گذاران

این تنگنا می‌‌‌‌تواند شرایط سختی را برای معامله کنندگان سهام به وجود بیاورد که درآمد سالانه‌‌ آن‌ها در سه ماه گذشته کاهش یافته است. در حال حاضر ارزش سهام به پایین‌‌ترین حد خود در ۱۶ ماه اخیر رسیده است و Dow Jones Industrial Average بدترین سقوط خود در یک دهه‌‌ گذشته را ثبت کرده است. در روز جمعه، Nasdaq Composite Index برای اولین بار از سال ۲۰۰۹ وارد بازار خرسی شد، یک جابجایی چشمگیر از بازار گاوی ناشی از فناوری که مشخصه‌‌ دوره عصر پس از بحران مالی بود.

نشانه‌‌های تعطیلی دولت در روز جمعه موجب آشوب در وال استریت شد و یک مناقشه طولانی مدت می‌‌تواند اثرات نامطلوب بر باقی مانده‌‌ بازار گاوی برای S & P 500 وJones Industrial Average داشته باشد. مستنداتی در مورد ترس جمعی سرمایه گذاران توسط CBOE VIX تهیه شده است، که نوسانات احتمالی در طی ۳۰ روز آینده را نشان می‌‌دهد. “شاخص ترس” برای اولین بار از ماه فوریه در روز جمعه به بالای ۳۰ رسید و به همین منوال پیش می‌‌رود تا به بهره سالانه ۱۷۳ درصد برسد.

تأثیر بر کریپتو

امکان تعطیلی گسترده دولت می‌‌تواند به طور مستقیم و غیرمستقیم بر بازار رمز ارز تاثیر بگذارد. برای تازه کارها خطر اینکه راه اندازی بکت (Bakkt) که به آن وعده داده شده به تاخیر بیفتد وجود دارد. بکت یک پلتفرم معاملاتی کریپتو برای مبادلات بین‌‌المللی است که در آینده به بازار خواهد آمد. بکت هنوز به دریافت تاییدیه اصلی از کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالا در ایالات متحده (CFTC) است. CFTC یک سازمان فدرال است که تحت تأثیر مناقشات سنا قرار گرفته. طبق شرایط فعلی، بعید است که بکت بتواند تاییدیه‌‌های مورد نیاز برای راه اندازی در تاریخ پیشنهادی ۲۴ ژانویه را دریافت کند. گرچه تاخیر اولیه مربوط به تعطیلی دولت نیست بلکه عدم توافق در مورد بودجه جدید قطعا بر زمان بندی CFTC تاثیر خواهد گذاشت.

با توجه به پیامدهای غیرمستقیم، نوسانات وال استریت که ناشی از مسائل سیاسی هستند، می‌‌تواند به نفع بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال شود که قبلا در وضعیت سرمایه گذاری امن در میان سرمایه گذاران قرار داشتند. این امکان وجود دارد که کریپتوها برای نشان دادن کاربرد خود به عنوان ابزار پرداخت دچار مشکل شوند، اما تا به حال یک ذخیره ارزش عالی بوده‌‌اند. اوج قیمت طلا در شش ماهه‌‌ی اخیر، ارزش سرمایه گذاری‌‌های پناهگاه امن در شرایط فعلی را نشان می‌‌دهد. گفته می‌‌شود که نکته‌‌ اصلی فروش در اینجا این است که یا شما باور می‌‌کنید که بیت کوین به پایین‌‌ترین حد خود رسیده است یا حداقل به مرحله نهایی بازار خرسی نزدیک می‌‌شود.

یا ممکن است که بیت کوین همچنان به تثبیت خود به عنوان یک دارایی غیر وابسته که مستقل از حرکت بازار گسترده‌‌تر عمل می‌‌کند ادامه می‌‌دهد. ما اخیرا یک سری عناصر همبستگی را شناسایی کرده‌‌ایم، اما در غیر این صورت، بیت‌‌کوین عمدتا خیلی تحت تاثیر سهام، سیاست پولی و داده‌‌های اقتصادی نیست (تحت تاثیر FUD / FOMO است، اما ما تقویم اقتصادی برای بازی BTC را نمی‌‌بینیم) .

در هر صورت، یک بازار خرسی طولانی مدت در صورت تحقق می‌‌تواند در نهایت فرضیه‌‌های حامیان پرشور بیت کوین که می‌‌گویند: بیت کوین یک ذخیره‌‌ی ارزش عالی است، تناسب بهتری با دوره‌‌های نوسان دارد و هدف آن رقابت با فیات در مقیاس جهانی است، را مورد آزمایش قرار دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.