سال 2018: یک سال رکوردشکن برای هک‌ صرافی‌های رمز ارز

از تعداد هک‌های صرافی‌های کریپتو گرفته تا مقدار دارایی‌هایی که به سرقت رفتند، تا بزرگترین هک تمام دوران از صرافی، کریپتوکارنسی، پرونده‌های بسیار زیادی را بجا گذاشته است. اما متاسفانه این رکوردها از آن نوعی نیستند که نوآوران عرصه کریپتو در سال‌های آینده از آن‌ها به خود ببالند. اگر چه کریپتوکارنسی همچنان به پررونق‌تر شدن خود ادامه می‌دهد، در این مطلب خواهیم دید که نگه‌داشتن رمز ارزها در صرافی‌ها آنقدرها هم که بنظر می‌رسد، امن نیست.

0 71

06هک صرافی ارز رمزی

سال گذشته یک 12 ماه پرنوسان برای بازارهای کریپتو بوده است و همینطور که ارزش آن در اوایل سال افزایش یافت، تعداد سرمایه‌گذاران جدید نیز افزایش پیدا کرد. با این سرمایه‌گذاران جدید، علاقه بیشتری هم در هکرها ایجاد شد، و چون این بازار به سرعت رشد کردند، صرافی‌ها زمان یا منابع برای ایجاد راهکارهای امنیتی انعطاف‌پذیر را نداشتند.

درس‌های کلیدی برای سال 2019

  • صرافی‌ها دستخوش خطر سیستماتیک هستند – با داشتن میلیاردها دلار امن بصورت سپرده‌گذاری، صرافی‌ها همچون یک جذب‌کننده برای هکرها عمل می‌کنند. هک کردن یک صرافی به جای یک شعبه بانکی، بسیار کم مخاطره‌تر و سودآورتر است. صرافی‌ها معمولاً فناوری‌های مالی ابتدایی دارند و شرکت‌های امنیت سایبری نیستند. آن‌ها در گذشته نشان داده‌اند که وضعیت امنیتی آن‌ها، همیشه بالاتر از سطح دارایی‌هایی که باید مصون می‌داشتند، نبوده است.
  • هک‌ها پیچیده‌تر می‌شوند – همانطور که کریپتو پررونق‌تر می‌شود، هکرها هم فعال‌تر می‌شوند. با توجه به اینکه ارزش زیادی در معرض خطر است، هکرهای بیشتری وقت خود را به سرقت از این صرافی‌ها اختصاص داده‌اند. سال 2018 هکرهایی را به خود دید که پیشرفته‌ترین حملات را بکار بردند از جمله مهندسی اجتماعی، که در آن، هویت‌ها را سرقت کردند و وانمود کردند که افراد دیگری هستند تا موفق به سرقت دارایی‌های کریپتوی سرمایه‌گذاران شدند. برای مبارزه با هوشمندترین هکرها در جهان، صاحبان دارایی‌های کریپتو به پیشرفته‌ترین فناوری امنیتی موجود نیاز دارند.
  • هر روز 2.7 ملیون دلار از صرافی‌ها به سرقت می‌رود – مقدار سرقت رمز ارز از صرافی‌ها در سال 2018 به میزان 13 برابر در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است. این بالغ بر 2.7 میلیون دلار دارایی کریپتو می‌شود که هر روزه به سرقت می‌رود یا 1.860 دلار در هر دقیقه.
  • با تعداد پرونده‌های هک در سال 2018، نیاز به امنیت روشن‌تر از قبل می‌شود – با نگاهی به سال 2019، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که راهکارهای امنیتی سازمانی‌ بیشتری به بازار عرضه خواهد شد. علاوه بر پول بیشتری که با امنیت سرمایه گذاری می‌شود، سال 2019، شاهد آن خواهد بود که سرمایه‌گذاران فردی نسبت به نیاز برای حفاظت از دارایی‌های دیجیتالی حساس خود آگاه‌تر می‌شوند. با افزایش دیجیتال‌سازی، داده‌های فردی و امنیت تنها از نظر اهمیت افزایش خواهد یافت.

راهکارهایی برای امروز

صرافی‌ها مستعد هک هستند، زیرا خطر را در خود جمع کرده‌اند و باید بخشی از کلیدهای خصوصی خود را آنلاین نگه دارند تا اجازه برداشت‌های بلادرنگ را بدهند. علاوه بر این، مدارک سرمایه‌گذار کریپتو در صرافی‌ها نیز یک تهدید گسترده امنیتی است.

اگر ایمیل شما به خطر بیفتد، آن وقت باید هر جور کیف پول رمز ارز را که در آن صرافی دارید، ببوسید و با آن خداحافظی کنید. با استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری که بالاترین سطح حفاظت را برای شما به ارمغان می‌آورد، به شخصه از امنیت دارایی‌های کریپتو خود اطمینان حاصل کنید.

کیف پول‌های سخت‌افزاری، توانایی مالکیت و کنترل دارایی‌های کریپتو را به شما می‌دهد. اما توانایی‌های بزرگ، مسئولیت‌های بزرگ را به همراه دارد: اینکه شما خود، بانک خود باشید مطمئناً چیز کمی نیست و نیاز به نظم و انضباط دارد. استفاده از یک کیف پول سخت‌افزاری، شما را در برابر مهندسی اجتماعی، تهدیدات فیزیکی یا خطای انسانی، شکست ناپذیر نمی‌سازد.

از عقل سلیم استفاده کنید و اصول امنیتی پایه را به کار ببندید.

  • از یک صرافی کریپتو برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت استفاده نکنید.
  • اگر این کار را کردید، از احراز هویت دو عامله استفاده کنید، ترجیحاً یکی که به دستگاه‌های متصل به اینترنت محدود نباشد.
  • برای کیف پول سخت‌افزاری خود، یک پین‌کد (PIN code) انتخاب کنید که بتوانید به خاطر بیاورید، اما امن باشد و حدس آن راحت نباشد.
  • صفحه بازیابی 24 کلمه‌ای خود را به خوبی محافظت کرده و هرگز آن را در هر دستگاهی که به اینترنت وصل است وارد نکنید.
  • تنها به آن چیزی که روی صفحه نمایش کیف پول سخت‌افزاری خود می‌توانید ببینید اعتماد کنید. آدرس وصول خود و اطلاعات پرداخت روی دستگاه را تأیید کنید.
  • همیشه با اطلاعات احتیاطی نشان داده‌شده روی صفحه رایانه‌ یا صفحه گوشی هوشمند خود، عمل کنید. فرض کنید نرم‌افزار می‌تواند در هر زمان به خطر بیافتد.

هک‌های کریپتو پیچیده‌تر می‌شوند، اما با پیروی از این قوانین و ذخیره‌سازی کریپتو خود روی یک کیف پول سخت‌افزاری، از مصون ماندن دارایی‌های خود اطمینان حاصل خواهید کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.