سال ۲۰۱۹ سال خوبی برای بازار سهام خواهد بود

با وجود درگیری‌های موجود در بازار سهام آمریکا که ناشی از نیروهای نهادی و سیاسی مختلف است، جرمی سیگل ( Jeremy Siegel)، استاد مالی دانشکده تجارت وارتون (Eharton) دانشگاه پنسیلوانیا همچنان در مورد وضعیت بازار در سال ۲۰۱۸ نگاهی خوشبینانه دارد.

0 77

سیگل در طی مصاحبه‌ای که با بخش ارتباط خبری در Squawk on the Street داشت، پیش بینی کرد که بازارهای سهام ایالات متحده ” سال خوبی” خواهند داشت و ۵ تا ۱۵ درصد افزایش خواهند یافت.

ما از یک ‌نگاه خوشبینانه به این دیدگاه رسیدیم که “اوه خدای من، رکود اقتصادی در راه است.” حقیقت جایی این وسط قرار خواهد گرفت و این باعث می‌شود که بازار سهام بسیار جذاب به نظر برسد.

او با استفاده از سطوح ارزیابی فعلی گفت که حتی اگر در سال جاری هیچ رشد درآمدی صورت نگیرد، واقعیت‌های فعلی آن را به یک “بازار ارزان” تبدیل می‌کند. او اذعان کرد که رکود اقتصادی می‌تواند بازارهای آسیب دیده را پایین بکشد، اما او در ادامه عنوان کرد که این اتفاق نمی‌افتد.

در حال حاضر، Nasdaq و S & P 500 در ماه گذشته خسارات شدیدی را تحمل کرده‌اند.

سیگل در مصاحبه با MarketWatch گفت که قدرت اقتصادی آمریکا و یک بازار کار سالم دلایلی کافی برای ایجاد شک و شبهه در مورد وقوع یک رکود اقتصادی در کشور فراهم می‌کنند.

در اینجا یک بی‌ثباتی وجود دارد و این چیزی است که این بازار احساس می‌کند. این بی‌ثباتی موجب کندی ما خواهد شد، اما در اثر آن دچار رکود اقتصادی نخواهیم شد.

سیگل، که به خاطر پیش بینی خود در مورد اینکه Dow Jones Industrial Average در پایان سال ۲۰۱۵ بالای ۲۰۰۰۰ خواهد بود معروف است، پیش بینی می‌کند که در آینده نزدیک، گاوهای بازار با نتایج شراکت و اقتصادی که طبق پیش بینی‌ها بهتر خواهد بود جرات و جسارت پیدا کنند.

دسامبر گذشته، Dow و S & P 500 بدترین سقوط خود از سال ۱۹۳۱، و همچنین پایین‌ترین بازده سالانه برای سه شاخص سهام خود از زمان بحران مالی جهانی ۲۰۰۸ (که شاخص ترکیب ناسداک (Composite Index) را مورد توجه قرار می‌داد) را تجربه کردند. با تداوم‌ نگرانی‌های سرمایه گذاران در مورد تعطیلی دوبلت و سیاست‌های نرخ بهره فدرال رزرو (Federal Reserve) ارز سهام نیز در ماه دسامبر سقوط کرد.

رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ در مورد رکود بازار ماه ‌گذشته به آمریکا‌یی‌ها اطمینان و قوت قلب داده و عنوان‌کرده است‌که این‌وضعیت چیزی بیشتر از یک معضل پولی نیست. ترامپ در طی صحبت‌هایی این‌ هفته خود با خبرنگاران ادعا کرد که در ماه گذشته، در بازار سهام، یک “اشکال جزئی” صورت‌ گرفته است. او پیش بینی کرد که پس از تکمیل یک ‌قرارداد تجاری بین ایالات متحده و چین، بازار سهام رشد خواهد کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.