ساعات حساس در انتظار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در ساعات اولیه امروز (۱۲ مرداد ماه) تا ۱۲ هزار دلار افزایش یافته و سپس با ریزش شدید ۱۳ درصدی روبرو شد. این عقب نشینی قیمت، تا پایان امروز احتمالاً تکلیف روند بلند مدت پیش روی بیت کوین را مشخص خواهد نمود؛ بنابراین احتمالاً ساعات حساسی در انتظار قیمت بیت کوین خواهد بود.

1 75

طی روزهای اخیر قیمت بیت کوین دستخوش نوسانات زیادی شده است. در تاریخ ۷ مرداد ماه، بیت کوین موفق شد از سطح مقاومت ۱۰،۰۰۰ دلاری خود عبور کرده و با رسیدن به قیمت ۱۱،۳۹۴ دلار، رکورد بیشترین قیمت خود در سال ۲۰۲۰ را به ثبت برساند.

این روند تا امروز متوقف نشده و قیمت بیت کوین همچنان در محدوده ۱۰،۸۰۰ تا ۱۱،۸۰۰ دلار در حال نوسان بوده است. در این حین نکته‌ای که کمتر به آن توجه می‌شود، رفتار بلند مدت بیت کوین است.

شکست روند نزولی بلند مدت

اگر نمودار لگاریتمی بیت کوین را در تایم فریم روزانه (تصویر زیر) مورد بررسی قرار دهیم، خواهیم دید که نمودار قیمت، از تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ (یعنی از زمان اوج تاریخی بیت کوین) تا ۲۹ جولای ۲۰۲۰ (۸ مرداد)، روندی نزولی را تجربه کرده است (به نوسان قیمت زیر خط روند آبی رنگ دقت کنید).

ساعات حساس در انتظار قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۹ جولای، قیمت بیت کوین، این خط روند نزولی (در نمودار لگاریتمی) را شکسته و امروز (۱۲ مرداد) تا ۱۲،۱۲۳ دلار نیز افزایش یافت. اما تقریباً ساعتی پیش، قیمت این رمز ارز با ریزش شدید ۱۳ درصدی مواجه شد و با ۱،۶۴۲ دلار افت قیمت، به ۱۰،۵۱۸ دلار رسید. این رفتار نشان دهنده عقب نشینی (pullback) قیمت، در محدوده بالای خط روند است که پیشتر هم انتظار آن می‌رفت.

نکته اینجاست که طبق تجربیات گذشته، اگر این عقب نشینی قیمت، تا شکست دوباره خط روند ادامه یابد، احتمالاً بیت کوین دوباره وارد فاز نزولی سابق خود خواهد شد. اما در صورتی که این عقب نشینی قیمت در محدوده بالای خط روند تثبیت شود، احتمالاً بیت کوین وارد فاز صعودی یا اصطلاحاً روند گاوی جدید خود خواهد شد.

ساعات مهم امروز برای بیت کوین

اگر نمودار تایم فریم ماهانه را بررسی کنیم، خواهیم دید که قیمت بیت کوین در آخرین کندل (ماه جولای)، بالاتر از خط روند نزولی بسته شده است.

حال اگر آخرین کندل نمودارهای هفتگی و روزانه نیز بالاتر از خط روند نزولی بسته شوند، تأییدگر تثبیت قیمت در محدوده بالای خط روند خواهند بود. امروز آخرین روز هفته (میلادی) است و طی ساعات باقیمانده تا بامداد روز دو شنبه، تکلیف کندل روزانه و هفتگی نیز مشخص خواهد شد. در حال حاضر، هر دو کندل در محدوده بالای خط روند در حال نوسانند. در تصویر زیر نمودار هفتگی قیمت بیت کوین را مشاهده می‌کنید.

نظر شما در این باره چیست؟

  • آیا با تثبیت پول‌بک در بالای خط روند، قیمت بیت کوین وارد فاز صعودی خواهد شد؟
  • آیا می‌توان این ناحیه را به عنوان ناحیه خرید پلکانی در نظر گرفت؟

منبع: فینمگ

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] ساعات حساس در انتظار قیمت بیت کوین اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]