سازمان SEC آمریکا به دنبال راه‌‌اندازی اپلیکیشن‌‌ ETF برای بیت کوین‌‌ و اتریوم

صندوق‌‌های قابل معامله در بورس (ETF) رمز ارزی به عنوان یکی از عوامل اساسی در جذب سرمایه‌‌گذاران سازمانی بزرگ به فضای رمز ارز ها شناخته می‌‌شوند. تاکنون درخواست‌‌های زیادی از طرف سازمان SEC برای راه‌‌اندازی آنها رد شده‌‌اند. اما این سازمان قانون‌‌گذار اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد اپلیکیشنی را برای ETF های بیت کوین‌‌ و اتریوم عرضه کند و همین مسئله موجی از امیدواری را در بازارهای رمز ارز آمریکا به وجود آورده است.

0 89

بر اساس اعلامیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در روز 9 مه، این نهاد قانون‌‌گذار در نظر دارد اپلیکیشن جدیدی را برای صندوق‌‌های قابل معامله در بورس (ETF) رمز ارزی (اپلیکیشن‌‌ ETF بیت کوین‌‌ و اتریوم ) راه‌‌اندازی کند.

این محصول با همکاری Crescent Crypto Index Service (یکی از شرکت‌‌های فرعی شرکت سرمایه‌‌گذاری Crescent Crypto Asset Management) آماده خواهد شد.

پروژه مذکور حاوی سبد سرمایه‌‌گذاری متشکل از بیت کوین‌‌ و اتریوم خواهد بود و در بورس سهام نیویورک (NYSE) و با استفاده از “XBET” در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

بر اساس این اعلامیه، “XBET یک صندوق قابل معامله در بورس است. این یعنی بیشتر سرمایه‌‌گذارانی که تصمیم می‌‌گیرند سهام XBET را خرید و فروش کنند، پیشنهادات خود را از طریق کارگزاران خود مشخص خواهند کرد و ممکن است کمیسیون‌‌هایی را نیز بپردازند. انتظار می‌‌رود که سهام XBET در بورس سهام نیویورک و با نشان “XBET” داد و ستد شوند و مانند تمامی سهام و اوراق بهادار دیگر در روزهای معاملاتی خرید و فروش خواهند شد.”

بر اساس گزارش کوین‌‌تلگراف، SEC هنوز هم تصمیم مشخصی را در مورد اپلیکیشن‌‌ ETF برای بیت کوین‌‌ و اتریوم ها در بازار آمریکا اتخاذ نکرده‌‌ است.

تاکنون درخواست‌‌های زیادی از زمان پیشنهاد اولیه ETF ها در مارس 2017 رد شده‌‌اند و تاخیرهای زیادی به وجود آمده‌‌اند.

در عین حال، خود قانون‌‌گذاران نیز خاطرنشان کرده‌‌اند که ETF ها در آینده بالاخره با مقررات موجود سازگار خواهند بود و تایید خواهند شد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.