سازمان‌‌های SEC و CFTC به دنبال سوادآموزی در حوزه دارایی دیجیتال و بلاک چین‌‌

سوادآموزی در حوزه دارایی دیجیتال و بلاک چین‌‌ : SEC و CFTC بزرگ‌‌ترین نهادهای قانون‌‌گذاری مالی در ایالات متحده هستند و تاکنون مقررات زیادی را در مورد رمز ارزها وضع کرده‌‌اند. اما شرکت‌‌های بلاک چینی و رمز ارزی آمریکا همیشه انتقاداتی را به سبب قوانین نامناسب به این دو نهاد وارده کرده‌‌اند. مقامات این دو سازمان نیز در آخرین جلسه علنی خود بر ضرورت سوادآموزی بیشتر این سازمان‌‌ها در مورد فناوری بلاک چین‌‌ و دارایی‌‌های دیجیتال تاکید کرده‌‌اند.

0 100

روسای دو سازمان قانون‌‌گذار آمریکا یعنی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملاتی کالاهای آتی (CFTC) قبل از کنگره 8 مه به مصاحبه( در مورد اهمیت سوادآموزی در حوزه دارایی دیجیتال و بلاک چین‌‌ ) پرداختند.

کمیته سنا در مورد تخصیص بودجه شاهد چندین رسیدگی رسمی در مورد نیازهای مربوط به بودجه و همچنین اهداف و اقدامات آینده بود.

جی کلیتون، رئیس سازمان SEC و جی. کریستوفر جیانکارلو، رئیس سازمان CFTC در مورد اهمیت بالا بردن سوادآموزی این سازمان‌‌ها در حوزه دارایی دیجیتال و بلاک چین‌‌ صحبت کردند.

طبق گفته کلیتون، اداره پیروی از نظارت و بازرسی‌‌ها (OCIE) در سازمان SEC “دارایی‌‌های دیجیتال، شامل رمز ارزها، کوین‌‌ها و توکن‌‌ها” را به عنوان سرمایه‌گذاری‌‌های پرخطر نام‌‌گذاری کرده است.

به علاوه، SEC در خواست کرده است که چهار پست جدید در بخش معاملات و بازارها (DTM) – که مسئول قانون‌‌گذاری “شرکت‌‌کنندگان عمده اوراق بهادار در بازار” می‌‌باشند – به وجود آیند تا تخصص این سازمان در مورد بازار دارایی‌‌های دیجیتال افزایش پیدا کند.

در جلسه رسیدگی بودجه CFTC، جیانکارلو خاطرنشان کرد که وی قبلا “سرعت تصاعدی فناوری، سرمایه‌‌گذاری‌‌های جدید بازیگران بازار سنتی و نیاز به سوادآموزی در مورد فناوری و قابلیت‌‌های کلان داده” را به عنوان حوزه‌‌هایی لیست‌‌بندی کرده بود که در حال حاضر برای قانون‌‌گذاران چالش‌‌آفرین هستند.

جیانکارلو همچنین اذعان داشت که سازمان CFTC در تلاش است با این محیط تطابق پیدا کند و در عین حال به یک “قانون‌‌گذار کمی” تبدیل شود. وی اضافه کرد که CFTC باید “قادر باشد تحلیل‌‌های بازاری مختلفی را در میان چندین منبع داده مختلف به انجام برساند که در میان آنها می‌‌توان به بلاک چین ها و شبکه‌‌های غیرمتمرکز اشاره کرد، بدون اینکه به سازمان‌‌های خودنظارت‌‌گر و واسطه‌‌های بازاری نیازی وجود داشته باشد.”

وی عنوان کرد که بودجه این سازمان به آن اجازه خواهد داد “تخصص اقتصادی خود را افزایش دهد تا مطالعاتی تحلیلی و تجربی در نواحی حائز اهمیت صورت گیرند.”

همانطور که کوین‌‌تلگراف قبلا نیز گزارش داده است، در حال حاضر هیچ طبقه‌‌بندی واحدی برای رمز ارزها در سیستم فدرال وجود ندارد. یکی از پیامدهای این مسئله این است که CFTC و SEC قوانین مشابهی ندارند، اگرچه مقررات وضع‌‌شده توسط هردوی این سازمان‌‌ها معتبر و قابل اجراء می‌‌باشد.

قانون‌‌گذاران آمریکایی لایحه رده‌‌بندی توکن (Token Taxonomy Act) را در اوایل سال جاری دوباره معرفی کردند که به دنبال جدا کردن دارایی‌‌های دیجیتالی از قوانین اوراق بهادار و فراهم آوردن چارچوب قانونی واحدی برای این دارایی‌‌ها است.

منبع خبر

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.