ساده‌‌ترین راه‌‌های آنلاین و آفلاین به دست آوردن بیت‌‌کوین: کسب درآمد از بیتکوین

روش‌‌های مختلفی برای به دست آوردن بیت‌‌کوین وجود دارد. می‌‌توانید در یک صرافی آنلاین بیت‌‌ کوین بخرید و پول آن را با کارت بانکی پرداخت کنید. یا می‌‌توانید به یک فروشنده مراجعه کنید و نقدی از او بیت‌‌کوین بخرید. حتی می‌‌توانید از طریق فرایندی به نام استخراج، بیت‌‌ کوین خودتان را بسازید. در این راهنما آموزش می‌‌دهیم که بیت‌‌ کوین چیست، چطور کار می‌‌کند و کجا می‌‌توانید آن را پیدا کنید. همچنین روش درست ذخیره‌‌سازی تمام اطلاعاتی را که برای دسترسی امن به بیت‌‌ کوین جدیدتان لازم دارید به شما آموزش خواهیم داد.

0 2,676

 

بیت‌‌کوین
بیتکوین

این روزها همه دارند در مورد بیت‌‌کوین حرف می‌‌زنند. شما هم شاید چیز زیادی در مورد آن نمی‌‌دانید، اما می‌‌دانید که این ارز رمز دارد تفکر ما درباره‌‌ی پول را عوض می‌‌کند و حالا می‌‌خواهید بیت‌‌کوین به دست بیاورید.

هر بیت‌‌کوین در حال حاضر حدود 7000 دلار ارزش دارد. بعضی‌‌ها  فکر می‌‌کنند که این مقدار تا پایان سال 2019 به بیش از 60 هزار دلار می‌‌رسد. این پول خیلی زیادی است، پس بیایید ببینیم چطور باید بیت‌‌ کوین به دست بیاوریم.

اولین چیزی که به عنوان یک مبتدی باید بدانید این‌‌ها هستند: بیت‌‌ کوین چیست و چطور کار می‌‌کند؟

فهرست مطالب

1. بیت‌‌ کوین چیست؟

2. بیت‌‌ کوین چطور کار می‌‌کند؟

3. استخراج بیت‌‌ کوین

3.1 استخرهای استخراج

4. کیف‌‌ پول‌‌های بیت‌ کوین

5. چطور بیت‌‌ کوین به دست بیاوریم: خرید آنلاین بیت‌‌ کوین

6. خرید بیت‌‌ کوین در دنیای واقعی

6.1 بیت‌‌ کوین‌‌های محلی

6.2 خودپرداز (ATM) بیت‌‌ کوین

7. به دست آوردن بیت‌‌ کوین

8. نظرات پایانی

بیت‌‌کوین چیست؟

بیت‌‌کوین

ارز دیجیتال: پولی است که تنها به شکل دیجیتالی وجود دارد.

بیت‌‌کوین

شبکه همتا به همتا: از فردی به فرد دیگر فرستاده می‌‌شود. هیچ بانک یا واسطه‌‌ای وجود ندارد. بیت‌کوین واسطه یا شخص ثالثی ندارد.

بیت‌‌کوین

عمومی: همه‌‌ی تراکنش‌‌های بیت‌‌ کوین در یک دفتر کل به نام بلاکچین ثبت می‌‌شوند. همه‌‌ی کاربرانی که به اینترنت دسترسی داشته باشند، می‌‌توانند بلاک چین بیت‌‌کوین و همه‌‌ی تراکنش‌‌های بیت‌‌ کوینی را که تاکنون انجام شده است، مشاهده کنند.

بیت‌‌کوین

رمزنگاری ‌‌شده: اطلاعات تراکنش با استفاده از علم رمزنگاری، رمزگذاری می‌‌شود. این یعنی برای مخفی کردن اطلاعات حساب کاربران از کدهای مخصوصی استفاده می‌‌شود. کریپتو یعنی مخفی، پس بیت‌‌کوین یک پول مخفی است!

بیت‌‌کوین

غیرمتمرکز: بیت‌‌کوین هیچ مرکزی ندارد. بیت‌‌ کوین توسط کاربران و الگوریتم‌‌های کامپیوتری خود اداره می‌‌شود. هیچ فرد، گروه یا دولتی روش کار آن را تعیین نمی‌‌کند.

بیت‌‌کوین

توزیع‌‌شده: این یعنی بلاک چین بیت‌‌ کوین بر روی هزاران کامپیوتر (گره یا نود) در سراسر جهان ذخیره شده است. همین مسئله هک کردن آن را خیلی سخت کرده است.

بیت‌‌کوین

تغییرناپذیر: این یعنی به‌محض این‌که یک تراکنش به بلاک چین بیت‌‌کوین اضافه می‌‌شود، هرگز قابل تغییر یا حذف شدن نیست!

پس حالا اگر کسی از شما بپرسد “بیت‌‌کوین چیست؟” می‌‌توانید به او بگویید که بیت‌‌‌‌ کوین یک ارز دیجیتالی همتا به همتای غیرمتمرکز است که برای ثبت همه‌‌ی تراکنش‌‌های خود از یک دفتر کل عمومی به نام بلاکچین استفاده می‌‌کند. این تعریف بیت‌‌ کوین بود، اما بیت‌‌ کوین چطور کار می‌‌کند؟

پاسخ این پرسش بخش خیلی مهمی از بیت‌‌کوین است. در لیست روش به دست آوردن بیت‌‌کوین نیز اولین مسئله قابل‌بحث ما همین است.

بیت‌‌کوین چطور کار می‌‌کند؟

بیاید برای جالب‌‌تر کردن بحث یک مثال بزنیم.

آلیس 10 دلار به باب بدهکار است. آلیس هیچ پولی در حسابش ندارد اما به ‌هرحال سعی می‌‌کند 10 دلار به حساب باب بفرستد. کارکنان بانک بررسی می‌‌کنند تا ببینند آلیس 10 دلار در حسابش دارد یا خیر. آنان وقتی می‌‌فهمند آلیس پولی برای ارسال ندارد جلوی انجام تراکنش را می‌‌گیرند.

به این کار تایید می‌‌گویند. این یکی از مهم‌‌ترین کارهایی است که در بانک انجام می‌‌شود. بیت‌‌کوین هم به تایید تراکنش‌‌های خود در بلاکچین نیاز دارد. با این کار اطمینان حاصل می‌‌شود که همه‌‌ی تراکنش‌‌های اضافه‌‌شده به بلاکچین واقعی و معتبر هستند. بیت‌‌کوین کاربران خاصی به نام استخراج‌‌کننده دارد که تراکنش‌‌ها را تایید می‌‌کنند. این روش کار بیت‌‌ کوین با استفاده از مثال آلیس و باب را نشان می‌‌دهد:

1. آلیس 10 بیت‌‌ کوین دارد که می‌‌خواهد برای باب بفرستد.

2. استخراج‌‌کنندگان، این اطلاعات را رمزنگاری کرده و آن را به اطلاعات تراکنش اضافه می‌‌کنند. آنان این کار را تا زمانی ادامه می‌‌دهند که اطلاعات کافی برای ساخت یک بلوک داشته باشند.

3. بلوک جدید به یک شماره کد نیاز دارد که آن را به مابقی بلاکچین متصل کند. همه‌‌ی استخراج‌‌کنندگان سخت در تلاش‌‌اند تا آن شماره را حدس بزنند. این درست مثل یک لاتاری یا قرعه‌‌کشی است.

وقتی شماره برنده پیدا شد، همه‌‌ی دیگر استخراج‌‌کنندگان اطلاعات بلوک جدید را در مقابل اطلاعاتی که پیش‌تر در بلاکچین وجود داشت بررسی می‌‌کنند. اگر آن اطلاعات معتبر باشند، بلوک جدید قابلیت اضافه شدن به بلاک ‌‌چین را دارا خواهد بود.

5. باب 10 بیت‌‌کوین از آلیس دریافت می‌‌کند.

بیت‌‌کوین برخلاف بانک، بابت انجام این کار چیزی به استخراج‌‌کنندگان نمی‌‌دهد. در عوض، استخراج‌‌کنندگانی که شماره کد بلوک جدید را حدس بزنند، بیت‌‌کوین جدید می‌‌‌‌گیرند. جایزه‌‌ی 12.5 بیت‌‌ کوینی، به استخراج‌‌کننده‌‌ی برنده هر بلوک داده می‌شود.

همان‌طور که می‌‌بینید، تبدیل شدن به یک استخراج‌‌کننده بیت‌‌ کوین روش خیلی خوبی برای به دست آوردن بیت‌‌ کوین است.

استخراج بیت‌‌کوین

بیت‌‌کوین

استخراج‌‌کنندگان بیت‌‌کوین برای کار تایید تراکنش‌‌ها و اضافه کردن بلوک‌‌های جدید به بلاکچین به کامپیوترهای خیلی قدرتمند نیاز دارند. دستگاه‌‌های قوی‌‌تر نسبت به سیستم‌‌های خانگی و لپ‌‌تاپ شانس بیشتری برای حدس زدن شماره کد برنده دارند.

بیشتر استخراج‌‌کنندگان بیت‌‌کوین از تجهیزات مخصوصی به نام ASIC استفاده می‌‌کنند که تنها برای استخراج بیت‌‌کوین طراحی شده‌‌اند. دستگاه‌‌های استخراج ASIC ارزان نیستند. بیایید نگاهی به قیمت‌‌های بعضی از آنان بیاندازیم:

  • Bitmain Antminer V9: 1500 دلار
  • Halong Mining DragonMint: 2.226 دلار
  • Bitmain Antminer S9: 5.999 دلار

پاداش استخراج هر بلوک، 12.5 بیت‌‌کوین (BTC) است. این 12.5 بیت‌‌ کوین چیزی حدود 100 هزار دلار ارزش دارند. بااین‌حال، سیستم‌های ASIC گران و پرسروصدا هستند و داغ می‌‌کنند. حتی با داشتن یک Antminer S9، شانس حدس زدن شماره کد خیلی کم است. به همین دلیل است که بیشتر استخراج‌‌کنندگان از استخر استخراج (mining pools) استفاده می‌‌‌‌کنند. خب استخرهای استخراج بیت‌ کوین چه هستند؟

استخرهای استخراج

استخرهای استخراج گروهی از استخراج‌‌کنندگان بیت‌‌کوین هستند که قدرت کامپیوتری خود را برای استخراج بیت‌‌‌‌کوین باهم ترکیب کرده‌‌اند. وقتی بلوک جدیدی استخراج شود، استخراج‌‌کنندگان پاداش آن را تقسیم می‌‌کنند. حتی نیازی به خرید تجهیزات استخراج ندارید. می‌‌توانید نیروی استخراج از یک استخر را در سایت‌‌هایی مثل HashFlare کرایه کنید. این یعنی بدون تلاش زیاد، سهمی از پاداش خواهید داشت.

فارغ از اینکه چه راهی را برای به دست آوردن بیت‌‌کوین انتخاب می‌‌کنید، به جایی برای ذخیره کردن اطلاعات موردنیاز برای دسترسی به بیت‌‌کوین‌‌تان نیاز خواهید داشت. این محل ذخیره، کیف پول بیت‌‌کوین نام دارد. کیف‌‌ پول‌‌ها خیلی مهم هستند، پس در بخش بعدی درمورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

کیف پول های بیت‌‌ کوین

یک کیف پول بیت‌‌کوین حاوی دو نوع اطلاعات است: کلیدهای خصوصی و کلیدهای عمومی. کیف پول‌‌ بیت‌‌کوین‌‌تان را مثل آدرس ایمیلتان فرض کنید.

وقتی کسی می‌‌خواهد برایتان ایمیلی بفرستد از آدرس ایمیلتان استفاده می‌‌کند، درست است؟ خب وقتی کسی بخواهد برایتان بیت‌‌ کوین بفرستد از کلید عمومی‌‌تان استفاده می‌‌کند. می‌‌توانید این کلید عمومی‌‌تان را به هر کسی بدهید.

اگر بخواهید ایمیل‌‌هایتان را بخوانید یا یک ایمیل جدید بفرستید، از رمز عبورتان برای باز کردن حساب خود استفاده می‌‌کنید. کلیدهای خصوصی‌‌ مثل یک رمز عبور برای بیت‌‌ کوین هستند. این یعنی شما تنها کسی هستید که باید این کلیدهای خصوصی را بدانید. انواع مختلفی از کیف‌‌ پول‌‌های بیت‌‌ کوین وجود دارد که در ادامه آن‌‌ها را معرفی می‌کنیم:

بیت‌‌کوین

موبایلی

می‌‌توانید از یک موبایل برای دسترسی به بیت‌‌کوین‌‌تان استفاده کنید. Copay و Airbitz هردو کیف پول‌‌های موبایلی برای iOS و اندروید ارائه کرده‌‌اند. استفاده از کیف‌‌ پول موبایلی انگیزه خوبی به شما می‌دهد که موبایل خودر ا گم نکنید.

How to Get Bitcoin Desktop Wallet

دسکتاپ

این یک کیف پول نرم‌‌افزاری است که مستقیماً روی لپ‌تاپ یا کامپیوتر خانگی‌‌تان نصب می‌‌کنید. Electrum یک کیف پول محبوب دسکتاپ است که برای سیستم‌عامل‌های مک، لینوکس و ویندوز موجود است. کیف پول‌‌های دسکتاپ دیگری که ارزش نام بردن داشته باشند، Exodus و Armory هستند. کیف پول‌‌های دسکتاپ به همان اندازه امن هستند که کامپیوترتان امنیت داشته باشد.

How to Get Bitcoin Online Wallet

آنلاین

این نوع کیف پول معمولاً توسط صرافی‌‌های بیت‌‌کوین ارائه می‌‌شود (که بعداً در موردشان حرف می‌‌زنیم). کیف پول‌‌های آنلاین، کاربرد خوبی در زمان خرید و تبادل بیت‌‌ کوین دارند. البته هیچ‌‌وقت نباید بیت‌‌کوینتان را روی یک کیف پول آنلاین رها کنید.

How to Get Bitcoin Hardware Wallet

سخت‌‌افزار

می‌‌توانید کلیدهایتان را روی یک کیف پول سخت‌‌افزاری قابل‌حمل ذخیره کنید. این‌‌ کیف پول‌ها درست شبیه فلش‌‌های USB هستند. این کیف پول‌‌ها گاها گران اما بسیار امن هستند. برندهای برتر این کیف پول‌‌ها شامل Ledger Nano S و Trezor هستند که با قیمت‌‌هایی حدود 80 تا 100 دلار قابل خریداری هستند.

How to Get Bitcoin Paper Wallet

کاغذی

یکی از امن‌‌ترین راه‌‌های نگه‌‌داری بیت‌‌کوین، ذخیره کردن آن روی کیف پول کاغذی است. این کیف پول‌‌های کاغذی، پرینت کلیدهای عمومی و خصوصی شما هستند. می‌‌توانید در اینجا یک کیف پول کاغذی رایگان بسازید. نکته مثبت درمورد کیف پول‌‌ها، امنیت آن‌‌هاست. نکته منفی درمورد آن‌ها هم این است که کاغذی هستند. حواستان باشد خیس نشوند یا سگ فامیل با آن‌‌ها بازی نکند.

هر نوع از این کیف پول‌‌ها خوبی‌‌ها و بدی‌‌های خودشان را دارند. به همین دلیل است که باید بیشتر از یک کیف پول داشت. کیف پول‌‌هایی که به اینترنت متصل‌‌اند، ذخیره‌‌ داغ (hot stotarge) نام دارند. کیف پول‌‌های آفلاین هم ذخیره سرد (cold storage) هستند. بهترین راه ذخیره کردن کلیدهای عمومی و خصوصی‌‌تان، ترکیب کردن کیف پول‌‌های داغ و سرد است. هر کیف پولی که به کار می‌‌برید، آن را از سگ فامیل دور نگه دارید.

حالا بیایید به چند روش دیگر برای به دست آوردن بیت‌‌کوین نگاه کنیم.

چطور بیت‌‌کوین به دست بیاوریم: خرید آنلاین بیت‌‌کوین

ساده‌‌ترین راه برای به دست آوردن بیت‌‌کوین، خریدن آن است. محبوب‌‌ترین راه خرید بیت‌‌ کوین، مراجعه به صرافی بیت‌‌کوین است. اما صرافی بیت‌‌کوین چیست؟

بیت‌‌کوین

صرافی‌‌های بیت‌‌کوین بازارهای آنلاینی هستند که می‌‌توانید در آن‌‌ها بیت‌‌ کوین خرید و فروش کنید. صرافی‌‌های آنلاین خدمات مختلفی ارائه می‌‌کنند. اکثر آن‌‌ها هم از مشتری می‌‌خواهند تا با اطلاعات شخصی خود ثبت‌‌نام کند. صرافی‌‌های بیت‌‌کوین اغلب برای خدماتی که ارائه می‌‌کنند کارمزد هم می‌‌گیرند. در اینجا چند صرافی محبوب را به شما معرفی می‌کنیم:

  • کوین ‌‌بیس (Coinbase) یک صرافی کارگزاری آنلاین است، یعنی برای شما در قیمتی مشخص بیت‌‌کوین خریداری می‌‌کند. کوین‌‌بیس برای کاربرانی که برای اولین بار بیت‌‌کوین می‌‌خرند یک پلتفرم بسیار محبوب است. این یک راه سریع و آسان برای به دست آوردن بیت‌‌ کوین است. ویژگی‌‌های امنیتی خیلی خوبی، ازجمله کیف پول داخلی خود صرافی دارد. کاربران می‌‌توانند با ارزهای فیات یا رمزارزهای دیگر مثل لایت‌‌کوین و اتر، بیت‌‌کوین بخرند.

نکته: ارزهای فیات یعنی ارزهای رسمی هر کشور که توسط دولت‌‌ها پشتیبانی می‌‌شوند. نمونه‌‌های این ارزها شامل ین ژاپن، دلار کانادا و زلوتی لهستان هستند.

  • بیت ‌‌فاینکس (Bitfinex) یک پلتفرم معامله آنلاین است که در آن فروشندگان و خریداران بیت‌‌کوین با قیمت‌‌های مختلف بیت‌‌کوین معامله می‌‌کنند. کاربران می‌‌توانند با ارزهای فیات و دیگر رمز ارزها بیت‌‌ کوین خرید و فروش کنند. بیت‌‌ فاینکس به کاربران خود ویژگی‌‌های معاملاتی پیشرفته‌‌ای می‌‌دهد و بسیاری از رمز ارزهای دیگر مثل ریپل، EOS، دش و مونرو هم در آن موجود هستند. این می‌‌تواند معامله را برای مبتدی‌‌های این عرصه کمی سخت کند.
  • بیت‌‌رکس (Bittrex) هم یک صرافی آنلاین معاملاتی است که انتخاب خیلی وسیعی از رمز ارزها را به شما می‌‌دهد. بااین‌حال تبادل با ارز فیات در این سایت امکان‌‌پذیر نیست. یعنی این راه چندان خوبی برای به دست آوردن بیت‌‌کوین نیست، مگر اینکه رمز ارزهای دیگری داشته باشید. مبتدی‌‌ها تا وقتی که تجربه کافی به دست نیاورده باشند باید از صرافی‌‌هایی مثل بیت‌‌رکس دوری کنند.

اگر به این فکر می‌‌کنید که چطور به‌صورت آنلاین بیت‌‌ کوین به دست بیاورید، کوین ‌‌بیس بهترین گزینه است. این سایت برای مبتدی‌‌های عرصه کریپتو بهترین سایت خرید و فروش آسان و سریع و امن و ارزان است.

شاید می‌‌خواهید از خانه بیرون بروید و با پول نقد کمی بیت‌‌ کوین بخرید! پس باید بدانید که در محل زندگی‌‌تان چطور بیت‌‌ کوین تهیه کنید.

خرید بیت‌‌کوین در دنیای واقعی

بیت‌‌کوین

LocalBitcoins

اگر می‌‌خواهید بدانید چطور می‌‌توانید در محل زندگی خودتان بیت‌‌کوین بخرید، بهترین کار سر زدن به سایت LocalBitcoins.com است. این وب‌‌سایت به شما کمک می‌‌کند کسانی را که در محل زندگی شما قصد فروش بیت‌‌ کوین را دارند پیدا کنید.

LocalBitcoins یک صرافی همتا به‌‌ همتا است و در بیش از 15 هزار شهر و 248 کشور جهان معامله‌‌گرانی را دارد که قصد فروش بیت‌‌کوین دارند. LocalBitcoins یک راه خیلی خوب برای دیدن اعضای جامعه‌‌ی کریپتو و در همان حال خرید بیت‌‌کوین است. قیمتی که به‌صورت همتا به ‌‌همتا به فرد می‌‌پردازید شاید از قیمت صرافی‌‌های کریپتو بیشتر باشد.

نکته مهم: همیشه وقتی به شکل همتا به همتا بیت‌‌ کوین می‌‌خرید خیلی مراقب باشید. اگر فروشنده‌‌ای را حضوری می‌‌بینید یکی از دوستانتان را با خود ببرید و همیشه در یک جای شلوغ قرار بگذارید.

خودپرداز (ATM) بیت‌‌کوین

اگر دوست دارید بروید قدمی بزنید اما نمی‌‌خواهید به‌صورت رودررو با فروشنده‌‌ها ملاقات کنید، گزینه‌‌ی دیگری برایتان وجود دارد: خودپرداز بیت‌‌کوین! خودپرداز بیت‌‌ کوین چیست؟

خودپردازهای بیت‌‌کوین مثل دستگاه‌‌های معمولی هستند اما جای گرفتن پول از آن، به کیف پولتان بیت‌‌کوین می‌‌فرستید. سایت coinatmradar به شما کمک می‌‌کند خودپردازهای بیت‌‌ کوین نزدیکتان را پیدا کنید. این سایت خودپردازهای بیت‌‌کوین را در حدود 70 کشور نشان داده است، پس بد نیست نگاهی به آن بیاندازید.

تنها چیزی که نیاز خواهید داشت یک کارت بانکی، یک کیف پول بیت‌‌کوین و یک نقشه است. بااین‌حال، یادتان باشد که خودپردازهای بیت‌‌کوین روش بسیار گران‌‌قیمتی برای خرید بیت‌‌ کوین هستند.

درآمدزایی از بیت‌‌ کوین

یک راه خوب برای به دست آوردن بیت‌‌ کوین، پذیرفتن آن به‌جای پول به ازای کاری است که انجام می‌‌دهید. اگر شما کسب‌‌وکاری دارید یا خودتان کارفرمای خودتان هستید، می‌‌توانید از مشتریانتان بخواهید دستمزدتان را به بیت‌‌ کوین پرداخت کنند. برای کسب‌‌وکارهایی که می‌‌خواهند بیت‌‌کوین دریافت کنند کمک‌‌های خیلی زیادی وجود دارد. یکی از سرویس‌‌هایی که آن را شدیداً پیشنهاد می‌‌کنیم بیت‌‌ پی (BitPay) است.

بیت‌‌کوین
2بیتکوین

روش دیگری که همه می‌‌توانند با آن بیت‌‌کوین کسب کنند، فاسِت (faucet) بیت‌‌کوین است. اما فاست بیت‌‌ کوین چیست؟ فاست‌‌های بیت‌‌کوین وب‌‌سایت‌‌ها یا اپلیکیشن‌‌هایی هستند که درازای تکمیل captcha یا انجام یک کار به کاربران بیت‌‌ کوین پاداش می‌‌دهند. این کارها شامل کارهای ساده‌‌ای مثل دیدن تبلیغات است که البته می‌‌تواند خیلی هم کسل‌‌کننده باشد.

Cointiply و Airdripz به کاربران خود این امکان را می‌دهد که با پر کردن پرسشنامه و نظرسنجی یا بازی کردن بیت کوین به دست بیاورند. بعضی از منتقدان بر این باورند که فاست‌‌های بیت‌‌کوین کلاه‌‌برداری هستند و باید مراقب بود. شاید ساعت‌‌ها کار انجام دهید و پشیزی هم به شما نرسد.

نظرات پایانی

حالا می‌‌دانید که چطور بیت‌‌ کوین به دست بیاورید. بعد از این فقط باید تصمیم بگیرید که کدام راه برای شما بهترین است. سرویسی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی می‌‌کنید.

بعضی از مبتدی‌‌های کریپتو مهارت‌‌های فنی خیلی خوبی به دست آورده‌‌اند. شاید بخواهند بیت‌‌ کوین استخراج کنند. شاید بعضی‌‌ها هم در بیرون رفتن و دوست پیدا کردن مهارت داشته باشند. برای این‌‌ افراد تبادل همتا به همتای‌‌ بیت‌‌ کوین بهترین راه است.

برای اکثر مبتدیان عرصه کریپتو، صرافی‌‌های آنلاین بیت‌‌کوین بهترین جا برای به دست آوردن بیت‌‌کوین هستند. سایت‌‌هایی مثل کوین‌‌بیس و بیت‌‌فینکس ارزان، آسان و امن هستند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.