ساخت شهر هوشمند با بلاک چین

گروه چینی بیمه‌ Ping An، یکی از بزرگترین شرکت‌های بیمه در جهان، و دولت شهری سانیا، یک توافقنامه‌ی همکاری استراتژیک برای ساخت “شهر هوشمند” را امضا کردند. روزنامه‌ دولتی رسمی People’s Daily روز ۱۴ نوامبر گزارش داد که این پروژه‌ جدید با فناوری بلاک چین، هوش مصنوعی (AI)، داده‌های کلان و محاسبات ابری پشتیبانی خواهد شد.

0 162

گروه Ping An به منظور همکاری جامع در زمینه سرمایه گذاری‌های مالی و ساخت “شهر هوشمند” به عنوان بخشی از یک توسعه‌ی شهری مهم استراتژیک در چین یک توافقنامه‌ی استراتژیک با دولت مردمی شهری سانیا امضا کرد. این مقاله عنوان می‌کند که یکی از “بخش‌های اصلی” اکوسیستم شهر هوشمند، “بلاک چین، […] بیومتریک و سایر فناوری‌ها” خواهد بود.

یکی دیگر از خبرگزاری‌های دولتی به نام شینهوا نیوز (Xinhua News)، گزارش داد که گروه پینگ آن ۳۰ میلیارد یوان (بیش از ۴ میلیارد دلار) “برای توسعه‌ی ساخت و ساز شهر هوشمند، محصولات و خدمات مالی و استفاده از صندوق بیمه” در سانیا سرمایه گذاری خواهد کرد.

طبق گزارش کوین‌تلگراف (Cointelegraph) در ۲۲ آگوست، تابستان امسال، کنگلومرای بیمه، گروه Ping An یک ” معرفی نامه کسب و کار (وایت پیپر) در مورد شهرهای هوشمند” منتشر و از فناوری بلاک چین، AI، داده‌های بزرگ و محاسبات ابری حمایت کرده است.

طبق گزارش کوین‌تلگراف در ۲۹ سپتامبر، پاییز امسال، جی‌دی فایننس (JD Finance)، بخشی از غول تجارت الکترونیک چینی JD.com، موسسه‌ تحقیقاتی شهر هوشمند را با هدف تسهیل توسعه‌‌ی ساخت و ساز شهر هوشمند با استفاده از فناوری‌های AI، داده‌های کلان و بلاک چین تاسیس کرد.

طبق گزارش کوین‌تلگراف در ۲۹ سپتامبر، این هفته شهر چینی لودی (Loudi) در استان هونان (Hunan) یک پلتفرم بلاک چین برای ذخیره داده‌های املاک و مستغلات راه اندازی کرده است که به شهروندان اجازه می‌دهد هنگام ارسال مدارک به ادارات دولتی، مالیات و املاک محلی از فرآیندهای بوروکراتیک اجتناب کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.