ساخت ریگ استخراج اتریوم ( Ethereum Mining Rig )

یکی از روش‌های کسب درآمد از رمز ارزها استخراج و یا اصطلاحا ماین آن ها می‌باشد، اتریوم دومین ارز رمزنگاری شده از لحاظ حجم سرمایه بازاری است و به سبب استخراج سودآور آن، افراد زیادی سعی می‌کنند تا با ساختن یک سیستم ماینینگ قوی، اقدام به استخراج اتر کنند. در این مقاله هر آنچه که شما برای ساختن یک ریگ ماینینگ اتریوم نیاز دارید، به زبان ساده توضیح داده شده است.

0 1,535
ریگ استخراج اتریوم

اگر تا به حال کمی درباره‌‌‌‌ی چگونگی سرهم کردن ریگ استخراج اتریوم متعلق به خود کنجکاو بوده‌‌اید، به مقاله‌‌ی مناسبی مراجعه کرده‌‌اید! در این راهنما، تمام نکاتی را که باید درباره‌‌ی ساخت اولین ریگ ماینینگ GPU (واحد پردازش گرافیکی) واقعی خود بدانید، به شما خواهیم آموخت.

در پایان این مقاله، شما باید تمام دانش موردنیاز برای ساخت ریگ استخراج متعلق به خود و شروع استخراج اتریوم را داشته باشید.

همچون همیشه، مطالب زیادی وجود دارند که در اینجا باید به آنها پرداخته شود.

( اگر با مفهوم استخراج اتریوم از قبل آشنا هستید، می‌‌توانید به قسمت ‘یک ریگ ماینینگ اتریوم چیست؟’ مراجعه کنید ).

فهرست

استخراج اتریوم چیست؟

پیش از آن که آموزش چگونگی ساخت یک ریگ استخراج را شروع نمایم، درک منظور ما در هنگام صحبت از استخراج اتریوم مهم است.

اتریوم، شبکه‌‌ی زیربنای ارز رمزنگاری ‌‌شده‌‌ مبتنی بر بلاکچین اتر ( Ether ) است. یک بلاکچین، مشابه بایگانی‌‌ معاملات یک بانک است. البته شما باید برای صحیح و به روز نگه داشتن این بایگانی از معاملات، به بانک خود اعتماد نمایید. با استفاده از ارز رمز ها، لازم نیست که به یک نهاد واحد اعتماد کنید. شما به سادگی به کد متن‌‌باز و به دقت بازبینی‌‌شده اعتماد می‌‌کنید. این که اولین ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین، دقیقا پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ ایجاد شد، اتفاقی نیست!

به منظور حصول اطمینان از این که هیچ فردی، سیستم را فریب نمی‌‌دهد و تمام افراد، کوین‌‌های اتر خود را تنها یک بار خرج می‌‌کنند، سیستم‌‌های رایانه‌‌ای ویژه، شبکه را ایمن می‌‌سازند. این سیستم‌‌ها، به عنوان استخراج کنندگان یا ماینر ها شناخته می‌‌شوند. هنگامی که شما یک معامله را در شبکه‌‌ی اتریوم منتشر می‌‌کنید، استخراج کنندگان بررسی می‌‌کنند که قوانین شبکه رعایت می‌‌شوند و آدرس ارسال، تعداد کوین‌‌های ETH (اتریوم) لازم برای ایجاد معامله را دارد.

سپس، استخراج کنندگان‌‌، معاملات را در بلاک ها گروه‌‌بندی می‌‌کنند. به منظور افزودن یک بلاک جدید به شبکه، استخراج کنندگان‌‌ باید یک زنجیره از کاراکترها را حدس بزنند که برای بلاک، یکتا باشد. این زنجیره از کاراکترها به عنوان “هش” بلاک شناخته می‌‌شود. هر بلاک، شامل هش بلاک قبل می‌‌باشد، مانند هش جدیدی که نیاز است توسط استخراج کنندگان‌‌ حدس زده شود. ماینر ها با دارا بودن هش بلاک قبل می‌‌توانند بررسی نمایند که معامله‌‌‌‌ی موجود در یک بلاک خاص، واقعا پس از معاملاتی که فرضا پیش از آن بلاک انجام شده‌‌اند آمده است. این توالی (یا زنجیره) از بلاک‌‌ها، به عنوان بلاکچین شناخته می‌‌شود.

به محض آن که یکی از ماینر های شبکه، هش بلاکی را که در حال تلاش برای اضافه کردن آن هستند حدس بزند، آن بلاک به بلاکچین اضافه می‌‌گردد. این فرآیند حدس زدن، ” اثبات کار” نامیده می‌‌شود. این ویژگی، مهم‌‌ترین ویژگی امنیتی برجسته ارزهای رمزنگاری ‌‌شده‌‌ مبتنی بر بلاکچین می‌‌باشد. آیا مایلید که در این باره بیشتر بدانید؟ راهنمای استخراج اتریوم را در اینجا بخوانید.

پاداش های بلاک و کارمزدهای استخراج

در هر حال، چرا باید مایل به استخراج اتریوم باشید؟ مطمئنا تمام افراد، همه‌‌ی آن پول های برق و سیستم‌‌های رایانه‌‌ای را برای ایمن ساختن شبکه از روی مهربانی خرج نمی‌‌کنند!؟

پاسخ، ساده است. همه‌‌ چیز به پول باز می‌‌گردد.

هنگامی که یک ماینر، مؤفق به افزودن یک بلاک به بلاک چین می‌‌شود، چیزی به نام پاداش بلاک دریافت می‌‌کند. همچنین وی می‌‌تواند تمام کارمزد های تراکنش هایی را که به بلاکچین افزوده است، برای خود بردارد. هر زمان که شما موفق به افزودن یک بلاک به زنجیره می‌‌شوید، به دست آوردن کوین‌‌های ETH، یک محرک مالی قوی برای استخراج کنندگان‌‌ به منظور استخراج در بلاکچین اتریوم ایجاد می‌‌کند.

یک ریگ استخراج اتریوم ( Ethereum Mining Rig ) چیست؟

شما می‌‌توانید اتریوم را در یک رایانه گیمینگ معمولی، به طور واقعی استخراج کنید. با این وجود، به منظور هر چه کارآمدتر نمودن استخراج، می‌‌توانید دستگاهی بسازید که تنها هدف آن، استخراج اتریوم باشد. این کار، کمی زمان می‌‌برد و به خصوص، کم‌‌هزینه هم نیست، ولی این امر، به آن معناست که شما در حال استخراج اتریوم به صورت بسیار کارآمدتری نسبت به استفاده از تنها یک سیستم کامپیوتری استاندارد هستید.

یک ریگ ماینینگ اتریوم سیستم‌‌های رایانه‌‌ای چند منظوره‌‌ای هستند که به منظور استخراج اتریوم ( یا ارزهای رمزنگاری ‌‌شده‌‌ دیگر )، طراحی و ساخته شده‌‌اند.

ریگ ماینینگ اتریوم GTX 1060 8 GPU
ریگ ماینینگ اتریوم GTX 1060 8 GPU

مهم‌‌ترین اجزای یک ریگ ماینینگ اتریوم، واحد منبع تغذیه و خود GPU ها هستند. GPU ، مخفف واحد پردازش گرافیکی می‌‌باشد. GPU ها، ابزارهایی هستند که به رایانه‌‌های گیمینگ پیشرفته، توانایی اجرای گرافیک‌‌های فوق‌‌العاده‌‌ی بازی‌‌های رایانه‌‌ای مدرن را ارائه می‌‌دهند. همچنین، آنها برای زدن حدس‌‌های بسیار در هش‌‌های بلاک‌‌های اتریوم در کوتاه‌‌ترین زمان ممکن، عالی هستند. ریگ های استخراج اتریوم، معمولا حداقل دو عدد از این GPU ها را دارا هستند. با این وجود، آنها می‌‌توانند GPU های بسیار بیشتری را در خود جای دهند. تصمیم شما درباره‌‌ی اینکه چه تعداد GPU فراهم کنید، بستگی به بودجه‌‌ی شما برای ساخت ریگ ماینینگ دارد. البته هر چه GPU بیشتری داشته باشید، منبع تغذیه باید به همان اندازه بزرگتر ( و گران‌‌قیمت‌‌تر ) باشد. علاوه بر این، برای راه‌‌اندازی کل واحد، نیاز به قطعات اضافی بسیار بیشتری خواهید داشت.

برای ساخت یک ریگ ماینینگ ( استخراج ) به چه چیزی نیاز خواهید داشت؟

پیش از آن که شروع به شرح چگونگی ساخت یک ریگ ماینینگ نماییم، تمام چیزهایی که نیاز خواهید داشت را به شما نشان خواهم داد. تجهیزات، بسته به قطعاتی که شما استفاده خواهید نمود کمی تغییر خواهند یافت. به منظور ساخت اولین ریگ ماینینگ اتریوم خود، به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

Ethereum Mining Rig Hardware

سخت‌‌افزار استخراج اتریوم

Ethereum Mining Rig Software

نرم‌‌افزار استخراج اتریوم

Ethereum Mining Rig Materials

مواد اولیه برای ساخت ریگ

سخت افزار استخراج اتریوم

GPU های مختلف بسیاری وجود دارند که شما می‌‌توانید در هنگام سر هم کردن ریگ ماینینگ اتریوم متعلق به خود از بین آنها انتخاب نمایید. محبوب‌‌ترین تولیدکنند‌‌گان، AMD ( ای‌‌ام‌‌دی ) و NVIDIA ( انویدیا ) هستند.

هر مدل GPU برای استخراج اتریوم نتیجه‌‌بخش خواهد بود. با این وجود، ما به طور ویژه‌‌ای یکی از قطعات سخت‌‌افزاری زیر را برای ریگ شما توصیه می‌‌کنیم:

 • GeForce GTX 1070 NVIDIA
 • Radeon RX 580 AMD
 • GeForce GTX 1060 NVIDIA
 • Radeon RX Vega 56 AMD
 • NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti
 • NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti

نرم افزار استخراج اتریوم

مانند انتخاب‌‌های موجود برای سخت افزار استخراج، هیچ محدودیتی در گزینه‌‌های نرم افزاری موجود برای استخراج اتریوم روی آن وجود ندارد. به هر حال، این راهنما واقعا درباره‌‌ی انتخاب بهترین نرم‌‌افزار استخراج موجود نیست. بنابراین، به طور خلاصه به این موضوع خواهیم پرداخت.

اگر در درک منظور ما از نرم افزار استخراج تردید دارید، باید بیان کنیم که این نرم‌‌افزار، اساسا یک برنامه است که ریگ استخراج اتریوم شما را به شبکه اتریوم متصل می‌‌سازد.

هشدار! دانلود نرم‌‌افزار استخراج می‌‌تواند یک بازی خطرناک باشد. نمونه‌‌های بسیاری از نرم‌‌افزارهای مخرب وجود دارند که به بسته‌‌های نرم‌‌افزار استخراج ضمیمه شده‌‌اند. چنین برنامه‌‌هایی می‌‌توانند هر اتری که قادر به دست‌‌یافتن به آن از طریق استخراج هستید را سرقت نمایند. بنابراین، ما به شما در این مورد هشدار می‌‌دهیم!

برخی از بهترین نرم‌‌افزار‌‌های استخراج برای ریگ های ماینینگ اختصاصی عبارتند از:

 • EthOS
 • Claymore
 • Geth

تجهیزات ریگ ماینینگ

پیش از آن که شروع به ساخت ریگ استخراج خود نمایید، بررسی نمایید که تمام قطعات و ابزارهای زیر را دارید. کل فرآیند مونتاژ نباید بیشتر از یک ساعت زمان ببرد. بنابراین، اگر شما بتوانید تمام موارد مورد نیاز خود را پیش از این که شروع به ساخت نمایید داشته باشید، آماده خواهید بود و در زمان بسیارکوتاهی شروع به کار خواهید نمود.

برای ساخت ریگ استخراج خود به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • قطعه‌‌های آلومینیوم زاویه‌‌دار (۵۲۴”,۸۱۴”)
 • بلوک های چوبی (۳×۱”x1”)
 • واحد منبع تغذیه قادر به راه‌‌اندازی تمام قطعات
 • مادربرد

Ethereum Mining Rig Motherboard

 • کابل‌‌های برق
 • RAM
 • واحد پردازش مرکزی ( CPU )
 • فن خنک کننده
 • تقویت کننده های الکتریکی

Ethereum Mining Rig Powered Risers

 • GPU ها (در ادامه در این باره بیشتر خواهیم گفت)

Ethereum Mining Rig GPU

 • مته برقی
 • پیچ های شیاربند خودکار
 • پیچ‌‌گوشتی
 • بست های پلاستیکی
 • کلید برق
 • فلش USB دارای فضای خالی
 • رایانه
 • مانیتور رایانه
 • کابل اینترنت

چگونه بدنه و قاب ریگ استخراج خود را بسازید؟

 1. ابتدا، شما باید آلومینیوم زاویه دار “۱۴ را برای ایجاد دو مربع به هم پیچ کنید. برای این منظور، از مته‌‌ و پیچ های شیاربند خودکار خود استفاده خواهید نمود.
 2. سپس، شما دو مربع آلومینیومی را با استفاده از قطعه‌‌های آلومینیوم بلندتر به هم وصل می‌‌کنید. مجددا، از مته و پیچ‌‌ها برای حصول اطمینان از این که همه‌‌ی اتصالات خوب و محکم هستند استفاده نمایید. اکنون باید یک بدنه‌‌ی محکم داشته باشید که به شکل یک مکعب است.
 3. حال، شما باید از آخرین قطعه‌‌ی آلومینیوم بلندتر به عنوان یک میله‌‌ی افقی برای نگه‌‌داشتن GPU ها در جای خود استفاده نمایید.این میله‌‌ی افقی باید با فاصله ای حدود “۴-۳ از لبه‌‌ی بدنه‌‌ی ریگ ماینینگ شما به داخل وصل شود.
 4. مرحله‌‌ی بعد، افزودن بلاک‌‌های چوبی به زیر بدنه (در طرف مقابل جایی که میله‌‌ی افقی شما قرار دارد) می‌‌باشد.
 5. با استفاده از مادربرد خود به عنوان یک راهنما برای این که بلاک‌‌ها را در کجا باید قرار دهید، ۳ بلاک چوبی اضافه نمایید.
 6. مادربرد باید به خوبی در داخل بدنه نصب گردد. بنابراین، یک بلاک را نزدیک به لبه‌‌ی بدنه و بلاک دوم را در جایی که لبه‌‌ی مقابل مادربرد در آنجا قرار خواهد گرفت اضافه کنید. بلاک سوم باید در وسط این دو بلاک قرار گیرد.

ساخت رایانه استخراج

 1. اکنون که بدنه آماده است، شما نیاز به افزودن خود مادربرد دارید. این بار از پیچ‌‌گوشتی و پیچ‌‌های شیاربند خودکار استفاده کنید. این کار باید مانع از آسیب زدن شما به مادربرد در هنگام قرار دادن آن در جای خود شود.
 2. سپس، نیاز به افزودن CPU به مادربرد دارید.
 3. CPU را به دقت از روکش محافظی که CPU را در داخل آن خریده‌‌اید، خارج کنید و آن را به آرامی در محفظه‌‌ی CPU روی مادربرد خود قرار دهید. لمس نکردن مادربرد یا پایه‌‌ی CPU مهم است. چربی انگشتان شما می‌‌تواند به این قطعات حساس آسیب برساند.
 4. به محض آن که CPU در جای خود قرار گرفت، آن را با پوشش روی مادربرد قفل کنید.
 5. قطعه‌‌ی بعدی برای افزودن، خنک‌‌کننده‌‌ی CPU است. این قطعه را در بالای CPU قرار دهید و رابط ۴ پین که در کنار خود CPU قرار دارد را به برق وصل کنید.
 6. پس از انجام این کار، زمان اضافه کردن RAM به ریگ ماینینگ است.
 7. رم را بردارید و آن را در مکان مربوطه روی مادربرد قرار دهید. باید کاملا واضح باشد که رم در کجا قرار می‌‌گیرد. با این وجود، اگر این گونه نیست، راهنمای کاربر مادربرد را بررسی کنید. ممکن است جا افتادن صحیح رم در جای خود نیاز به کمی فشار داشته باشد.

افزودن واحد منبع تغذیه

 1. اکنون شما باید واحد منبع تغذیه‌‌ خود را اضافه کنید.
 2. واحد منبع تغذیه را در بدنه در کنار مادربرد قرار دهید. باید یک شیار ۲۴ پین (ورودی برق اصلی) و شیار ۸ پین (برای CPU) روی مادربرد وجود داشته باشد.
 3. از کابل‌‌های برق خود برای اتصال مادربرد به واحد منبع تغذیه استفاده کنید.

۲. مرحله‌‌ی بعد، افزودن تقویت کننده های الکتریکی است. این تقویت کننده ها (Risers)، برای اتصال مادربرد به GPUها به کار می‌‌روند.

۱. ار آنجایی که این تقویت کننده ها، تقویت کننده های الکتریکی هستند، نیازمند اتصال به واحد منبع تغذیه نیز هستند. از کابل‌‌های برق بیشتری برای اتصال این تقویت کننده ها به واحد منبع تغذیه استفاده کنید.

۲. روی تقویت کننده های الکتریکی شما باید یک کابل USB که به یک تراشه منتهی می‌‌شود وجود داشته باشد. این تراشه‌‌ها باید در مکان مربوطه (شیارهای PCI-E) روی مادربرد متصل شوند. مجددا اگر از اینکه این تراشه‌‌ها در کجا باید اضافه شوند مطمئن نیستید، از راهنمای تولیدکننده برای یافتن این مکان‌‌های مربوطه استفاده کنید.

افزودن GPU ها

اکنون، زمان آن است که مهمترین قطعه‌‌ی ریگ ماینینگ ارز رمزنگاری ‌شده‌‌ خود، یعنی GPU ها، را اضافه نمایید. شما باید هر GPU را بردارید و هر کدام از تقویت کننده های الکتریکی را در داخل آنها وصل کنید. روی هر GPU یک شیار خواهد بود که تقویت کننده به خوبی در آن نصب می‌‌گردد.

 

ریگ استخراج اتریوم

سپس، هر GPU را به واحد منبع تغذیه متصل کنید. برای انجام این کار از کابل‌‌های برق بیشتری استفاده کنید. باید چند سوراخ کابل ۸ پین نزدیک بالای هر GPU برای کابل‌‌های شما وجود داشته باشد. مراقب باشید که از قرار گرفتن تمام کابل‌‌ها در داخل بدنه اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت، ریگ ماینینگ شما نامرتب به نظر خواهد رسید!

پس از انجام این کار، شما باید GPU ها را در بدنه وصل کنید. تاکنون، بدنه‌‌ی شما باید با وجود قطعات، نسبتا آشفته به نظر برسد. بنابراین، ما می‌‌خواهیم که GPU ها را در فضای بالای بدنه اضافه کنیم. شما می‌‌توانید از بست‌‌های زیپی برای وصل کردن GPUهای خود روی قطعه‌‌های آلومینیم افقی بالای بدنه استفاده کنید. آنها را خیلی نزدیک به هم قرار ندهید. سعی کنید که آن ها را با حدود “۶ فاصله از یکدیگر قرار دهید.

آخرین قطعه برای افزودن، کلید برق است. کلید برق را به مادربرد وصل کنید.

مراقبت از نرم ‌‌افزار

نرم‌‌افزار استخراج اتریومی را که می‌‌خواهید استفاده کنید روی کامپیوتر خود دانلود کنید و آن را به فلش USB خود اضافه کنید. ما در این مثال، از ethOS استفاده می‌‌کنیم.

Ethereum Mining Rig ethOS Mining OS

فلش USB را به درایو USB روی مادربرد و کابل اینترنت را به سوکت کابل اینترنت روی مادربرد وصل کنید. انتهای دیگر را به روتر اینترنت خود وصل کنید. مانیتور را به برق وصل کنید و آن را نیز به مادربرد متصل کنید.

اکنون شما آماده‌‌اید که کل ریگ ماینینگ را راه‌‌اندازی کنید!

تقویت کردن ریگ ماینینگ GPU شما

منبع تغذیه را روشن کنید و از کلید برق خود برای روشن کردن مادربرد استفاده کنید. اگر همه‌‌ی موارد را به درستی وصل کرده باشید، فن‌‌های GPU باید شروع به چرخش کنند و شما باید ببینید که نرم افزار شروع به اجرا روی مانیتور می‌‌کند. اگر در حال استفاده از ethOS هستید، باید ” show miner ” را تایپ کنید و باید متون بسیاری را ببینید که در حال پر کردن صفحه‌‌‌‌ی نمایش هستند. اگر این متون را می‌‌بینید، شما هم‌‌اکنون در حال استخراج اتر روی اتریوم هستید!

این که استخراج یک بلاک اتریوم چقدر زمان می‌‌برد، بستگی به تعداد و قدرت واحدهای GPU شما خواهد داشت. تمام کاری که اکنون باید انجام دهید این است که سخت نگیرید، استراحت کنید و منتظر شوید که پول شما ظاهر شود!

ریگ خود را آراسته کنید

متأسفانه، راهنمای بالا، تنها اصول اولیه است. احتمالا در این مرحله، ریگ ماینینگ شما نسبتا زشت به نظر خواهد رسید.

خوشبختانه، ما چند نکته و ترفند داریم که شما می‌‌توانید برای عالی نمودن ریگ ماینینگ ارز رمزنگاری ‌‌شده‌‌ خود به کار ببرید!

از قطعه‌‌های آلومینیوم رنگی استفاده نمایید

شما می‌‌توانستید به جای استفاده از قطعه‌‌های آلومینیوم صنعتی که طبیعی به نظر می‌‌رسند، کمی بیشتر سرمایه ‌‌‌‌گذاری نمایید و چند قطعه‌‌ی آلومینیوم رنگی مرغوب تهیه کنید. اگر جستجو نمایید، چند نازک‌‌کاری فلزی خیلی خوب خواهید یافت. همچنین، قطعه‌‌های آلومینیوم زاویه‌‌دار سیاه، نسبتا معمول هستند و البته، سیاه با هر رنگی ست می‌‌شود!

GPU ها غالبا روی خود رنگ‌‌آمیزی دارند و به خودی خود، نسبتا خیلی خوب به نظر می‌‌رسند. شما می‌‌توانستید رنگ بدنه‌‌ی خود را با رنگ جزئیات روی خود GPU هماهنگ کنید. برای مثال، GPU های NVIDIA، غالبا یک رنگ سبز لیمویی غیرمعمول و سیاه هستند. استفاده از قطعه‌‌های آلومینیوم سبز لیمویی عمودی و قطعات افقی سیاه، مطمئنا به ریگ ماینینگ اتریوم شما یک ظاهر نهایی شیک هدیه خواهد کرد!

بدنه‌‌ی ریگ ماینینگ را ببندید و آن را بیارایید

یک گزینه برای عالی نمودن ریگ ماینینگ خود، افزودن ورقه‌‌هایی از چند جنس برای محصور کردن کل واحد می‌‌باشد. در هر حال، در هنگام انجام این کار مراقب باشید. در مثال بالا، ما ریگ ماینینگ خود را به گونه‌‌ای طراحی کردیم که علیرغم زحمت کم تا جای ممکن کاربردی باشد. اگر تصمیم به افزودن ورقه‌‌ها برای محصور کردن واحد دارید، شما در حال محدود کردن جریان هوا هستید. این مسئله مهم است، زیرا یک GPU که دائما به صورت ۲۴ ساعته در حال کار کردن است، بسیار داغ خواهد شد!

اگر مایل به محصور نمودن ریگ استخراج خود هستید، اطمینان حاصل کنید که برای از بین بردن تمام آن هوای داغ، حداقل یک فن اضافه می‌‌نمایید. اگر این کار را انجام ندهید، واحدهای GPU شما بسیار بیشتر احتمال دارد که به سرعت فرسوده شوند. اگر در افزودن فن‌‌ها به ریگ خود مطمئن هستید، همه نوعی از جنس‌‌های خیلی خوب وجود دارند که می‌‌توانید برای محصور کردن واحد استفاده کنید. اگر مایل نیستید که داخل واحد را ببینید، می‌‌توانید از آلومینیوم رنگی یکسان یا متفاوتی استفاده کنید. از سوی دیگر، شما می‌‌توانید چند جنس شفاف یا نیمه‌‌شفاف مانند پرپلکس (Perspex) فراهم کنید.

سپس، شما می‌‌توانید بیرون ریگ را با استفاده از رنگ‌‌ها یا افزودن برچسب های پلفترم های رمزنگاری شده‌‌ موردعلاقه‌‌ی خود بیارایید. یافتن همه نوعی از برچسب‌‌های اتریوم به صورت آنلاین برای استفاده روی ریگ ماینینگ GPU شما مشکل نخواهد بود!

آزمودن شیوه‌‌های مختلف برای اتصال GPU‌‌ های خود

در مثال بالا، از بست‌‌های زیپی برای اتصال GPU ها استفاده نمودیم. این کار به منظور بسیارسریع و آسان ساختن جایگزین نمودن GPU ها در صورت فرسوده شدن آنها یا تنها مایل بودن شما به ارتقاء آنها انجام گرفت. متأسفانه، بست‌‌های زیپی به همان اندازه که مناسب هستند، واقعا خیلی خوب به نظر نمی‌‌رسند!

اگر ظاهر ریگ ماینینگ اتریوم شما واقعا برایتان مهم است، می‌‌توانستید از چیزی استفاده کنید که کمی بیشتر ماندگار باشد.

شما می‌‌توانستید ایجاد یک سوراخ با مته در بدنه‌‌‌‌ی ریگ ماینینگ و ضمیمه کردن یک بست برای پنهان نمودن GPUها را امتحان کنید. این کار، همه چیز را در داخل خود بدنه نگه خواهد داشت و موجب می‌‌گردد که کل واحد، کمی بیشتر حرفه‌‌ای به نظر برسد.

افزودن چراغ‌‌

اگر درباره‌‌ی بهره ‌‌وری ریگ ماینینگ اتریوم خود خیلی نگران نیستید، همواره می‌‌توانید از مقداری از برق اضافی‌‌ای که منبع تغذیه‌‌ی شما می‌‌تواند تولید نماید برای افزودن چند چراغ شیک استفاده نمایید. ممکن است شما واقعا درباره‌‌ی چراغ‌‌ها هیجان زده شوید. برای ایده گرفتن، تنها به چند رایانه‌‌ی گیمینگ پیشرفته‌‌ی سفارشی نگاه کنید. اگرچه چراغ‌‌ها واقعا هیچ قابلیتی به واحد اضافه نخواهند کرد، اما موجب خواهند شد که یک ریگ ماینینگ به گونه‌‌ای به نظر برسد که گویی متعلق به آینده‌‌‌‌ای نه چندان دور است!

ریگ استخراج اتریوم

افزودن یک مانیتور به سیستم استخراج

راهی دیگر برای عالی نمودن ماینر اتریوم خود، افزودن یک مانیتور به آن است. این کار، امکان پیگیری نمودن سیستمتان خود را بدون نیاز به سیم‌‌های اضافی یا استفاده از مانیتور متعلق به کامپیوتر شما فراهم می‌‌کند.

شما می‌‌توانید یک ماینتور LCD کوچک برای بدنه مهیا کنید و آن را با همان منبع تغذیه‌‌‌‌ GPU های خود (اگر یک منبع تغذیه‌‌ی به اندازه‌‌ی کافی بزرگ می‌‌باشد) راه‌‌اندازی کنید. سپس، شما می‌‌توانید انتخاب کنید که کل واحد را محصور کنید یا آن را باز بگذارید. افزودن یک مانیتور به ریگ ماینینگ GPU شما، نه تنها موجب خواهد گشت که آن خیلی خوب به نظر برسد، بلکه این کار، به این معنا نیز خواهد بود که شما می‌‌توانید از آن در یک محدوده‌‌ی کوچکتر از خانه یا دفتر خود استفاده کنید!

جمع بندی

این مقاله، راهنمای ما درباره‌‌ی ساخت یک ریگ ماینینگ بود. اگرچه ممکن است که ریگ های استخراج فناوری بسیار پیشرفته‌‌ای به نظر برسند، اما راه‌‌اندازی آنها واقعا آنچنان دشوار نیست!

به هر حال، چند نکته‌‌ی دیگر وجود دارد که باید پیش از به پایان رساندن این راهنما به آنها اشاره کنیم. ممکن است فکر کنید که گران‌‌قیمت ‌‌ترین بخش استخراج ارز های دیجیتال، قیمت بخش‌‌هایی است که برای ساخت ریگ ماینینگ خود استفاده می‌‌کنید. با این وجود، در اشتباه هستید! هزینه برق، سودهای شما را به طور جدی‌‌ هدر خواهد داد.

همچنین، خرید GPU های دست دوم برای ریگ ماینینگ خود ارزش ندارد. ممکن است آنها به طور آشکار، مقداری پول برای شما ذخیره کنند، اما بعید است که به اندازه‌‌ی GPU های جدید به طور کارآمدی کار کنند و طول عمر آنها بسیار کم‌‌تر خواهد بود!

خوشبختانه، با نکاتی که در این مقاله به شما ارائه نمودیم، اکنون برای شروع ساخت اولین ریگ استخراج اتریوم خود آماده‌‌اید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.