ساخت رمز ارز ایرانی لازم است

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت بانک مرکزی در حال بررسی رمز ارزها است و ما سعی داریم با طراحی رمز ارز ملی چسبندگی به نوع معاملات خود را به دست آوریم چرا که رمز ارز ملی می تواند کمک شایانی به سلامت اقتصاد کشور کند که البته باید جمع بندی اصولی و دقیقی برای ورود رمز ارزها به کشور داشته باشیم.

1 51

ساخت رمز ارز ایرانی لازم است ! دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت بانک مرکزی در حال بررسی رمز ارزها است و ما سعی داریم با طراحی رمز ارز ملی چسبندگی به نوع معاملات خود را به دست آوریم چرا که رمز ارز ملی می تواند کمک شایانی به سلامت اقتصاد کشور کند که البته باید جمع بندی اصولی و دقیقی برای ورود رمز ارزها به کشور داشته باشیم.

سید ابوالحسن فیروز آبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در این باره گفت:

پس از برهه زمانی متداول پول کاغذی رواج بسیاری در جهان داشت و امروزه نیز با توجه به بستر فضای مجازی و گستردگی آن در جوامع مختلف، ارز دیجیتال نمود زیادی پیدا کرده است ، که البته حاکمیت ‎ها در تلاش هستند استفاده از این رمزارزها را از یکدیگر مخفی کرده و معاملات خود را پنهانی انجام دهند. درواقع استفاده از رمز ارزها امروزه برای کسانی مورد قبول است که معاملات خود را مخفیانه انجام می‌دهند..

وی همچنین اضافه کرد :

برای استفاده از رمزارزها در کشور ، ما توانستیم ماینینگ را با شرایطی از قبیل تولید برق ارزی کشور با تبعیت از قیمت صادراتی آزاد کنیم و الان نیز بانک مرکزی در حال بررسی تمام امور اقتصادی و مالی بحث رمز ارز در کشور است.

او همچنین تاکید کرد:

استفاده و تزریق رمزارز به بازار اقتصاد ایران ، باید به‌ صورت هدایت شده و کنترل شده باشد ، به همین منظور نیز بانک مرکزی بررسی آن را بر عهده گرفته است. ما سعی داریم با طراحی رمز ارز ملی چسبندگی به نوع معاملات خود را بدست آوریم ، چراکه رمزارز ملی می ‌تواند کمک شایانی به سلامت اقتصاد کشور کند ، که البته باید جمع ‌بندی اصولی و دقیقی برای ورود رمزارزها به کشور داشته باشیم..

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] ساخت رمز ارز ایرانی لازم است اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]