زمان خرید بیت کوین دوباره فرا رسیده است

تحلیل‌گران شرکت Adamant Capital با انتشار گزارشی اعلام کرده‌اند که معتقدند زمان خرید مجدد بیت کوین فرا رسیده است. آن‌ها با تحلیل و بررسی شرایط فعلی بازار و خروج سرمایه‌گذاران خرد از این حوزه اثبات کرده‌اند که مقطع کنونی موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری در بیت کوین است.

0 136

نویسندگان گزارش جدید شرکت Adamant Capital باور دارند که حالا یعنی درست پیش از شروع دوباره‌ی بازار گاوی زمان خرید مجدد بیت کوین است. Adamant Capital در گذشته دو بار در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ با اشاره به این که بیت کوین آن‌قدرها که باید جدی گرفته نمی‌شود، گزارشاتی در این باره منتشر کرده بود.

نویسندگان این گزارش می‌گویند:

حالا که قیمت بیت کوین ۷۵ درصد از سقف تاریخی خود در سال ۲۰۱۷ پایین‌تر آمده، باور داریم که بازار خرسی فعلی می‌تواند فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری باشد

Adamant Capital انتظار دارد بیت کوین در طول این دوره در محدوده‌ی قیمت ۳۰۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار معامله شود. به‌علاوه، در این گزارش آمده که در ماه نوامبر ۲۰۱۸ اتفاقی مهمی افتاد که باعث شد بخش زیادی از سرمایه‌گذاران خرد از بازار خارج شوند و قیمت بیت کوین ۴۸ درصد افت پیدا کند.

سود و زیان تحقق‌نیافته‌ی نسبی شاخص مهمی است که تحلیل‌گران Adamant Capital از آن استفاده می‌کنند. در این گزارش هم ذکر شده که تغییر روند بازار بر اساس همین معیار قابل مشاهده است.

گزارش مذکور می‌گوید صعود اخیر قیمت بیت کوین از ۴۰۰۰ به ۵۰۰۰ دلار باعث بهبود سود و زیان تحقق‌نیافته‌ی کسانی شده که دارایی‌های خود را حفظ کرده بودند. در نتیجه حالا چشم‌انداز خوبی پیش روی بازار این رمز ارز قرار گرفته است.

محتکران خرد رفته‌اند

گزارش Adamant Capital متذکر می‌شود که خروج سرمایه‌گذاران خرد از بازار بیت کوین در چند مرحله اتفاق افتاده است. در این گزارش از چندین واقعیت اطلاعاتی برای اثبات این مدعا استفاده شده است.

طبق گفته‌های این گزارش، اطلاعات سرویس Google Trends عدم علاقه و اشتیاق سرمایه‌گذاران خرد به این رمز ارز را تایید می‌کند، چرا که میزان جستجوها مثل ماه مارس ۲۰۱۷، یعنی زمانی که قیمت بیت کوین حدود ۱۵۰۰ دلار بود، تا حد زیادی کاهش یافته است.

علاوه بر این، در گزارش Adamant Capital نوشته شده است که پایین آمدن میزان نوسانات بیت کوین در این اواخر نشانه‌ای مبنی بر تمایل کمتر سرمایه‌گذاران خرد به این بازار است.

نویسندگان گزارش می‌گویند:

شدت بالای نوسانات قیمت بیت کوین می‌تواند حاکی از فعالیت زیاد سرمایه‌گذاران خرد، و کاهش شدت نوسانات حاکی از تثبیت، آرامش و انباشتگی بازار باشد

بازگشت حافظان

Adamant Capital در گزارش خود به رفتار حافظان بلند مدت بیت کوین هم اشاره کرده است. این سرمایه‌گذاران که مدت‌هاست به دارایی خود دست نزده‌اند در دنیای رمزارزها با نام هودلر (Holder) شناخته می‌شوند. می‌گویند آن‌ها بیشترین تاثیر را روی قیمت بیت کوین می‌گذارند.

رفتارهای حافظان بلند مدت را می‌توان با کمک اطلاعات عمومی بلاک چین مورد تحلیل و بررسی قرار داد.

طبق گزارش Adamant Capital، سرمایه‌گذاران بلند مدت بیت کوین در سه سه‌ماهه نخست ۲۰۱۸ با این امید بر دارایی‌های خود اضافه کردند که افت قیمت متوقف شود و نهایتا شاهد بازگشت روند باشیم.

در بخشی از این گزارش آمده است: «همه چیز در ماه نوامبر ۲۰۱۸ تغییر کرد. وقتی قیمت به زیر ۶۰۰۰ دلار رسید، حافظان ترسیدند و کوین‌های خود را فروختند. از ۱۴ تا ۱۶ نوامبر بیش از ۷۰ هزار روز بیت کوینی نابود شد که از ۲۳ فوریه‌ی همان سال به بعد بزرگ‌ترین اتفاقی بود که برای بیت کوین‌های قدیمی رخ داد.»

نابودی روزهای بیت کوینی معیاری برای اندازه‌گیری حجم تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین است که از ضرب تعداد بیت کوین‌های ارسالی در تعداد روزهایی به دست می‌آید که بیت کوین‌ها ثابت نگه داشته شده‌اند.

گزارش مذکور یادآور می‌شود:

قطعا بسیاری از سرمایه‌گذاران حقوقی در انتهای سال ۲۰۱۸ دچار تردید شدند، و ما این نکته را از گفتگو با کارگزاری‌ها و بانک‌های سرمایه گذاری متوجه شدیم.

اوضاع بهبود یافته است

طبق گزارش Adamant Capital، وضعیت بازار در ابتدای سال ۲۰۱۹ کمی بهبود یافته و نشانه‌هایی از امید برای آینده‌ی آن دیده می‌شود.

این گزارش می‌گوید:

می‌توانیم ببینیم که ریزش ۸۴ درصدی سال ۲۰۱۸ از سقف تاریخی بیت کوین مشابه ریزش دوره‌های قبلی (ریزش ۹۲ درصدی سال ۲۰۱۱ و ریزش ۸۵ درصدی سال ۲۰۱۴-۲۰۱۵) بوده است. به عقیده‌ی ما، این تشابه با دوره‌های قبلی برای تایید نظریه‌ای که می‌گوید در حال حاضر فرصت خوبی برای خرید ایجاد شده کافی است.

از دیدگاه Adamant Capital، شرایط فعلی صرفا دنباله‌ای بر گذار تدریجی بیت کوین از سرپایینی‌های تند و پرنوسان به شرایط مطلوب و کم‌نوسان است.

در انتهای گزارش آمده است:

اگرچه بازار می‌تواند برای لمس مجدد کف‌های ماه نوامبر (یا حتی پایین‌تر) اقدام کند، ولی ما شدیداً باور داریم که قیمت فعلی بیت کوین در حال حاضر کمتر از آن چیزی است که این رمز ارز استحقاقش را دارد

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.