ریپل (XRP) به مایکروسافت در فضای ارز رمزها تبدیل می‌‌شود

پس از اعلام راه‌‌اندازی xRapid، کاربرد XRP افزایش پیدا کرده است. پس از اعلام این خبر، اخبار زیادی مبنی بر اعلام آمادگی چندین شرکت برای استفاده از سیستم پرداخت xRapid منتشر شد که از رمز ارزها برای تسهیل پرداخت‌‌های بین‌‌ مرزی استفاده می‌‌کنند. در این مورد ریپل ادعا می‌‌کند که بانک‌‌ها مشتریان آینده xRapid خواهند بود.

0 78

یک بحث بسیار طولانی در جامعه ارزهای رمزنگاری‌‌ شده وجود داشته در مورد اینکه آیا XRP، ارز مربوط به ریپل، واقعا کاربردی است یا تنها پولی است که ریپل برای خالی نبودن عرصه در اختیار گرفته است. مخالفان این نظر از استفاده‌‌های گسترده‌‌ی XRP نام می‌‌برند و برخی‌‌ها هم موضع خود را در این زمین عوض می‌‌کنند.

فیلیپ نان (Philip Nunn) موسس شرکت Wealth Chain Capital یکی از این افراد است که در حال تغییر موضع خود در مورد ریپل است و موضع جدید خود را در توییتر اینطور توضیح می‌‌دهد:

من هیچ‌‌وقت حامی XRP ریپل نبوده‌‌ام. اما حالا آن‌‌ها در حال انجام اقدامات جدی هستند و  پرچم کریپتو را بالا می‌‌برند. آنها به مایکروسافت در دنیای کریپتو تبدیل خواهند شد.

افزایش استفاده از XRP در پی افزایش حمایت‌‌ها از آن

پس از اعلام راه‌‌اندازی xRapid در چند روز گذشته، کاربرد XRP  افزایش پیدا کرده است. پس از اعلام این خبر، اخبار زیادی مبنی بر اعلام آمادگی چندین شرکت برای استفاده از سیستم پرداخت xRapid منتشر شد که از رمز ارزها برای تسهیل پرداخت‌‌های بین‌‌ مرزی استفاده می‌‌کنند.

طی رویداد Swell ریپل در این هفته، برد گارلینگ‌‌هاوس (Brad Garlinghouse)، موسس ریپل، یک گام فراتر رفت و اعلام کرد که xRapid به زودی فعال خواهد شد. او افزود که Mercury FX، Cuallix و واحد اعتباری فدرال Catalyst سه مشتری اول برای استفاده از xRapid هستند.

ریپل بر خلاف اینکههیچ بانکی را در سیستم xRapid خود ثبت نکرده است، ادعا می‌‌کند که بانک‌‌ها مشتریان آینده xRapid خواهند بود. او مدعی‌‌ است که آنان به تدریج از استفاده از xCurrent که مبتنی بر بلاکچین است، در طی چند سال به به‌‌کارگیری xRapid روی می‌آورند.

آشیش بیرلا (Asheesh Birla) معاون ارشد ریپل در مصاحبه با CNBC درباره استفاده بانک‌‌ها از xRapid عنوان کرد که:

«بانک‌‌ها در سطح جهان جزو اولین استفاده‌‌کنندگان از محصول xRapid نخواهند بود اما موسسات مالی و تامین‌‌کنندگان پرداخت زیادی را شاهد هستیم که به سمت استفاده از این محصول می‌‌آیند. من فکر می‌‌کنم که بانک‌‌ها در بازارهای مشخص حرکت سریع‌‌تری به سمت استفاده از دارایی‌‌های دیجیتال خواهند داشت. این موضوع به مقررات و بازار محلی بستگی خواهد داشت. پیش‌‌بینی من این است که آن کشورهایی که برای دارایی‌‌های دیجیتال مقررات آینده‌‌نگری دارند، اولین استفاده‌‌کنندگان بانکی از این محصول خواهند بود».

قیمت XRP نشان‌‌دهنده‌‌ی افزایش استفاده از آن است

سرمایه‌‌گذاران در XRP امیدوارند که به‌‌کارگیری محصولات مبتنی بر XRP مانند xRapid، به افزایش حجم و نقدینگی دارایی‌‌های دیجیتال کمک کند و ارزش آن را بالا ببرد.

XRP در هفته‌‌های پس از اعلام xRapid سودهای زیادی به دست آورد و قبل از رسیدن به قیمت کنونی 0.53 دلار، از قیمت 0.25 دلار به 0.72 دلار رسید. افزایش قیمت، XRP را به رقابت مستقیم با اتریوم وارد کرده است و هردو ارز پس از بیت‌‌کوین جایگاه‌‌ خاصی پیدا کرده‌‌اند.

این احتمال می‌‌رود که استفاده‌‌ی مشتریان جدید از xRapid، به ویژه بانک‌‌ها، تاثیر مستقیمی بر قیمت XRP بگذارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.