ریزپرداخت‌‌ ها کلید ورود رمز ارز ها به زندگی روزمره

رمز ارز ها در چند سال گذشته به موضوع داغ روز تبدیل شده‌‌اند اما چیزی که از تبدیل شدن آنها از یک موضوع نظری به مقصدی برای سرمایه گذاری و استفاده در پرداخت های روزانه جلوگیری می‌‌کند، داشتن ضعف‌هایی در انجام ریزپرداخت ها یا پرداخت های خرد است. ریزپرداخت به این معنی است که ما بتوانیم به راحتی با ارزهای رمزنگاری شده، مبالغ بسیار اندک را انتقال دهیم و به وسیله آن‌ها کارهایی مانند خرید روزانه خود را انجام دهیم. در این مقاله به بررسی اهمیت ریزپرداخت ها در افزایش مقبولیت ارز رمز ها پرداخته شده است.

0 95

ریزپرداخت‌‌ (MicroPayment)

با درنظر گرفتن ارزش پیدا کردن غول شماره یک کریپتو در سال 2017 و رسیدن قیمت آن به 19.783، اگر بگوییم در بیت کوین سرمایه گذاری خوبی نشده است چندان درست نیست، اما این چیزی نبود که سازنده آن یعنی ساتوشی ناکاموتو می‌‌خواست. رویای ناکاموتو ساختن یک ارز جایگزین بود که بتواند از سیستم‌‌های پولی کنونی پیشی بگیرد.

برای تبدیل این رویا به واقعیت، رمز ارز ها می‌‌بایست برای شهروندان سراسر جهان در دسترس و قابل استفاده در زندگی روزمره باشند. با وجود آن همه پیشرفت و کار بیت کوین، اما هنوز شکاف قابل‌‌توجهی بین استفاده از آن برای سرمایه گذاران و عموم مردم وجود دارد. با این حال، سازمان‌‌های رمز ارزی وجود دارند که قصد برطرف کردن این شکاف را دارند و برخی از آن‌‌ها هم ریزپرداخت ‌‌ها را به عنوان سنگ‌‌ بنایی در ایجاد دسترسی گسترده به کیف پول‌‌های دیجیتال تحت نظر گرفته‌‌اند. اما آیا ریزپرداخت ها واقعا می‌‌توانند تفاوتی در توانمند ساختن استفاده‌‌کنندگان از ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کنند؟ آیا این می‌‌تواند رشد چشم‌‌گیری در بازار کریپتو به وجود بیاورد؟ و آیا آینده‌‌ای وجود خواهد داشت که در آن تراکنش‌‌های کریپتو به کاری روزمره در سراسر جهان تبدیل شوند؟

ساده شدن انجام پرداخت‌های کوچک

رمزارزها برای پرداخت‌‌های بسیار کوچک مناسب هستند. استفاده از کیف پول‌‌های الکترونیکی برای مشتریانی که دوست ندارند اطلاعات کارت بانکی‌‌شان را برای تراکنش‌‌های بسیاری کوچکی که انجام می‌‌دهند ارائه کنند، ایده‌‌آل است.

خریدارانی که اطلاعات کارت بانکی‌‌شان را در هنگام خرید‌‌های کوچک به فروشندگان می‌‌دهند، از این فرایند چندان احساس راحتی نمی‌‌کنند. با این حال، کیف پول‌‌های الکترونیکی تنها نیازمند ورود کاربر به حساب کاربری و انتخاب روش پرداخت دلخواه‌‌شان هستند.

با وجود این ذهنیت که رمز ارز ها موضوع پیچیده‌‌ای هستند اما دیدن اینکه سازمان‌‌ها در حال رقابت برای ساختن پلتفرم‌‌های سرمایه دیجیتال برای استفاده‌‌کنندگان از آن هستند جالب است.

برد نیکل (Brad Nickel) عضو پروژه گوبایت (Gobyte) توضیح می‌‌دهد که “هدف نهایی ساده و بهتر کردن استفاده از کریپتو برای فروشندگان و مشتریان در زندگی روزمره‌‌شان و ارائه‌‌ی راهکارهای پرداخت سریع، امن و قابل‌‌اعتماد است”. رمزارزها برای به کارگیری در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌‌گیرد، خواه خرید آنلاین یا خرید یک قهوه از یک دستگاه اتوماتیک باشد.

به تازگی Ivend که یک کنترل‌‌کنند‌‌ه‌‌ جهانی فروش است، یک راهکار پرداخت کریپتو را با دستگاه ‌‌های فروش ادغام کرده است که به کاربران امکان خرید قهوه با رمز ارز را می‌‌دهد.

ریزپرداخت‌‌ها به عنوان جایگاه امن کریپتو؟ بیت کوین کش نجات‌‌بخش

یک عامل ناخوشایند دیگر در روش‌‌های سنتی انجام پرداخت‌‌های کوچک، کارمزدهای مربوط به آن است. این هزینه‌‌ها در بعضی موارد آنقدر بالا هستند که فروشندگان هیچ سودی از ایجاد تراکنش‌‌های با هزینه کم نمی‌‌برند.

اما به لطف ماهیت غیرقانون‌‌مند ارزهای رمزنگاری شده، این مشکل را می‌‌توان به صفحات تاریخ فرستاد. در حالی که برخی از پرداخت‌‌های کریپتو کارمزدهای پردازش بالایی دارند (میانگین 2.60 دلاری مونرو و 1.20 دلاری بیت‌‌کوین)، ارزهای دیجیتالی مثل TRON و ریپل هزینه‌‌هایی کمتر از یک سنت برای هر تراکنش دارند.

ارزی که در حال برداشتن گام‌‌هایی برای کشاندن پرداخت‌‌های کوچک غیرمتمرکز کم‌‌هزینه از رویا به واقعیت است، بیت‌‌کوین کش نام دارد. بیت‌‌کوین کش با تضمین ثبات با عرضه ثابت 21 میلیون BCH، بار کارمزدهای کارت‌‌های اعتباری را کم می‌‌کند و به لطف هزینه اندک پذیرش تراکنش‌‌ها با استفاده از این روش، بسیاری از فروشندگان با استفاده از این رمز ارز می‌‌توانند به مشتریان خود تخفیف بدهند.

کارمزد شبکه برای یک تراکنش معمولی بیت کوین کش کم‌‌تر از یک پنی است که خود این امر نشان می‌‌دهد که این ارز می‌‌تواند به نیروی محرکه‌‌ای برای وجود امکان تراکنش‌‌های کوچک در سطح زیاد و استفاده‌‌ی گسترده تبدیل شود.

این می‌‌تواند کلید استفاده‌‌ی گسترده‌‌ی کسب ‌‌و کارها از ریزتراکنش ها از طریق ارز رمز ها باشد و همزمان مشتریان را به استفاده از روش‌‌های جایگزین پرداخت تشویق کند.

راهکاری که صنعت رسانه منتظر آن بود

چیز جالبی که درمورد ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد، سهولت مقیاس‌‌پذیری آنان است. این قدرت مالی بیت‌‌کوین است که می‌‌تواند به قسمت‌‌های کوچک‌‌تری (ساتوشی) تقسیم شود و آن را برای ریزتراکنش‌‌های ایده‌‌آل کند.

پتانسیل تراکنش‌‌های کریپتو برای صنعت رسانه بسیار بزرگ است. از آنجایی که نیروی فراگیر اینترنت برای رسانه‌‌های مکتوب ارائه شد، بسیاری از سازمان‌‌ها در تبدیل محتوای خود به پول بدون از دست دادن مشتریان با مشکل مواجه شدند.

مشکل کلیدی پیش‌‌روی رسانه‌‌های نوشتاری این است که اطلاعات در جاهای دیگر ارزان‌‌تر و سریع‌‌تر به دست می‌‌آید. بعضی از روزنامه‌‌ها سعی کرده‌‌اند تا یک سایت اشتراکی آنلاین درست کنند و برخی دیگر هم ترجیح داده‌‌اند توجه خود را به سمت محتوای الکترونیکی و نگه‌‌ داشتن ترافیک وب‌‌سایت خود متمرکز کنند.

راهکار در اختیار رمز ارزهاست

رسانه‌‌های نوشتاری اکنون در آستانه‌‌ی گرفتن تصمیمی مهم قرار دارند اما رمزارزها می‌‌توانند راهکاری در اختیار آنان قرار دهند. سازمان‌‌های جدید با بهره‌‌گیری از ریزپرداخت ها می‌‌توانند برای هر محتوایی که خوانندگان می‌‌خوانند کارمزد کوچکی دریافت کنند. این هزینه برای مخاطب زیاد نخواهد بود اما می‌‌تواند کمک چشم‌‌گیری به عملکرد رسانه‌‌های سراسر جهان بکند.

ریزپرداخت‌‌ها: آوردن رمز ارز ها به زندگی روزمره

همین مفهوم می‌‌تواند برای سازندگان محتوای مدرن و حتی برای تامین مالی جمعی هم مورد استفاده قرار بگیرد.

انجام ریزپرداخت ‌‌ها از طریق فرایند قدیمی کارت‌‌های اعتباری دیگر باب نیست و نسبتا ناامن است، اما رمزارزها که قیمت‌‌گذاری منعطف‌‌تر، آسایش و امنیت بیشتری را از طریق بلاکچین تامین می‌‌کند، می‌‌توانند جنبش جدیدی را در روش تامین مالی استارت‌‌آپ‌‌ها و صنعت سرگرمی به وجود بیاورند.

ورود بیت کوین در صفحه‌‌ی اول روزنامه‌‌های جهان، به جهانیان طعم نیروی لرزه‌‌ای ارزهای رمزنگاری شده را چشاند. علاوه بر این، هزاران استارت‌‌آپ شروع به فهمیدن روش بیرون آوردن کریپتو از پشت ابرها و وارد کردن آن در صحنه زندگی روزمره کردند. شاید بهره‌‌گیری از ریزتراکنش ها اولین گام در واردن کردن ذات زندگی روزمره به عرصه‌‌ی خارق‌‌العاده مالی باشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.