رگولاتور مالی نیویورک مجوز BitLicense را به دستگاه خودپرداز بیت کوین اعطا کرد

مطابق توییتی که در ۳۱ ژانویه منتشر شده است، اداره خدمات مالی نیویورک مجوز ارز مجازی یا BitLicense را به شرکت Cottonwood Vending LLC اعطا کرده است. Cottonwood Vending یک اپراتور خودپرداز بیت کوین با پایانه‌هایی در شهر نیویورک و مناطق اطراف است. باتوجه به توییت منتشر شده، اعطای مجوز موجب پیشبرد نوآوری در صنعت نیویورک خواهد شد.

0 80

خودپرداز بیت کوین کیوسک‌های لمسی هستند که کاربران از طریق آن می‌توانند پول نقد خود را به بیت کوین یا بالعکس تبدیل کنند. امکان همگام‌سازی با کیف‌پول بیت کوین یکی دیگر از ویژگی‌های این خودپردازهاست.

در ماه نوامبر ۲۰۱۸، اداره خدمات مالی نیویورک مجوز Bitlicense را به اپراتو دیگری که در زمینه خودپردازهای بیت کوین فعال است، اعطا کرد. اداره خدمات مالی نیویورک به رسانه‌ها گفته است که تصمیم به اعطای مجوز به این شرکت‌ها پس از انجام بررسی‌های طولانی و انطباق با قانون بوده است.

مجوز Bitlicense در ژوئیه سال ۲۰۱۴ توسط بنجامین لاوسکی (Benjamin Lawsky) نخستین مدیر ارشد اداره خدمات مالی نیویورک معرفی شد. کسب این مجوز از سوی شرکت‌های فعال در عرصه کریپتو به عنوان گامی ضروری در راستای پیشبرد اهداف کسب‌وکار تلقی می‌شود.

شرکت‌هایی که این مجوز را دریافت می‌کنند، باید معیارهای مشخصی را در زمینه مقررات ضد پولشویی و مبارزه با تروریسم بپذیرند. همچنین الزامات دیگری نیز در زمینه کارمندان و ثبت تراکنش‌ها برای مدت ده ساله وجود دارد که این شرکت باید رعایت کنند.

شرکت‌های مختلفی در فضای کریپتو مجوز BitLicenses را از اداره خدمات مالی نیویورک دریافت کرده‌اند. در ماه ژوئیه ۲۰۱۸، BitPay موفق شد تا این مجوز را دریافت کند.

استفان پیر (Stephen Pair) مدیرعامل BitPay در همین رابطه گفته است که:

 

ایالت نیویورک یکی از سخت‌گیرانه‌ترین مقررات را برای کسب‌وکارهای فعال در عرصه کریپتو وضع کرده است. پیروی از این مقررات و رویه‌ها برای BitPay اهمیت بسیاری دارد، چراکه معتقدیم ایالت نیویورک فرصت‌های تجاری قابل‌توجهی برای BitPay خواهد داشت

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.