رکورد جدید در نمودار حجم تحقق یافته بیت کوین

شاخص حجم تحقق یافته بیت کوین رقمی بالاتر از ۲۰ هزار دلار را نشان داده و احتمالاً خبر از افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین طی روزهای آتی می‌دهد. شاخص حجم تحقق یافته (Realized Cap) نمایانگر حجم بیت کوین های در گردش نیست؛ بلکه نشان‌دهنده ارزش تجمیعی تراکنش‌های بیت کوین ، با احتساب ارزش آن در زمان انجام تراکنش است.

1 70

رکورد جدید در نمودار حجم تحقق یافته (Realized Cap) بیت کوین به ثبت رسید. درست مانند زمانی که قیمت بیتکوین در فوریه ۲۰۲۰ به بالاترین حد خود رسیده بود، اکنون نیز این نمودار، احتمال ریزش ۳ هزار دلاری این رمز ارز را تقویت می‌کند.

نمودار حجم تحقق یافته بیت کوین که توسط گلس نود (GlassNode) – پلتفرم تحلیلگر بازار – ارائه شده است، در حال حاضر بالاترین رقم را در تاریخ ۱۹ ژوئن نشان می­دهد. احتمال می‌رود که انتشار این خبر به افزایش تعداد و میزان سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها (طی چند ماه آینده) منجر شود.

 

زمان ترس یا طمع؟

نمودار حجم تحقق یافته بیت کوین ، شاخصیست که بجای اندازه گیری ارزش کل بیت کوین‌های در گردش، ارزش تجمیعی بیت کوین های موجود را در زمان انجام تراکنش ها اندازه‌‌گیری می‌کند.

برای مثال اگر تراکنشی حاوی یک بیت کوین در تاریخ ژوئن ۲۰۱۹ به کیف پولی منتقل شده باشد، این شاخص، آن بیت کوین را با قیمت ۱۴ هزار دلار (که قیمت بیت کوین در آن زمان است) ثبت می­کند.

تیم گلس نود توضیح می­دهد :

«نمودار حجم تحقق یافته ، قسمت های مختلف کالا را (به جای زمان بسته شدن بازار) با قیمت های متفاوت آن (در زمان انجام معامله) ارزش گذاری می­کند. بمه طور خاص ، این نمودار با ارزش گذاری هر UTXO (خروجی یک تراکنش خرج نشده) از طریق قیمت آن در زمان انجام تراکنش، محاسبات را انجام می­دهد.

آمار رکورد جدید را می‌توان به دو صورت تفسیر کرد:

  • بسیاری از سرمایه گذاران جدید در حال ورود به بازار رمز ارز ها هستند.
  • موضوع جدیدی که از آن صحبت می‌کنیم، احتمالاً یک روند گاوی میان مدت است.

در فوریه سال ۲۰۲۰ قیمت بیت کوین به ۱۰۵۵۰ دلار افزایش یافت. بازارهای آتی بیت کوین (مخصوصاً بیت کوین) شاهد افزایش حجم معاملات روزانه و نیز افزایش سریع علاقمندان به معاملات بود؛ همچنین مجموع کل قراردادهای کوتاه مدت و بلند مدت ثبت شده در صرافی بیت مکس (BitMEX) نیز به بیش از یک میلیارد دلار رسید.

نمودار حجم تحقق یافته بیت کوین ، در فوریه سال ۲۰۲۰ نیز رکورد قابل ملاحظه‌ای را ثبت کرد که همزمان با آن، بسیاری از سرمایه گذاران با قیمت ۹ تا ۱۰ هزار دلار بیت کوین خریدند. این در حالیست که طی دو ماه بعدی، بیت کوین یکی از سریع ترین ریزش های قیمتی خود را تجربه کرد.

اما به هر حال، این نمودار ها و آمار و ارقام می­توانند خوشبینانه نیز باشند. یکی از معامله گران بیت کوین به نام لوک مارتین (Luke Martin) گفت:

حجم دلاری که سرمایه گذاران برای خرید بیت کوین می­پردازند باعث شده تا شاهد بالاترین ارقام باشیم. نمودار حجم تحقق یافته بازار ، ارزش تجمیعی تمام کوین های منتقل شده را حساب می­کند. البته قیمت هنوز به آنجا (۲۰ هزار دلار) نرسیده است ولی بلاخره خواهد رسید.

 

گلس نود اعلام کرد :

نمودار حجم تحقق یافته بیت کوین ، بالاترین میزان خود در طول تاریخ بیت کوین یعنی رقم ۱۰۶.۶۳ میلیارد دلار را نشان می­دهد؛ درست مانند ۳ ماه قبل که در یک سه شنبه نحس ، بیت کوین ریزش قیمت عجیبش را تجربه کرده بود.

آخرین باری که نمودار حجم تحقق یافته بیتکوین (با مارکت کپ اشتباه نگیرید) بالاترین رکورد خود را ثبت کرد، در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ بود. کمی بعد ، طی ۲ ماه قیمت بیت کوین به ۳۶۰۰ دلار رسید.

 

بیت کوین در نقطه حساسی قرار دارد

در حالی که نمودار حجم تحقق یافته بیت کوین بالاترین میزان خود را نشان می­دهد، شبکه بیت کوین به بالاترین درجه سختی طی دوسال اخیر رسیده است. همچنین تعداد افرادی که بیت کوین را به مدت زیادی نگهداری کرده‌اند به بالاترین میزان طی ۴ سال اخیر رسیده است.

این رکوردهای جدید و آمارهای متفاوت نشانگر آن است که بیت کوین در حال حاضر در نقطه عطف مهمی قرار داشته و طی چند هفته آینده قیمت آن احتمالا بسیار افزایش خواهد یافت.

منبع: www.cointelegraph.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] رکورد جدید در نمودار حجم تحقق یافته بیت کوین اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]