رکورد جدید بدهی های دولتی ایالات متحده

امروز، میزان بدهی دولتی آمریکا از مرز ۲۲ تریلیون دلار گذشت و تاریخ ساز شد. به نظر میرسد که این مبلغ به این صورت نوشته شود: ۲۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار.

0 88

ممکن است که این مبلغ رقم دوری به نظر برسد و تاثیری روی ما نگذارد، اما اجازه دهید به شما یادآوری کنم که تقریبا هر صندوق سرمایه گذاری و بازنشستگی در جهان مالک مقدار زیادی از خزانه های ایالات متحده است. بنابراین، همه ما در این قایق بزرگ با هم هستیم.

البته، با افزایش سطح تورم در چند دهه گذشته، توضیح دقیق در مورد این رقم گرد شده بزرگ از اهمیت بالایی برخوردار است. جدا از همه این ها، ۲۲ تریلیون فقط یک عدد گرد شده است. یک عدد گرد شده بزرگ اما همچنان مطلق.

بهترین راه برای درک بدهی های ملی، بررسی نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی است. به عبارت دیگر، میزان تولیدات ایالات متحده در مقایسه با دارایی هایش چقدر است؟

در نمودار زیر، میتوانیم نسبت بدهی های آمریکا به تولید ناخالص داخلی در ۵۰ سال گذشته را ببینیم. هیلاری کلارک (Hilary Clark) از بلومبرگ که این نمودار را تهیه کرده اعتراف کرد که این ترسناک ترین نموداری است که تا به حال تهیه کرده است.

 

گرچه احتمالا چیزی برای نگرانی وجود ندارد. تا زمانی که ایالات متحده بتواند بدهی های ضروری خود را پرداخت کند، اقتصاد جهانی باید با ثبات باقی بماند. و اگر بخواهیم منصفانه به این قضیه نگاه کنیم، باید بگوییم که قطعا کشورهای دیگری هستند که سطح بدهی هایشان خیلی بیشتر است.

بازارهای سنتی

با افزایش ارزش سهام، نوسانات نیز ادامه می یابد. در مورد اینکه معامله مقدماتی برای جلوگیری از تعطیلی دولت ایالات متحده، توسط رئیس جمهور ترامپ تایید خواهد شد و مهلت نهایی اول مارس برای تکمیل معامله تجاری ایالات متحده و چین تمدید خواهد شد، دیدگاه های بسیار مثبتی وجود دارد.

همچنین تأیید شده است که شخص رئیس جمهور شی (Xi) برای بررسی و امضای یک قرارداد، در روز جمعه با مقامات آمریکایی در پکن دیدار خواهد کرد.

 

در جبهه Brexit (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) اینطور به نظر میرسد که این عدم قطعیت به احتمال زیاد به پایان خواهد رسید.

 

احتمال عدم توافق بر سر Brexit همچنان کم است و به نظر میرسد که بسیاری از تحلیل گران احتمال آن را حدود ۱۰ دردصد تخمین میزنند که هنوز از احتمال صفری که باید باشد بالاتر است.

به شاخص های تورم ایالات متحده آمریکا که یک ساعت قبل از شروع فعالیت وال استریت بیرون میآید، نگاهی بیندازید.

ظهور معامله crowded

براساس نظرسنجی مدیر صندوق در ماه فوریه، در حال حاضر جدیدترین تجارت crowded، “بازارهای بلندمدت نوظهور” است.

این عنوان از “long US Dollar” گرفته شده است که برای دوماه در صدر بود و پیش از موقعیت long Faang که توانست به مدت ده ماه بزرگترین بازار crowded باقی بماند، ظهور کرده بود.

این بازی یکی از آن مواردی است که در ۸ ژانویه در وب کست نظرگاه سالانه ما (تایم استمپ: ۳۶:۴۸) در ۸ ژانویه بر آن تاکید شده بود. در سال ۲۰۱۸، سخت گیری های مالی فدرال رزور، اقتصاد کشورهای نوظهور که تمایل دارند مالک مقدار زیادی از بدهی های ایالات متحده به دلار باشند را تحت فشار قرار داد. حالا که فدرال رزور موضع خنثی تری را اتخاذ کرده است، معامله گران به سمت EEM سرازیر میشوند.

 

چیزی که خیلی جالب به نظر میرسد، حس شرکت کنندگان نظرسنجی است. با وجودی که این بزرگترین تجارت crowded است، تنها ۱۸٪ فکر می‌کنند که در حال حاضر بیش از حد ارزش دارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.