رکوردشکنی معاملات قراردادهای آتی بیت کوین در پلتفرم Bakkt

رکورد جدیدی برای حجم معاملات قراردادهای آتی بیت کوین در پلتفرم Bakkt ثبت و تنها در عرض یک روز ۴.۸ میلیون دلار بیت کوین در این پلتفرم معامله شد.

0 105

رکورد جدیدی برای حجم معاملات قراردادهای آتی بیت کوین در پلتفرم Bakkt ثبت و تنها در عرض یک روز ۴.۸ میلیون دلار بیت کوین در این پلتفرم معامله شد.

روز چهارشنبه، رکورد حجم معاملات‌قراردادهای آتی بیت کوین در پلتفرم Bakkt شکسته شد. ماجرا از جایی شروع شد که قیمت بیت کوین تنها در عرض ۵ دقیقه ۵۰۰ دلار سقوط کرد و همزمان با شهادت دادن مارک زاکربرگ در سنای آمریکا به ۷,۳۰۰ دلار رسید. پس از این سقوط ناگهانی قیمت، ۲۹۶ بیت کوین به ارزش ۲.۲ میلیون دلار تنها در عرض چند ساعت معامله شدند.

روند صعودی معاملات تا جایی پیش رفت که رکورد بیشترین حجم معاملات که معادل ۲۲۴ بیت کوین (۱.۹ میلیون دلار) بود، شکسته شد و نسبت به روز قبل از آن افزایش ۶ برابری داشت.

این در حالی است که یک ماه پیش و زمانی که Bakkt پس از ۱ سال تاخیر سرانجام پلتفرم قراردادهای آتی بیت کوین خود را راه اندازی کرد، علی رغم پیش بینی هایی که شده بود، حجم معاملات در هفته اول بسیار پایین‌تر از حد انتظار بود.

آدام بک (Adam Back)، مدیرعامل بلاک استریم، پس از راه‌اندازی این پلتفرم در حساب توییتر خود نوشت:

“Bakkt با ارائه روش جدیدی برای خرید بیت کوین، بازار مورد تایید و قانون گذاری شده‌ای در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد. اما ما از آینده خبر نداریم. ایجاد حساب، انتخاب استراتژی معامله و حجم مناسب برای شروع معامله زمان‌بر خواهد بود.”

قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۶ اکتبر با جهشی ناگهانی به بالاتر از ۱۰ هزار دلار رسید. برخی از تحلیلگران دلیل آن را همین روند صعودی و رکوردشکنی معاملات قراردادهای آتی بیت کوین در پلتفرم Bakkt می‌دانند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.