رکود، نگرانی شماره یک مدیران اجرایی در سال ٢٠١٩

رکود، جایگاه نخست نگرانی بیرونی مدیران اجرایی در سال ٢٠١٩ را دارد. مدیران آمریکایی از رخنه در امنیت مجازی بیشترین واهمه را دارند. حفظ و جذب استعداد، بزرگ‌ترین نگرانی در کسب و کارها است. طبق فروم اقتصاد جهانی (WEF) در داووس (Davos)، یک نظرسنجی از بیش از ٨٠٠ رهبر تجارت جهانی، نشان می‌دهد که رکود نخستین نگرانی آن‌ها در سال ٢٠١٩ است.

0 100

طبق نظرسنجی Thursday توسط گروه تحقیقاتی Conference Board (شرکتی تجارتی و پژوهشی)، تهدیدهای تجارت جهانی و بی ثباتی سیاسی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

خطر رکود برای مدیران اجرایی ژاپن، چین و آمریکای لاتین در جایگاه اول ولی برای همتایان آمریکایی‌شان جایگاه سوم اعلام شده است. در آمریکا، خطرات مربوط به امنیت مجازی منشأ بیشترین نگرانی و وجود رقبای جدید رتبه بعدی را دارد.

موانع تجارتی میان چین و ایالات متحده باعث ایجاد نگرانی‌هایی درخصوص بوجود آمدن جنگ تجاری و انحراف اقتصاد در جهان شده است. با این وجود، مشکلات تجارتی برای مدیران چینی در جایگاه دوم و برای آمریکایی‌ها در جایگاه پایین چهار قرار گرفته است.

جدول زیر، بیانگر بیشترین نگرانی‌های بیرونی در جهان تجارت است.

world economic

تصویر نگرانی‌های داخلی مدیران اجرایی در جهان بسیار گویاتر است، به طوری‌که همه مناطق جذب و ابقای استعداد را عمده‌ترین نگرانی‌شان بیان کردند.

ربه‌کا ری (Rebecca Ray) نویسنده گزارش و معاون مدیر اجرایی بخش انسانی Conference Board می گوید:

با افزایش رقابت جهانی درکنار کاهش نیروی کار در دسترس، تعجبی ندارد که مدیران جهانی استعداد را جزو نگرانی‌های عمده‌شان در سال ٢٠١٩ که خواب خوش را از آن‌ها گرفته بدانند.

همچنین اجماع عمومی محکمی میان مدیران اجرایی است که مداخله تکنولوژی‌های جدید ممکن است مدل‌ها و بازار کنونی تجارت آن‌ها را از رونق بیاندازد.

رؤسای چینی با بیان ترس‌شان از چگونگی تنظیم پرداخت‌ها براساس عملکرد کاری درحالی‌که فشار فزاینده افزایش حقوق در کشور است، در دسته‌بندی نگرانی‌های داخلی متمایز شدند.

علاوه بر سنجش نگرانی‌ها در سال ٢٠١٩، این نظرسنجی همچنین از مدیران اجرایی و دیگر مدیران پرسید که فکر می‌کنند این سازمان در آینده به چه شکل خواهد بود و سازمان خودشان چه عملکردی خواهد داشت.

مدیران آمریکایی بیشترین اطمینان را از فرهنگ‌شان در همه مناطق دنیا داشتند، درحالی‌که همتایان چینی‌شان بیشتر از مدیران و استعدادشان مطمئن بودند.

هفته آینده، رهبران بازرگانی و سیاسی به Davos در سوئیس برای شرکت در فروم اقتصاد جهانی سالانه شرکت می‌کنند.

گزارش WEF این هفته با عنوان گزارش مخاطرات جهانی در ٢٠١٩ ،پیشنهاد کرد که خطر فزاینده مواجهه سیاسی میان قدرت‌های اصلی، مانع تجارت و حکومت‌ها برای حل مشکلات فوری مثل تغییرات اقلیمی و حملات مجازی می‌شود.

۵ تهدید جهانی در سال ٢٠٠٨ و ٢٠١٩

تصویر اول، ۵ تهدید جهانی در سال ٢٠٠٨ و ٢٠١٩

۵ تهدید جهانی در سال ٢٠٠٨ و پیامدها در سال ٢٠١٩

تصویر دوم، ۵ تهدید جهانی در سال ٢٠٠٨ و پیامدها در سال ٢٠١٩

WEF از حدود ١٠٠٠ متخصص و سیاست گذار نظرسنجی کرده که ٩٠ درصد از آن‌ها انتظار مواجهه اقتصادی میان قدرت‌های اصلی را دارند. حدودا همین درصد ضعف در قوانین تجارت چندجانبه را انتظار دارند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.