روسیه: رمز ارز متکی بر نفت در آخرین مراحل توسعه

گزارش شده است که دومای روسیه در پی بررسی و تصویب قانونی در مورد رمز ارزها جهت تسهیل ایجاد یک رمز ارز متکی به نفت است.

0 82

تصویب قانون ارز رمزنگاری شده در روسیه

گزارش شده است که مجلس سفلای مجمع فدرال روسیه، که به عنوان دوما نیز شناخته می‌شود، در ماه مارس قانونی را در خصوص رمزارزها بررسی و تصویب خواهد کرد.

اولگ نیکلایف (Oleg Nikolaev)، عضو کمیته سیاست اقتصادی دوما می‌گوید که این روند در مرحله نهایی توسعه قرار دارد و پس از تصویب، زمینه را برای توسعه بیشتر فناوری بلاکچین و رمز ارز‌ها فراهم می‌آورد.

به گفته وزیر انرژی سابق روسیه، ایگور یوسفف (Igor Yusufov)، یکی از اولین پروژه‌هایی که به این مبحث می‌پردازد پیشنهاد رئیس شرکت Energia برای ایجاد یک رمز ارز متکی بر نفت است.

مجلس سفلای مجمع فدرال روسیه

به گفته وزیر سابق نقشه راه این پروژه به مرحله نهایی خود نزدیک می‌شود.

یوسفوف معتقد است که رمز ارزی از این نوع به روسیه و متحدانش اجازه می‌دهد تا از درگیر شدن در هزینه‌های ناشی از پیش‌بینی‌ناپذیری نرخ دلار، محدودیت‌های تجاری، کمیسیون تبدیل ارز و غیره اجتناب کنند.

وزیر سابق همچنین تصور می‌کند که دو گزینه به عنوان پشتوانه فیزیکی این رمز ارز وجود دارد: می‌توان آن را به حجم زیادی از سوخت مشروط یا به میزان انتشار CO2 مشروط متصل کرد. او همچنین معتقد است این نوع رمز ارز، ردیابی و تایید مبنای هر بشکه نفت را بدون هیچگونه هزینه اضافی تسهیل می‌کند.

به دنبال ونزوئلا؟

طرح روسیه بسیار شبیه پترو ونزوئلا به نظر می‌رسد. پترو رمز ارزی است که ظاهرا به منابع کشور ونزوئلا، از جمله نفت وابسته است. این رمز ارز در اکتبر سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و آن نیز ابزاری برای دور زدن تحریم‌های تجاری بین‌المللی بود.

رئیس جمهور ونزوئلا نیکلاس مادورو، حتی تا آنجا پیش رفت که به طور مصنوعی نرخ مبادله آن با پول فیات آن کشور بولیوار مستقل (VES) را چند بار بالا برد.

با این حال، جالب است که حتی روسیه از پذیرش پترو اجتناب کرد و گفت «چنین اتفاقی نخواهد افتاد».

البته لازم به ذکر است که رییس کمیسیون فدرال اوراق قرضه روسیه ایگور کستیکف (Igor Kostikov) گفته است که علاوه بر نفت، رمز ارزهایی متکلی بر سایر منابع قابل تبادل نیز قابل ایجاد هستند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.