روزهای سیاه ترون : کناره گیری مدیر ارشد فناوری و بنیان‌‌گذار این شرکت!

پروژه ترون (Tron) از محبوب‌‌ترین رمز ارز‌‌ها است و در میان با ارزش‌‌ترین کریپتوها از لحاظ ارزش بازاری قرار دارد. اما لوسین چن، مدیر ارشد فناوری و سازنده شبکه ترون اعلام کرده است که ترون از هدف خود مبنی بر تمرکز زدایی فاصله بسیار زیادی گرفته است و به همین دلیل قصد دارد ترون جدید را با نام VOL به وجود آورد.

0 92

بر اساس گزارش Medium Post، مدیر ارشد فناوری و بنیان‌‌گذار ترون (TRX) از شرکت کناره گیری کرد. این رمز ارز‌‌ هم‌‌اکنون یازدهمین رمز ارز‌‌ بزرگ از لحاظ ارزش بازاری است. دلیل این کار بحث‌‌های ایدئولوژیکی اساسی و نقطه نظرات بسیار متفاوت با مدیرعامل ترون، جاستین سان عنوان شده است.

لوسین چن (Lucien Chen)، مدیر ارشد فناوری این شرکت، با در نظر داشتن این نکته که تمرکز زدایی مهم‌‌ترین ویژگی رمز ارز‌‌ها است، اذعان داشت که پروژه ترون به دلیل داشتن 27 نماینده ممتاز (Super Representatives) چیزی بسیار بدتر از متمرکزسازی افراطی را به نمایش گذاشته است. بر اساس گفته‌‌های چن، این نماینده‌‌ها مسیر ترون را مشخص می‌‌کنند و ترون تحت مالکیت آنها درآمده است.

به گفته چن،

در الگوریتم DPoS و نود نماینده (Representative node)، مشکل رای‌‌گیری متمرکز وجود دارد. بعضی از نودها بیش از 90% رای‌‌ها را در اختیار دارند. بنابراین، رای سرمایه‌‌گذاران معمولی کاملا از بین رفته است. تعداد کلی TRX در ترون حدود 100 میلیارد می‌‌باشد، در حالی که کلی رای‌‌ها برای نماینده‌‌های ممتاز کمتر از 8 میلیارد است

چن در مورد اپلیکیشن‌‌های اینترنتی روزانه اذعان داشت:

پلتفرم فناوری ترون توسط من ساخته شد. مطمئنا می‌‌دانم که اپلیکیشن‌‌های اینترنتی واقعی در حال حاضر نمی‌‌توانند در شبکه ترون کار کنند. اکوسیستم ترون هنوز هم فاصله زیادی با اپلیکیشن‌‌های تجاری دارد که کاربران می‌‌توانند به صورتی واقعی از آنها بهره ببرند. پول نامناسب می‌‌تواند سودهای مناسب را از بین ببرد. بنابراین، ایده اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز در ترون برابر با پروژه شرط‌‌بندی و سرمایه‌‌گذاری است.

به نقل از کتاب ” The Left Hand of Darkness

تنها یک ویژگی نبوغ آمیز در من وجود دارد. آن هم این است که چرخ سرنوشت را به حرکت درآورم و اینکه به یکپارچگی حاصل از یکپارچگی و عمل دست یابم.

– لوسین چن اعلام کرد که یک شخص از تیم جاستین سان را برای ساختن ترونی جدید با نام Volume Network (شبکه حجم) دعوت خواهد کرد. وی از جاستین سان نیز تشکر کرد، چرا که در مدت 2 سال رشد این پلتفرم را محقق ساخت و بسیاری از توسعه‌‌ها را وارد چرخه این پلتفرم کرد که پیش از آن غیر قابل تصور بودند. با این وجود، با توجه به اینکه چن معتقد است ترون از هدف خود مبنی بر تمرکز زدایی وب فاصله گرفته است، ساختن یک ترون جدید مورد نیاز است.از دیدن اینکه پروژه ساخته شده توسط من به این شکل درآمده است واقعا متاسفم. رویاها و اهدافی که جاستین سان به من گفت از بین رفته‌‌اند. بعد از چند ماه فکر کردن، تصمیم گرفته‌‌ام پروژه VOL) Volume Network) را آغاز کنم.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.