رهبر نمایندگان جمهوری خواه مدعی شد بلاکچین می‎تواند دولت آمریکا را کارآمدتر سازد

در هفته‎ی اخیر لایحه‎ای تحت عنوان “اقدامات برای پیشرفت بلاکچین ۲۰۱۸” در کنگره ایالات متحده آمریکا مطرح شد. نمایندگان موافق این لایحه معتقدند که تکنولوژی بلاکچین قادر است دولت را کارآمدتر و فرآیند قانون گذاری را شفاف‎تر سازد.

0 77

کوین مک کارتنی رهبر اقلیت جمهوری خواه در مجلس نمایندگان ایالات متحده، سه شنبه ۱۲ مارس گفت، بلاکچین قادر است کنگره‎ی ایالات متحده را شفاف‎تر و کارآمدتر سازد.

مک کارتنی در سخنرانی برای کمیسیون‎ برگزیده‎ی نوین‎سازی کنگره اظهار داشت، تکنولوژی بلاکچین الگوی امنیت را در دنیای اقتصاد تغییر داده است:

بلاکچین درحال تغییردادن و تکامل بخشیدن به مفهوم امنیت در دنیای اقتصاد است. چرا ما باید تنها نظاره‎گر باشیم، و چرا نباید خودمان بلاکچین را به خدمت بگیریم تا پیشرفت تکنولوژی و شفافیت فرآیند قانون گذاری را بررسی کنیم؟

این نماینده همچنین پیشنهاد کرد که کنگره از “تکنولوژی قرن بیست و یکم” استفاده کند تا دولت را کارآمدتر و در عین حال پاسخگوتر کند. او از این سخنان اینگونه نتیجه‎گیری کرد “فرصتی به ما روی آورده تا قادر باشیم کنگره را تأثیرگذارتر، کارآمدتر و مهمتر از همه، مسئولیت‎پذیرتر کنیم.”

مک کارتنی در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از نمایندگان مجلس ایالات متحده امریکا انتخاب شده و از سال‎ ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ به عنوان رهبر اکثریت جمهوری خواه، و از ژانویه ۲۰۱۹ به عنوان رهبر اقلیت مشغول به کار بوده است.

کمیسیون‎ برگزیده‎ی نوین‎سازی کنگره، در طول دوره صد و شانزدهم مجلس، در اوایل سال ۲۰۱۹ تشکیل شد. درک کیلمر (Derek Kilmer) نماینده دموکرات که پیشنهاد مدرن‎سازی مجلس قانون گذاری را داده بود، ریاست این کمیته را بر عهده دارد.

به گزارش کوین تلگراف، نمایندگان دوریس ماتسویی (Doris Matsui) و برت گاثری (Brett Guthrie) در ماه اکتبر لایحه‎ای تحت عنوان “اقدامات ترویجی بلاکچین در سال ۲۰۱۸” را به مجلس نمایندگان اراده دادند. هدف این لایحه، تشکیل کارگروهی برای مطالعه‎ی تأثیرات بالقوه بلاکچین بر طیف سیاسی و ارائه‎ی یک تعریف عمومی از این تکنولوژی بود.

اخیراً ایالت وایومینگ دو لایحه‎ی مرتبط با بلاکچین را به تصویب رساند. اولین لایحه در ارتباط با طراحی زیرساخت برای ذخیره‎ی توکن‎های به اصطلاح “تأییدی” است که سهام موجود در بلاکچین “و یا هر پایگاه داده‎ی امن و قابل بازرسی” را نشان می‎دهد. لایحه‎ی دیگر، تأسیس شرکت‎های سپرده گذاری با مقاصد خاص را به منظور خدمت به کسب و کارهای بلاکچینی، به رسمیت می‎شناسد؛ چراکه در حال حاضر این شرکت‎ها غالباً قادر به دریافت خدمات از بانک‎های بیمه شده‎ی فدرال نیستند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.