بیت‌‌کوین در رده‌‌بندی محبوب‌‌ترین رمز ارزهای چین، با صعود سه پله‌‌ای در رده پانزدهم قرار گرفت

مرکز تحقیقاتی CCID گزارش جدید خود را در مورد رمزارزهای محبوب چین منتشر کرد و چنین به نظر می‌‌رسد که Eos و اتریوم به هیچ عنوان قصد ندارند رده‌‌های اول را در اختیار رمزارزهای دیگر قرار دهند. همچنین بیت‌‌کوین با صعودی سه‌‌پله‌‌ای در رده پانزدهم قرار گرفت.

0 95

مرکز توسعه اطلاعات و صنعت چین (CCID) جدیدترین رده‌‌بندی خود را برای 34 رمزارز فعال در این کشور منتشر کرد. این اولین بروزرسانی در سال 2019 و در مجموع نهمین گزارش می‌‌باشد. بیت‌‌کوین نسبت به مکان قبلی خود ارتقاء یافته است و دو رده اول هیچ تغییری نداشته‌‌اند.

اولین رده‌‌بندی 2019

مرکز CCID، که زیرمجموعه وزارت صنعت و فناوری اطلاعات می‌‌باشد، نهمین بروزرسانی خود در مورد رده‌‌بندی ارزهای رمزنگاری شده را روز پنجشنبه منتشر کرد. این مرکز خاطرنشان کرد که این رده‌‌بندی اولین بروزرسانی در سال جدید می‌‌باشد و 34 رمزارز لحاظ شده‌‌اند، که نسبت به ماه دسامبر تغییری نداشته است.

این رده‌‌بندی شاهد صعود سه پله‌‌ای بیت‌‌کوین از رده هجدهم به رده پانزدهم می‌‌باشد. بیت‌‌کوین کش از رده 30 به 28 رسیده است.

Bitcoin Climbs in China’s First Crypto Ranking of 2019

این مرکز تاکید کرد که “نتایج ارزیابی نشان می‌‌دهند که Eos و اتریوم هنوز هم با قاطعیت هرچه تمام‌‌تر در صدر لیست قرار دارند”. آنها همچنین خاطرنشان کردند که هاردفورک کونستانتینوپل اتریوم در چرخه ارزیابی بعدی لحاظ خواهد شد.

اتریوم کلاسیک از رده 15 به رده 19 سقوط کرده است. این مرکز توضیح داد که “اتریوم کلاسیک دچار حمله 51% درصد شد، که نگرانی گسترده‌‌ای را به وجود آورده است و امنیت زنجیره عمومی آن می‌‌تواند آینده توسعه این رمزارز را شدیدا تحت تاثیر قرار دهد”.

تمامی این 34 رمزارز در سه دسته‌‌بندی جداگانه فناوری پایه، کارآیی و خلاقیت نیز رده‌‌بندی شدند. بر اساس گزارش CCID، “نرخ متوسط شاخص فناوری پایه نسبت به دوره قبلی کاهش یافته”، اما شاخص کارآیی تقریبا هیچ تغییری نداشته است.

به علاوه، ” نرخ متوسط شاخص خلاقیت نسبت به دوره قبلی کاهش چشمگیری داشته است. به دلیل تاثیر کریسمس، فعالیت بروزرسانی کدهای مربوط به بلاکچین‌‌های مختلف به شدت کاهش یافته است و همین امر باعث شده که شاخص خلاقیت نسبت به دوره قبلی کاهش یابد”.

کشور چین چگونه به فکر رده‌‌بندی پروژه‌‌های رمزارزی افتاد

سازمان CCID خود را به عنوان یک موسسه تحقیقات علمی توصیف می‌‌کند که “به صورت مستقیم توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات کشور چین اداره می‌‌شود”.

یازدهم ماه مه سال قبل و کمی پیش از انتشار اولین رده‌‌بندی، این مرکز کنفرانسی را برای ارزیابی فناوری بلاکچین در پکن برگزار کرد و پیشرفت خود را در مورد ارزیابی پروژه‌‌های رمزارزی نشان داد. آنها عنوان کردند که پروژه‌‌ خود را با همکاری اتاق فکر CCID و مرکز ارزیابی نرم‌‌افزاری کشور چین مدیریت می‌‌کنند. بر اساس گفته‌‌های مقامات این مرکز، “نتایج این ارزیابی به گروه CCID اجازه خواهد داد خدمات مشاوره‌‌ای بهتری را برای نهادهای دولتی، شرکت‌‌ها، موسسات تحقیقاتی و توسعه‌‌دهندگان فراهم آورد”.

Quartz در زمان انتشار اولین رده‌‌بندی گزارش داد: “امروز (17 مه)، مرکز CCID به صورت رسمی رده‌‌بندی خود در مورد 28 رمزارز و بلاکچین مربوط به آنها را منتشر کرد”.

CCID هفته گذشته این نکته را خاطرنشان کرد که عدم وجود تحلیل‌‌های رمزارزی و بلاکچینی برای راهنمایی دولت‌‌ها، شرکت‌‌ها و موسسات تحقیقاتی می‌‌تواند بسیار زیان‌‌بار باشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.