رمز ارز بیت‌‌کوین با کاهش قیمت در شش ماه متوالی رکوردشکنی کرد

بیت‌‌کوین در ماه ژانویه 2018 برای ششمین ماه پیاپی کاهش قیمت داشت و از این حیث رکورد جدیدی را به ثبت رساند. آخرین باری که بیت‌‌کوین چنین رکوردی را بر جای گذاشت به سال 2011 برمی‌‌گردد که شاهد سقوط قیمت‌‌ها برای پنج ماه پیاپی بود.

0 89

 

  • بیت‌‌کوین هم‌‌اکنون به مدت شش ماه متوالی در حال سقوط ارزش بوده است و همین مسئله بازار خرسی موجود را بیش از پیش نشان می‌‌دهد. در نتیجه، قیمت 3,100 دلاری ماه دسامبر باز هم می‌‌تواند رخ دهد.
  • احتمال افزایش به 4,000 دلار در صورتی بالا می‌‌رود که میانگین متحرک 200 هفته‌‌ای در 3,298 دلار ثابت مانده و قیمت‌‌ها به بالاتر از 3,658 دلار برسند.

قیمت  بیت‌‌کوین هم‌‌اکنون رکورد سقوط قیمت در شش ماه متوالی را تجربه کرده است، بعد از اینکه صعود به قیمت 4,000 دلار نتوانست نظر سرمایه‌‌گذاران را برای خرید گسترده آن جذب کند.

این رمزارز دیروز در Bitstamp با قیمت 3,413 دلار معامله شد – که از قیمت 3,693 دلار در آغاز ماه حدود 7.59 درصد کاهش یافته است. در پنج ماه قبل از ژانویه، قیمت‌‌ بیت‌‌کوین به ترتیب 9، 6، 4.4، 37 و 7 درصد کاهش یافته بود.

رکورد قبلی به سال 2011 برمی‌‌گردد که قیمت بیت‌‌کوین از ژوئیه تا نوامبر به مدت پنج ماه کاهش یافته بود.

اما این کاهش در شش ماه گذشته کمتر و برابر با 63 درصد بوده است. با این حال، این عدد ممکن است در ماه‌‌های آینده بیشتر شود، چرا که بازار هنوز هم در حالت خرسی قرار دارد.

به علاوه، تغییر قیمت‌‌ها در چهار هفته اخیر نشان می‌‌دهد که گرایش سرمایه‌‌گذاران به فروش در زمان رشد قیمت‌‌ها هنوز هم در حالت غیرفعال قرار دارد.

قیمت این رمزارز در روز 6 ژانویه به 4,000 دلار رسید، بعد از اینکه در پایان ماه دسامبر قیمت 3,550 دلار را ثبت کرد. با این حال، بازار خرسی مانع از سرمایه‌‌گذاری کاربران کریپتو شد. در واقع، سرمایه‌‌گذاری بیت‌‌کوین در روز 10 ژانویه به بن‌‌بست خورد و همین مسئله قیمت آن را تا 3,500 دلار کاهش داد.

با در نظر گرفتن این نکته، بیت‌‌کوین ممکن است در صورت مداوم بودن میانگین متحرک 200 هفته‌‌ای به همین روند نزولی خود ادامه دهد. در زمان نوشتن این گزارش، قیمت بیت‌‌کوین 3,400 دلار می‌‌باشد.

نمودار ماهیانه

chart of bitcoin

در نمودار ماهیانه، میانگین‌‌های متحرک 5 و 10 دوره‌‌ای به سمت پایین حرکت می‌‌کنند که روند خرسی را نشان می‌‌دهد. این میانگین‌‌ها هم‌‌اکنون در 4,154 و 5,599 دلار قرار دارند و ممکن است در آینده‌‌ای نزدیک جهشی مثبت داشته باشند.

میانگین‌‌های خرسی را می‌‌توان با استفاده از شاخص قدرت نسبی (RSI) تایید کرد، که از 44.50 مشاهده‌‌شده در ژانویه 2015 تاکنون در پایین‌‌ترین حد خود قرار دارد.

روند خرسی تنها در رقم 4,210 دلار بی‌‌اعتبار می‌‌شود – دنباله فیبوناچی 78.6 درصد در مورد بالاترین رکورد-پایین‌‌ترین رکورد. این سطح در دو ماه اخیر کمی رو به افزایش گذاشته است.

نمودار هفتگی و روزانه

chart of bitcoin
 

مهمانطور که قبلا مشاهده کردیم، میانگین متحرک 200 هفته‌‌ای مربوط به هفت هفته قبل به عنوان یک پشتیبان مستحکم عمل می‌‌کرد. تداوم این میانگین در بلندمدت می‌‌تواند فشار بازار خرسی را کمتر کند و طیف بالاتر از 3,658 دلار را ممکن سازد.

حرکت متداوم به بالاتر از این سطح می‌‌تواند بازار خرسی کوتاه‌‌مدت را از بین برده و امکان حرکت بیت‌‌کوین به بالاتر از 4,000 دلار را به وجود آورد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.