رمز ارز‌‌ها می‌‌توانند باعث نابودی دولت‌‌ها شوند!

یکی از مقامات مجلس روسیه به پتانسیل رمز ارز‌‌ها در غیرمتمرکزسازی سیستم اقتصادی اشاره و آنها را به عنوان خطری بزرگ برای کشورهای جهان معرفی کرده است. وی اذعان داشت که اگر رمز ارز‌‌ها در دهه نود میلادی به وجود می‌‌آمدند، دولت روسیه به احتمال بسیار زیاد تاکنون سرنگون می‌‌شد.

0 83

بر اساس گزارش رسانه خبری Rambler در روز 20 مه، یکی از مقامات ارشد پارلمان روسیه (دوما) عنوان کرد که رمز ارز‌‌ها پتانسیل نابودی و سرنگونی دولت‌‌ها را دارند.

نیکولای آرفیف (Nikolai Arefiev)، عضو حزب کمونیست اتحادیه روسیه و معاون کمیته دوما در بخش سیاست‌‌های اقتصادی، توسعه اقتصادی و کارآفرینی، اذعان داشت که رمز ارز‌‌ها به منظور پنهان کردن دارایی‌‌های بزرگ از چشم دولت‌‌ها به وجود آمده‌‌اند.

آرفیف در گفتگو با رسانه خبری National News Service عنوان کرد که اگر رمز ارز‌‌ها مانند بیت کوین در سال 1994 به وجود می‌‌آمدند،باعث نابودی دولت‌‌ها میشدند و روسیه تاکنون “به صورت کامل نابود می‌‌شد”، چرا که ارزش سرمایه‌‌های خود را از دست می‌‌داد.

این مقام رسمی 70 ساله عنوان کرد که تلاش دولت‌‌ها برای دخیل شدن در فضای رمز ارز‌‌ها بی‌‌فایده خواهد بود و کشورهایی که رمز ارز‌‌ها را ممنوع اعلام کرده‌‌اند ساده‌‌ترین راه را برای مقابله با آنها برگزیده‌‌اند.

همچنین آرفیف امروز به عموم مردم در مورد سرمایه‌‌های پرمخاطره هشدار داد و اذعان داشت که آنها 90% از اقتصاد جهانی را دربر گرفته‌‌اند. بر اساس گفته‌‌های وی، بیت کوین بخشی بزرگ از این طرح‌‌های پرمخاطره است که “از پول، پول به وجود می‌‌آورند” و هیچ محصول خاصی را تولید نمی‌‌کنند.

هنوز هم در روسیه درمورد رمز ارز‌‌ها قانون‌‌گذاری نشده است

Sberbank، بزرگ‌‌ترین بانک روسیه، اخیرا از یکی از کاربران خود درخواست کرد که اطلاعاتی را در مورد درآمدهای رمز ارز‌‌ی خود ارائه دهد. دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه و رئیس جمهور سابق این کشور، هفته گذشته اظهار داشت که قانون‌‌گذاری کریپتو در میان اولویت‌‌های دولت روسیه جایی ندارد، چرا که رمز ارز‌‌ها “محبوبیت‌‌ خود را از دست داده‌‌اند.”

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.