رمز ارزهای غیرقابل استخراج و برنامه آنها برای آینده

سرمایه گذاران در عرصه بیت کوین و رمزر ارزهای استخراجی، از الگوریتم اثبات کار بیت کوین آگاه هستند.
با این حال امروزه با پیشرفت روز به روز رمزر ارزهای غیرقابل استخراج مانندRipple، IOTA، NEO و… توجه بسیاری از کمپانی ها و سرمایه گذاران به این رمزر ارزها جلب شده است.

0 111

در مورد رمز ارزهای غیرقابل استخراج الگوریتم POS) proof of stake) اجرا می شود. در این الگوریتم سرمایه گذاران در ازای حل پازل های رمرز ارزی، معاملات و ایجاد بلوک های جدید، از طریق استخراج رمزر ارزها، سود دریافت نمی کنند.

چراکه از آنجایی که در این نوع سیستم رمزر ارزی، فرآورده در گردش است، هر چه آلت کوین بیشتری در دست داشته باشید سود بیشتری نیز دریافت می کنید. بنابراین این رویکرد برای طرفداران رمزر ارزها بسیار جذاب تر است.

بنابراین با استفاده از رمزر ارزهای غیرقابل استخراج POS شما می توانید با دریافت کوین و کاشتن آن امیدوار به رشد و توسعه درختی تنومند (بازگشت سرمایه) باشید.

رمزر ارزهای غیرقابل استخراج می توانند به دلیل پتانسیل محدودشان در افزایش اندازه، بسیار ارزشمند باشند و این به دلیل وجود فرآورده های ثابت است.

بعنوان مثال اگر بیت کوین را با IOTA مقایسه کنیم، قیمت کلی IOTA ممکن است به علت محدودیت فرآورده ها افزایش یابد و این در حالی است که قیمت بیت کوین به دلیل ارائه BTC جدید در بازار با رکود و کاهش ارزش مواجه می شود.

ما در ادامه به توضیح بیشتری در مورد ۲ تا از محبوب ترین رمزر ارزهای غیرقابل استخراج صحبت خواهیم کرد.

هر کدام از این رمز ارزهای منحصر به فرد هستند، چرا که هدف اصلی در نهایت ایجاد تفاوت در جذب سرمایه گذاران عرصه های مختلف می باشد.

Ripple

Ripple در سال ۲۰۱۲ با سرمایه گذاری مبتنی بر سرمایه حمایت شده است.

Ripple با متصل کردن ارائه دهندگان پرداخت ها، بانک ها، شرکت های سهامدار ارزهای دیجیتال، مبادلات را از طریق شبکه اصلی Ripple net انجام می دهد.

هدف این رمزر ارز فراهم کردن انتقال پول و ارز، در سطح جهانی است و همه این معاملات در توکن Ripple با نام XRPثبت می شود.

برخلاف بیت کوین که بر پایه اثبات کار (POW) است، Ripple براساس POS می باشد که مردم قادر می سازد تا برای معامله و مبادله و جابحایی پول هایشان در ازای استفاده از بانک و کارتهای اعتباری و حتی Paypal (که برای جابجایی و نگهداری دارایی ها، پول دریافت میکنند) از این سیستم استفاده کنند.

Ripple- دوست یا دشمن بانک ها؟

به طور کلی Ripple یک سیستم پرداختی است که مبادلات پولی بین افراد را بدون در نظر گیری مکان و واسطه ها انجام می دهد. بنابر این با این حساب، با پیشرفت این سیستم، سیستم های مالی سنتی قطعا شکست خواهند خورد.

چرا که راه های ارتباطی بین مردم بانکها و واسطه ها روندی است بسیار گران قیمت حال آنکه پرداختی و مبادلات ارزی بین کشوری حتی گران تر هم هستند.

حال با استفاده از پروتوکل Ripple این روند ساده تر، امن تر، سریعتر و ارزان تر صورت می گیرد.

پتانسیل سرمایه گذاری Ripple

برخلاف بسیاری از رمزر ارزهای فابل استخراج یا غیر قابل استخراج، Ripple با مشتریان واقعی و مؤسسات مالی کار می کند . به همین دلیل است که سرمایه گذاران، این رمز ارز را رمزر ارزی با پتانسیل می دانند.

در مصاحبه اخیر براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل شرکت Ripple اشاره کرد که هیچ رقابتی با بیت کوین وجود ندارد و واقعیت این است که XRP یک دارایی دیجیتالی بسیار کارآمد است که برای استفاده سازمانی در انجام پرداخت های جهانی بهینه شده است.

حال آنکه بیت کوین موارد مختلف استفاده ها را شامل می شود به جز اینکه تراکنش BTC تا ۴ ساعت طول کشیده در حالی که معاملات XRP در چند ثانیه تکمیل می شود.

IOTA

IOTA یک رمز ارز غیرقابل استخراج است که برمعاملات M2M (ماشین به ماشین) متمرکز است و هدف اصلی این رمز ارز، حساسیت پرداختیهای M2M است که نتیجه آن خدمتی به اقتصاد ماشین است.

IOTA نسل جدید آلت کوین ها

IOTA فراتر از تعریف اولیه یک آلت کوین است چراکه علاوه بر بلاک چین، براساس tangle ساخته شده است که در آن بجای استفاده از بلوک ها ، tangle شامل حفظ ویژگیهای بلاک چین به علاوه انجام معاملات با امنیت بیشتر با استفاده از فرم DAG می باشد.

فن آوری DAG ویژگیهایی را که بلاک چین فاقد آن می باشد، مانند مقیاس پذیری بی نهایت و انجام معاملات بصورت آنلاین را دارای می باشد بنابراین معماری IOTA را نمی توان با بلاک چین های دیگر مقایسه نمود چرا که در tangle اعتبارسنج و کاربر یکسان محسوب می شوند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.