رقابت غول‌های پرداخت آنلاین در زمینه ارزهای دیجیتال

پس از همکاری پی پال و پکسوس این بار نوبت مسترکارت بود که با اعلام همکاری خود با وایرکس نظرها را به خود جلب کند. ورود این دو غول صنعت پرداخت آنلاین به بازار رمز ارزها نشان می‌دهد که علاقه کاربران و دیدگاه شرکت‌های پرداخت آنلاین وارد فاز جدیدی شده که ممکن است بازار ارزهای دیجیتال را متحول سازد.

0 44

هنوز زمان زیادی از ورود پی پال به بازار ارزهای دیجیتال با همکاری پکسوس (Paxos) نگذشته بود که خبر همکاری مسترکارت دیگر غول مطرح دنیای پرداخت‌های آنلاین با وایرکس (Wirex) منتشر شد.

بنابر گزارش اخیر استاتیستا (Statista) میزان علاقه مشتریان و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. داده‌ها نشان می‌دهد که در بعضی از کشورها بالغ بر ۲۰ درصد از افراد ارزهای دیجیتال دارند و افزایش تعداد تاجران، کاربران دیجیتال و موسسه‌های مالی، پرداخت‌های رمز ارزی را توسعه داده است.

از این روی ورود این دو غول دنیای پرداخت آنلاین را می‌توان به فال نیک گرفت چرا که شرکت‌های کوچک‌تر یا کم‌تر شناخته شده هم به تأسی از این دو کم کم زمینه ورود خود به بازار ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کنند.

وایرکس اولین پلتفرم بومی رمز ارز است که لایسنس عضویت اصلی را از مسترکارت دریافت کرده است. عضویتی که در چارچوب برنامه «Accelerate» مسترکارت به وی اعطا شده است. بنابر اخبار منتشر شده، مسترکارت دیروز از فاز جدید توسعه این برنامه رونمایی کرده است که به گفته آن‌ها موجب توسعه همکاری با شرکا و کارت‌های رمز ارز و برندهای در حال ظهور و فین‌تک‌ها خواهد بود.

برخورداری از عضویت اصلی به وایرکس این اجازه را می‌دهد که مستقیماً اقدام به صدور کارت‌های پرداخت کند.

مأموریت مسترکارت در دنیای ارزهای دیجیتال

مسترکارت در نظر دارد نوآوری، تجربه و توانایی خود را در اختیار ارزهای دیجیتال نوظهور و شرکای رمز ارزی خود گذاشته و اکوسیستمی جهانی را به منظور مدرنیزه کردن پرداخت‌ها و تحول شیوه پرداخت افراد و کسب و کارها پدید آورد.

راج داموداران (Raj Dhamodharan) از معاونین اجرایی مسترکارت می گوید:

بازار رمز ارزها در حال بلوغ است و مسترکارت آن را به جلو می راند و تجربه‌ای ایمن و مطمئن برای مشتریان و کسب و کارها در اقتصاد دیجیتالی امروز خلق می کند. همکاری ما با وایرکس و اکوسیستم گسترده‌تر رمز ارز ، موجب سرعت بخشیدن به نوآوری و بازگذاشتن دست مشتریان در روش‌های پرداخت است.

برخورداری از عضویت اصلی برای وایرکس چه معنایی دارد

این عضویت وایرکس را قادر می‌سازد تا کارت‌های پرداخت را مستقیماً به مشتریان واگذار کند که موجب می‌شود خرید، نگهداری و تبادل پول‌‌های سنتی و رمز ارزی آسان‌تر شود. مشتریان می‌توانند در لحظه ارزهای دیجیتال خود را به پول سنتی تبدیل کرده و در هر جای دنیا که مسترکارت معتبر است خرج کنند. گرچه ممکن است پول تنها بصورت پول رایج وارد شبکه مسترکارت شود، اما با این حال کاربران می‌توانند از برنامه پاداش وایرکس کریپتوبک (Wirex’s Cryptoback) بهره مند شوند که به ازای هر خریدی که صورت بگیرد ۱.۵ درصد آن به  صورت بیت کوین به مشتریان برمی‌گردد.

پاول ماتویو (Pavel Matveev) مدیر عامل و هم‌بنیانگذار وایرکس می‌گوید:

از این که وایرکس اولین شرکت بومی رمز ارزی است که عضویت اصلی مسترکارت را به دست آورده بسیار هیجان زده‌ایم.

به باور وی این موضوع نشانگر رشد علاقه‌مندی و شناخت و پذیرش رمز ارزها از سوی سازمان‌های پیشرو و رگولاتورهاست که در نهایت به خلق دنیایی کمک می‌کند که در آن تمام پول‌ها «سنتی و رمز ارزی برابرند».

با برخورداری از مجوز صدور کارت های ارز دیجیتال در اروپا، وایرکس رشد سریعی را در یکسال و نیم گذشته تجربه کرده که این موفقیت منطقه آسیا و اقیانوسیه و توکن بومی وایرکس (WXT) را هم شامل می‌شود.

منبع: blockchain.news

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.