رتبه‌‌بندی های سه ماهه صرافی‌‌های کریپتو

گزارش رتبه‌‌بندی سه ماهه امتیازی را که به هفت صرافی ارز رمزنگاری شده داده بود، بروزرسانی کرد و آن را به چهار تقلیل داد. همچنین هفت صرافی جدید را به گزارش خود اضافه کرده است. این گزارش صرافی‌‌ها براساس معیارهایی مانند حجم تراکنش‌‌ها، امنیت و انطباق آن‌ها ارزیابی می‌‌کند. در خبرهای مرتبط CER) Crypto Exchange Ranks) اخیرا کیف‌‌پول‌‌های خوب و بد نیز بررسی می‌‌شوند.

0 90

Okex تقلیل یافت، Bithumb ارتقا پیدا کرد

رتبه بندی صرافی‌‌های رمز ارزها بسیار ذهنی هستند. هر گونه تلاش برای رتبه‌‌بندی اجزا یک مجموعه خاص با استفاده از معیارهای خاص، موجب اختلاف در نتایج می‌‌شود. با این وجود، گزارش‌‌های سه ماهه رتبه‌‌بندی همچنان از نظر محبوبیت و تعداد در حال رشد هستند. آخرین گزارش Tokeninsight پیشرفت صرافی‌‌های رمز ارزها را طی سه ماه گذشته در میان شرایط دشوار بازار دنبال می‌‌کند.

 Exchange Ratings

بازدیدکنندگان تمامی صرافی‌‌ها به جز Bithumb کاهش یافته‌‌اند، Bithumb توانسته ترافیک و امتیاز بیشتری جمع‌‌آوری کند. Okex اما شرایطش متفاوت بوده و به دلیل تغییر مکرر قوانین دادوستد خود با کاهش امتیاز و رتبه مواجه شده است.

این گزارش ادامه می‌‌دهد: در خصوص هارد فورک بیت‌‌کوین کش، Okex آخرین قیمت تراکنش بیت‌‌کوین کش را قبل از برنامه در ۱۶:۰۵ بعداز ظهر تحویل داد. در ۱۴ نوامبر (GMT+8) اعلام تنها یک ساعت قبل از این رویداد موجب شد که بسیاری از سرمایه‌‌گذاران خسارت ببینند.

در گزارش Tokeninsight، Hitbtc، Kraken و Kucoin رتبه‌‌های خود را ارتقا دادند، درحالی که Poloniex و Gemini برای اولین‌‌بار در این رتبه‌‌بندی حضور یافتند.

امتیازهزینه تراکنش استخراج صرافی‌‌ها پایین است

در گزارش Tokeninsight هزینه تراکنش استخراج صرافی‌‌ها که اغلب با دستکاری در فعالیت‌های بازار (Wash Trade) و حجم معاملات تقلبی مرتبط است، پایین اعلام شده است. صرافی هنگ کنگ Fcoin یکی از این قبیل صرافی‌‌ها است که به دلیل اعلام حجم دادوستد بیش از میزان واقعی، امتیاز پایینی در این گزارش کسب کرده است. همچنین این صرافی به دلیل آن‌‌که نتوانسته هیچ مجوزی را از آژانس‌‌های نظارتی دریافت کند، در توسعه خود موفق عمل نکرده است.

Exchange Ratings

سرویس تجزیه‌‌وتحلیل رتبه‌‌بندی صرافی‌‌های رمز ارزها در کشف حجم تقلبی در پلتفرم‌‌های آسیایی مانند Fcoin، Coinbit و GDAC نقش مهمی ایفا کرده است. آخرین ابتکار این سرویس راه‌‌اندازی چارچوبی برای شفافیت صرافی‌‌ها است. CER در جستجوی “هکرهای شفاف” برای کمک به شناسایی و سپس بررسی کیف پول‌‌های خوب و بد از تمام صرافی‌‌های ارزهای رمزنگاری شده است.

در حال حاضر داشبورد CER مملو از بالانس کیف‌‌پول‌‌های بیشتر صرافی‌‌های بزرگ است. نتایج را می‌‌توان براساس اندازه کیف‌‌پول صرافی فیلتر کرد، سپس با کلیک کردن بروی بالانس صرافی توزیع کیف‌‌پول بین کیف‌‌پول‌‌های خوب یا بد نمایش داده خواهد شد. در پایان CER امیدوار است که این داده‌‌ها را در خصوص تمامی صرافی‌‌ها ارائه کند، چراکه این اقدام موجب شفافیت و مساعی جمعی خواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.